Jauni linų sėmenų ūgliai gali būti supainiojami su piktžolėmis. Tačiau, kai pražysta, linų kilmė tampa akivaizdi. Senovės egiptiečiai tikėjo, kad pirmasis augalas, kurį sukūrė dievai buvo linas. Ir jie šį augalą vertino ne tik dėl gražių žiedų (baltų, rožinių ir mėlynų), bet ir dėl žmonėms naudingų savybių.

 

semenys

Linų sėmenys yra nepakeičiamas produktas moterų grožiui ir sveikatai. Jos šalina kenksmingus toksinus iš organizmo, padeda sumažinti celiulitą, daro odą elastingesnę ir stiprina plaukų šaknis.

 

Mitybos specialistai įsitinę, kad reguliariai valgant linų sėmenis, galima ilgainiui pamiršti apie sausą odą, plaukų slinkimą ir celiulitą. Be to, šis produktas gali padėti ir numesti svorio.

 

Svarbu: linų sėmenys yra turtingos esminių riebiųjų rūgščių: omega 3, omega 6 ir omega 9. Fitoestrogenai linų sėmenyse iš esmės yra augaliniai hormonai. Jie pagerina odos būklę ir išsaugo jaunystę.

 

Vaistams ruošti kosmetologijoje daugiausiai naudojami linų sėmenys. Iš jų spaudžiamas aliejus, gaminami nuovirai ir užpilai, sėklos sumalamos į miltelius ir dedamos į maistą. Sunku patikėti, bet linų sėmenų sudėtis yra naudinga beveik visam mūsų kūnui!

 

Dėl antioksidacinių, regeneruojančių, priešuždegiminių ir žaizdų gijimą spartinančių savybių linų sėmenų aliejus ypač naudingas, siekiant rūpintis problemine, senėjančia oda. Aliejus gali pagerinti odos tonusą ir elastingumą, sumažinti odos suglebimą bei raukšles.

 

Naudokite linų sėmenų aliejų, jei plaukai yra labai sausi. Reguliariai šiuo aliejų ištepti plaukus per visą ilgį ir galiukų. Aliejaus netepti tik prie pat plaukų šaknų (3 – 4 cm nuo šaknų).

 

Jei nagai labai trapūs ir sausa rankų oda, gali padėti vandens vonelė su šaukštu linų sėmenų aliejaus ir 2 – 3 lašiukais eukaliptų, levandų arba citrinų aliejų arba rankas galima tiesiog pamirkyti vėsiame linų sėmenų nuovire.

 

Linų sėmenis vartoti rytais. Geriausia linų sėmenis vartoti rytais, nes jos palankiai veikia virškinamąjį traktą ir visą dieną užtikrins nepriekaištingą jo darbą. Linų sėmenų vartojimo kursas yra 3 savaitės. Pirmą savaitę reikėtų suvalgyti kasdien po šaukštą linų sėmenų, antrą ir trečią savaites – po du. Po trijų savaičių linų sėmenų vartojimo rekomenduojama padaryti 2 mėnesių pertrauką.

 

Įdomu: jeigu nepatinka kramtyti linų sėmenų, galite jas vartoti sumaltas.

 

Sumaišyti linų sėmenis su kefyru. Jeigu norite numesti svorio, atsikratyti celiulito ir pagerinti plaukų ir odos būklę – pradėkite vartoti linų sėmenis su kefyru.

 

Viskas labai paprasta: reikalingą kiekį linų sėmenų užpilti 240 ml kefyro, išmaišyti ir išgerti. Gėrimą galima paskaninti, pridedant šviežių uogų.

 

Sveikus pusryčius papildyti linų sėmenimis. Norėdami pajusti maksimalią linų sėmenų vartojimo galią, pabandykite šias sėklas įtraukti į kasdienių pusryčių valgiaraštį. Valgyti sveikus ir subalansuotus pusryčius yra labai svarbu, norint numesti svorio.

 

Linų sėklų vartojimo laikotarpiu pradėkite rytą nuo stiklinės vandens su citrina. Po 10 minučių galite pusryčiams suvalgyti avižinių dribsnių košės, virtų kiaušinių arba varškės su uogomis. Po to išgerti stiklinę kefyro su linų sėmenimis. Jau po 7 dienų turėtumėte pajusti teigiamus rezultatus: tiek svarstyklės parodys mažesnį skaičiuką, tiek veidrodyje patys pamatysite pagražėjusį siluetą.