Miegamojo dekoro paslaptys
2023-06-21 09:58Per parą miegame 7–8 val., todėl svarbu, kokioje aplinkoje ilsimės – panyrame į saldų sapną ir ryte žvaliai praplėšiame akis. Miegamasis – privati namų kertelė, ramybės oazė ir relaksacijos zona. Kambario interjeras turėtų atitikti šiuos lūkesčius.
Ramios spalvos
Poilsio kambaryje kurkite ramią ir atpalaiduojančią atmosferą. Tegul miegamojo aplinka vakare padeda nurimti po intensyvių įvykių, o ryte suskambus žadintuvui neerzina pertekliniais dirgikliais. Rinkitės vadinamąsias komfortiškas, subtilias spalvas ir jų schemas. Tinka visi neutralūs, prislopinti ir pasteliniai tonai: balta, kreminė, levandų, šviesiai žydra, akvarelinė žalia, pilka. Tai nereiškia, kad miegamasis turi būti nuobodus. Jei mėgstate ryškius potėpius, drąsiai eksperimentuokite su spalvomis, tačiau apsiribokite aksesuarais. Lovatiesė, pagalvėlės, kilimas ar užuolaidos – akcentai, kurie suteiks dinamikos ir žaismingumo, tačiau nesudarkys ramios vibracijos. Miegamajame siūloma vengti raudonos ir oranžinės, kurių intensyvumas stimuliuoja nervų sistemą, ir juodos, kuri sugeria energiją.
Funkcionalus išplanavimas
Viena svarbiausių geros savijautos miegamajame sąlygų – lengvai pasiekiami norimi objektai, kai nereikia kliuvinėti už baldų. Dažniausiai užsukame į šį kambarį gerokai nusivarę nuo kojų, todėl tikimės sėkmingai pasiekti lovą. Statykite baldus taip, kad liktų atviras priėjimas prie lango, komodos, veidrodžio, rūbų spintos ir, žinoma, lovos. Venkite pašalinių baldų, tokių kaip knygų lentynos, kavos staliukas, prancūziška sofa. Šis patarimas aktualus mažose erdvėse su ribotu plotu. Leiskite kambariui kvėpuoti ir stenkitės išlaikyti simetriją, pavyzdžiui, jei po viena lovos puse yra langas, kitoje statykite veidrodį. Erdvės galima išlošti saugant daiktus po lova esančiuose stalčiuose, įsigijus aukštesnį ir funkcionalesnį naktinį staliuką.
Vizualus svoris
Siekiant atsipalaiduoti svarbus lengvumas ir erdvės įspūdis. Patalpa neturėtų slėgti ar gniuždyti, o nuotaika priklauso ne tik nuo baldų kiekio, bet ir modelio. Minimalaus dizaino lova su metaliniu karkasu bus vizualiai lengvesnė nei medinis rėmas su baldakimu. Šviesi mediena pranašesnė nei tamsi. Reikšmingą vaidmenį atlieka sienų apipavidalinimas. Stiklo ir veidrodinės faktūros praplečia erdves, palyginti su pilku betonu ar plytų raštais. Tapetai, ypač su smulkiu augaliniu motyvu, suminkština atmosferą ir suteikia rafinuotumo (galima padengti tik sieną ties lovos galvūgaliu). Įvertinkite miegamojo interjero vizualinį svorį. Neperkraukite paveikslais, suvenyrais ir kitais puošniais aksesuarais. Centriniu kambario elementu turėtų likti lova.
