Londonas yra vienas tų miestų, kuriame kaskart gali išvysti šį tą naujo. Čia tikrai atrasite šimtus įtraukiančių muziejų, lankytinų objektų, nuostabių parkų ir turgų, tačiau dar vienas būdas į miestą pažvelgti kitu kampu – jį apžiūrėti iš aukštai. Štai keletas išskirtinių vietų, iš kurių Londonas atsiveria tarsi ant delno ir…  nemokamai!

 

„The Tate Modern“

 

london

 

„The Tate Modern“yra viena didžiausių ir žymiausių modernaus ir šiuolaikinio meno galerijų pasaulyje. Nacionalinę britų dailės kolekciją, eksponuojamą buvusioje elektros energijos gamybos stotyje, apima darbai nuo pat 1900-ųjų iki šių dienų. Lankytojai čia įleidžiami nemokamai, per metus galerijoje jų susilaukiama apie 5 mln. Tačiau „Tate“ daugelis myli ne vien dėl meno – romantikai giria ir nuo viršutinio „Blavatnik“pastato aukšto atsiveriančią nuostabiausią Londono panoramą. Miesto atvirutėje išryškėja kitapus Temzės upės baltuojanti Šv. Pauliaus katedra, garsusis Vemblio stadionas ir modernusis verslo kompleksas Canary Wharf. Naktinį Londono vaizdą bene patogiausia apžiūrėti penktadienį arba šeštadienį, nes galerijos darbo laikas ilgesnis, galerija atvira lankytojams iki pat 22 val.

 

„Sky garden“

 

london2

 

„Dangaus sodas“ – štai tokiu pretenzingu pavadinimu pavadinta stiklinė galerija atveria Londono panoramą 360 laipsnių kampu iš 43-iojo „Walkie Talkie“ (angl. racija) dangoraižio aukšto. Norėta, kad „Sky garden“ būtų vadinamas aukščiausiai Londone esančiu viešuoju miesto sodu, tačiau dėl riboto prieinamumo (įėjimas nemokamas, bet vietas internetu reikia rezervuoti bent prieš 3 dienas) šis vardas terasai „neprilipo“. Vis dėlto tai įkvepianti vieta išgerti savo pirmąjį rytmečio arbatos puodelį pasitinkant saulę ar pavakarieniauti viename iš dviejų restoranų skaičiuojant tūkstančius Londono žiburių. Dar vienas išskirtinumas – jauki „Sky garden“ aplinka, kurią pagyvina iš Pietų Afrikos ir Viduržemio regiono atkeliavę augalai.

 

„The Shard“

 

london3

 

Iš toli Londono panoramoje šmėžuojanti „stiklo šukė“ yra tarsi neofuturistinio stiliaus miesto puošmena ir vertikalų miestą įkūnijantis simbolis. Dangoraižyje įrengti aukščiausios klasės biurai ir viešbučiai, geriausiuose restoranuose dirba geriausi savo srities profesionalai. „The Shard“ nuo 2012 m. yra aukščiausias pastatas Europos sąjungoje, jo aukštis – beveik 310 m. Jei oro sąlygos tinkamos, Londoną pavyks apžiūrėti net 64 km spinduliu, tačiau prieš pirkdami bilietą, kuriam sumokėtumėte nuo 21 iki 28 Eur į 72 aukšte esančią apžvalgos aikštelę, gerai pagalvokite, ar norite miestą apžiūrėti iš kiek galima aukščiau, ar tenkinsitės nemokamu vaizdu iš 32-ojo „Oblix“ restorano aukšto, kuriame už tą pačią sumą dar galėsite užsisakyti gėrimą!

 

Spėjai pasiilgti Londono? Tuomet metas pasidairyti kelionės bilietų! Pigių skrydžių tikrai rasi lektuvubilietai.lt tinklalapyje.