Magiškas balandžio mėnesio akmuo – deimantas
2021-04-07 09:13Manoma, kad deimantai yra geriausi merginų draugai. Jie atėjo į madą XX-ajame amžiuje dėl garsios „De Beers” korporacijos reklamos, kurios rinkodaros strategija buvo skatinti pirkti deimantų papuošalus kaip nekintamą amžinos meilės ir prabangaus gyvenimo atributą. Tai buvo pripažinta sėkmingiausia praėjusio amžiaus kampanija.
Deimantas yra vienas mėgiamiausių ir geidžiamiausių šiuolaikinių moterų brangakmenių, apie kurį mes žinome gana daug. Balandžio mėnesio akmeniu laikomas būtent prabangusis deimantas, tad ypač tinka gimusiems balandžio mėnesį – Avinams ir Jaučiams. Manoma, kad šis akmuo tiems, kurie jį nešioja, padeda kurti geresnius santykius, sustiprina vidinę jėgą. Taip pat šis akmuo suteikia aiškumo, pusiausvyros ir gausą.
Jeigu manote, kad deimantinių papuošalų turi beveik visi, klystate. Pasirodo, jei jų turite, esate viena iš 1 % laimingiausių moterų visame pasaulyje! Mažiau nei vienas procentas moterų pasaulyje turi deimantinių papuošalų, kurių bendras svoris yra bent 1 karatas.
Pirmasis deimantinis sužadėtuvių žiedas istorijoje buvo žiedas, kurį Austrijos hercogas Maksimilianas 1477 metais padovanojo savo mylimajai Marijai Burgundietei kaip nuoširdžių ketinimų ženklą. Žiedas, inkrustuotas mažais deimantais, išsidėstytais „M” raidės pavidalu, Vakaruose sukūrė tradiciją tarp turtingų šeimų per sužadėtuves dovanoti būtent tokį žiedą.
Graikų filosofas Platonas rašė apie deimantus kaip apie gyvąsias būtybes, slepiančias dangaus dvasią. Šiuolaikiniam žmogui tai gali pasirodyti keista, tačiau senovės graikai ir romėnai deimantus vertino kur kas labiau nei jų dabartinė komercinė vertė, pagarbiai vadindami šiuos mineralus dangaus ašaromis. Pasak legendos, Kupidono strėlių antgaliai buvo dekoruoti deimantais.
Nepaisant to, kad šiandien deimantai dažniausiai siejami su prabanga ir papuošalais, iš pradžių jie buvo naudojami ne dekoratyviniais tikslais. Harvardo universiteto fizikas atrado, kad senovės kinai šį mineralą naudojo jau prieš 4000 metų gaminti apeiginiams ir laidotuvių kirviams.
Pasak mokslininkų, deimantai yra to paties amžiaus kaip ir mūsų planeta. Jų gimimas vyko giliai Žemės viduriuose, veikiant neįsivaizduojamam slėgiui. Seniausių kada nors rastų deimantų amžius yra daugiau nei 4 mlrd. metų, o dauguma jų yra nuo i iki 3,3 mlrd. metų. Pirmosios deimantų kasyklos Indijoje egzistavo prieš 3000 metų.
Natūralūs deimantai formuojasi 140 – 190 km gylyje po žeme, litosferos viduje. Kai išsiveržus ugnikalniams magma patenka į Žemės paviršių, deimantai per vulkaninius kanalus gabenami, kad pasiektų kasyklą. Brangieji mineralai yra paslėpti uolienose, kurios susidaro atvėsus magmai. Norėdami gauti bent 1 karatą deimantų, turite iškasti apie 250 tonų žemės.
Manoma, kad deimantai yra kosminės kilmės ir galėjo susiformuoti tarpžvaigždinėje erdvėje. Taigi, Karbonado deimantai, dažniausiai randami Afrikoje ir Pietų Amerikoje, yra asteroido fragmentai, nukritę į Žemę prieš maždaug 3 mlrd. metų. Tai unikalūs akmenys, jie nėra naudojami papuošalams inkrustuoti, juose yra daug grafito ir jie yra gana akyti, tačiau juos galima naudoti juodo deimanto pjaustymui ir poliravimui.