Išskaidytas apšvietimas
Skirkite dėmesio ir pastangų sukurti miegamajame jaukų apšvietimą. To nepavyks pasiekti tik su vienu šviestuvu palubėje. Naudokite įvairius šviesos šaltinius, išdėstytus skirtingame aukštyje, pavyzdžiui, pastatomą toršerą ir stalines lempas. LED šviestuvais pabrėžkite grindų perimetrą arba sienines nišas. Praktiška naudoti apšvietimo sistemas, kur galima reguliuoti intensyvumą. Įjungdami ir išjungdami šviesos šaltinius pasieksite maksimalų funkcionalumą bei darną. Papildykite interjerą keliomis kvapiosiomis žvakėmis. Kuo daugiau patalpoje tamsių spalvų, tuo svarbesnis natūralus apšvietimas. Jei įrengti panoraminiai langai, vakare neskubėkite traukti užuolaidų. Pasigrožėkite miesto žiburiais ar romantišku saulėlydžiu. Bet kokiu atveju, gulint lovoje po ranka turi būti bent viena lempa, kurią prireikus galima uždegti nedelsiant.
Minkšti akcentai
Visuose miegamuosiuose yra vienas didelis minkštas akcentas – lova, tai kambario esminis taškas. Norėdami subalansuoti švelnias tekstūras, įterpkite į interjerą panašių aksesuarų, kad žvilgsnis plauktų paviršiais ir nekliūtų už kampų. Užuolaidos, romanetės, pūkuoti kilimai, austi takeliai, kailiai, stambūs mezginiai, kutai ir kita reljefinė tekstilė suteiks švelnumo visam kambariui. Nelygūs paviršiai ramina nervus, malšina įtampą, primena miego patalus. Juos malonu liesti ir prisiglausti. Miegamajame teikite pirmenybę mediniams baldams be aštrių linijų.
Baldas pasidėti
Miegamajame, kuriuo intensyviai naudojasi šeimininkai, nelengva palaikyti tvarką. Jei lova gausiai nuklota pledais ir dekoratyvinėmis pagalvėlėmis, kiekvieną vakarą reikia nurinkti aksesuarus, o ryte – vėl sudėti. Nusprendus krauti tekstilę tiesiog ant grindų, nuotaiką sugadins neaiškios formos krūva. Įsigykite funkcionalią saugyklą aksesuarams, pavyzdžiui, lovos kojūgalyje pastatykite minkštą suolą su paslėpta talpykla daiktams. Netvarką kuria miegamajame išmėtyti rūbai. Jei norite laikyti drabužius, pavyzdžiui, chalatą, arti lovos, pastatykite nedidelį fotelį ar originalią kėdę. Daiktams saugoti taip pat tinka įvairios pintinės ir austi krepšiai.
Privatus kampelis
Daugeliui žmonių miegamasis – lyg šventovė, kurioje atliekami rytiniai ir vakariniai ritualai. Įrenkite asmeninį kampelį, kuris patenkintų poreikį pabūti vienumoje ir atsipalaiduoti. Tai patogus krėslas prie lango paskaityti knygą ar paimti į rankas mezginį, kosmetinis stalelis, prie kurio patogu atlikti makiažą ir kitas grožio procedūras, žemas ir platus stalelis mėgstantiems dėlioti dėliones, molbertas. O gal tiesiog laisvas grindų plotas jogos kilimėliui pasitiesti. Miegamajame ne vieta darbo stalui ir kompiuteriui, didžėjaus pultui, sintezatoriui ar televizoriui. Vietoj elektroninės įrangos pastatykite kelis vazonus su gyvais augalais.
Asmeninis stilius
Kurdami miegamojo interjerą nesistenkite vaikytis populiarių tendencijų, kad kambarys nesusvetimėtų. Turite jaustis patogiai ir nesirūpinti dėl sienų spalvų ar kitų dekoro sprendimų. Iš anksto paklauskite savęs, kokį miegamąjį įsivaizduojate, ir įgyvendinkite viziją. Įterpkite į interjerą svarbių asmeninių detalių – naudokite gamtines ir ekologiškas žaliavas, šeimos antikvarinius baldus, savomis rankomis kurtą tekstilę. Kambario nuotaiką nulemia net patalynės užvalkalai. Rinkitės tai, kas patinka jums asmeniškai, o ne dominuoja socialiniuose tinkluose ar parduotuvių ekspozicijose.