Londone gyvenanti lietuvė apsilankė prekybos centre: „Aš nežinau, kaip žmonės čia gyvena“
2017-09-04 13:39Išleisti vaiką į mokyklą kiekvienais metais darosi vis brangiau ir brangiau. Ekspertai skaičiuoja, kad pirmokų tėveliai turi pakloti ne po vieną šimtą eurų, kad aprūpintų moksleivį visomis reikalingomis priemonėmis – kuprine, rašikliais ir kitais dalykais.
Tačiau Didžiojoje Britanijoje tokių problemų tiesiog nebūna, kadangi visomis priemonėmis aprūpina pati mokykla. Didžiojoje Britanijoje gyvenanti lietuvė Jolanta šį pirmadienio vakarą LNK laidoje KK2 šį pirmadienio vakarą 19.30 val. pasakos, kad jai niekuomet neteko pirkti nei vadovėlių, nei pratybų sąsiuvinių.
„Ten nėra nei pratybų, nei knygų. Jei parsineša namų darbus, tai būna lapai atšviesti kiekvienam mokiniui“, – kalbės Jolanta.
Be to, Anglijos lietuviams daug aktualesnės yra maisto kainos ir kokybė, mat tautiečiai pastebi, kad iš angliškų bulvių cepelinų neišsivirsi, o mėsa smirda.
„Daug kas vežasi būtent jautieną, nes mėsa čia smirda, ypač kiauliena. Aš jau įpratau, bet jei nori virti sriubą, tai niekada neperku šviežios angliškos mėsos, perku rūkytus kauliukus“ – laidoje sakys Didžiojoje Britanijoje gyvenanti Jolanta.
KK2 žurnalistai pateikia populiariausių produktų kainų palyginimą Lietuvoje ir Anglijoje: du litrai pieno svečioje šalyje kainuoja 1,1 euro, tuo metu kai Lietuvoje tiek kainuoja vienas litras pieno. Kilogramas pupelių Lietuvoje – beveik 18 eurų, Anglijoje – aštuoni.
Tokia situacija yra dėl to, kadangi Didžiosios Britanijos valdžia netaiko PVM mokesčio maisto produktams: „Maisto produktams praktiškai visiems ir vaikiškoms prekėms nėra PVM. Tai yra vaikiškai avalynei, rūbams, įvairūs mišinėliai kūdikiams ir panašiai“.
Tačiau ne viskas Lietuvoje yra brangiau – vištiena, svogūnai, varškės sūreliai Lietuvoje pigesni nei Anglijoje. Emigracijoje gyvenanti Jolanta teigia, kad pagrindinė problema yra ne kainos, bet uždarbis. Lietuvoje Jolanta dirbo mokytoja, o Londone dirba valymo firmoje, kur uždirba dešimt kartų daugiau pinigų.
„Aš nežinau, kaip žmonės gyvena. Negalėtume pirktis tokių prekių kaip Londone, jeigu gyventume čia. Paatostogauti visą laiką smagu sugrįžti, bet gyventi… Gal ateis ta diena, aš labai tikiuosi, mes gi lietuviai, mes tautiečiai, mes mylim Lietuvą“, – atviraus Jolanta.
Visą reportažą apie Jolantos apsilankymą prekybos centre žiūrėkite pirmadienio laidoje KK2, 19 val. 30 min. per LNK.