Tegul sklinda šviesa iš vidaus. Žmogus atrodo geriausiai, kai rūpinasi tiek savo kūnu, tiek savo siela. Pastaraisiais metais visame pasaulyje išpopuliarėjo lėto maisto judėjimas, skatinantis pasaulio gyventojus vengti greito maisto ir dažniau pasisukioti virtuvėje. Lėto maisto filosofija skatina mąstyti apie maistą, kuris patenka į mūsų kūnus, padeda stiprinti šeimos ryšius. Kada išmokstama rinktis sveiką maistą, gaminti sveikus patiekalus, taisyklingai valgyti puoselėjamas ne tik kūnas, bet ir santykiai su šeimos nariais. Daugeliui tenka iš naujo mokytis atrasti ryšį su maistu, su savo artimaisiais ir su savo pačių kūnais. Galiausiai nutiko taip, kad gyvenimas iš tiesų sulėtėjo virtuvėje ir valgomajame, bet ar sulėtėjo kitose gyvenimo srityse?

 

"lėtas grožis"

Pakilę nuo valgomojo stalo žmonės grįžta į realybę, kur laukia svarbūs ir neatidėlioti darbai, vaikai, buities rūpesčiai, naminių gyvūnų priežiūra, laisvalaikis, nuolat tikrinant socialinius tinklus ir elektroninį paštą. Nuolatos jaučiamas laiko stygius, o atsivertus žurnalą ar įsijungus televizorių, bandoma įtikinti, kad mums reikia dar daugiau. Žiniasklaida perša mintį, kad mūsų oda nėra pakankamai stangri, dantys balti, liemuo siauras, sėdmenys maži, o krūtys didelės…

 

Visas šias problemas žiniasklaida siūlo išspręsti akimirksniu. Reikės tik įsigyti stebuklingą eliksyrą, kremą ar tabletes. Odą stangrinantis kremas išnaikins raukšles per 5 minutes. Tabletės vos per dvejas savaites padės sulieknėti dviem drabužių dydžiais. Plačiai išreklamuotas kremas krūtinę padidins vos per tris dienas. Šiuolaikinius žmones taip užvaldęs jaunystės kultas, kad dažnai jie pamiršta paprasčiausiai save mylėti, besąlygiškai save priimti.

 

Amerikietė Shel Pink, lėto grožio judėjimo pradininkė, teigia, kad pagrindiniai grožio elementai – tai džiaugsmas, spontaniškumas, meilė, autentiškumas ir vidinė ramybė. Lėto grožio filosofija apima rūpinimąsi savo siela ir kūnu. Mokomasi labiau vertinti save, kiekvieną savo gyvenimo etapą, nesistengti beprasmiškai kovoti su natūraliais senėjimo procesais ir dar labiau nekurstyti vidinės nesantaikos.

 

4 lėto grožio ritualai:

 
  • Energijos suteikianti rankų procedūra. Naudoti smulkaus smėlio arba cukraus šveitiklį su energijos suteikiančiais kvapiaisiais aliejais, pavyzdžiui, imbierų. Toks aromatas pažadins protą, kūną ir sielą po gero nakties miego. Kaip atlikti procedūrą rankoms? Reikės naudoti daug šveitiklio, kurį užpilti ant rankų ir švelniai pamasažuoti juo ranką odą. Suglausti delnus ir pritraukti prie nosies, giliai, tris kartus įkvėpti į plaučius malonaus aromato. Ramiai įkvėpti kuo daugiau oro, o paskui jį iškvėpti, įsivaizduojant, kad kartu pašalinama visa susikaupusi įtampa. Po to nuplauti rankas po tekančiu, šiltu vandeniu ir sausai nušluostyti. Tuomet rankas patepti serumu ir rankų kremu arba losjonu.
 
  • Kasdieninis savimasažas. Ajurvedoje jis rekomenduojamas nuo seniausių laikų ir yra vadinamas Abhyanga stimuliuoja limfmazgius, gerina kraujotaką, tonizuoja odą. Kasdienis masažas išsaugo odą elastingą, lygią, švelnią ir sveikai spindinčią. Savimasažą rekomenduojama atlikti kasdien prieš ir po maudynių duše arba vonioje. Kaip atlikti savimasažą? Veido arba kūno aliejaus buteliuką palaikyti karštame vandenyje, kad sušiltų. Mažais, sukamaisiais judesiais įmasažuoti nedidelį aliejaus kiekį į plaukus ir galvos odą. Po to švelniai įmasažuoti į veido odą, ypatingai didelį dėmesį skirti smilkinių sričiai ir odai po ausimis. Lengvai įtrinti aliejų į kaklą iš visų pusių. Po to rankas, sukamaisiais judesiais – pečius ir alkūnes, aukštyn žemyn judesiais žastų ir dilbių odą. Pamasažuoti krūtinės ir pilvo sritis švelniais sukamaisiais judesiais pagal laikrodžio rodyklę ir tiesiais, aukštyn žemyn judesiais per krūtinkaulio sritį. Į delnus įpilti šiek tiek aliejaus ir pamasažuoti nugarą link stuburo tiek, kiek siekia rankos, tačiau nepersistengiant. Kojas masažuoti energingais sukamaisiais judesiais nuo kulkšnių iki kelių ir aukštyn žemyn judesiais – ilgesnes galūnių dalis. Galiausiai atlikti pėdų masažą, ypatingą dėmesį skirti padams ir kojų pirštams.
 
  • Gerai kiekvienos dienos pradžiai – stiklinė vandens su citrina. Rekomenduojama kiekvieną rytą pradėti nuo stiklinės šilto vandens su šviežių citrinų sultimis. Citrinos turtingos kalcio, kalio, vitamino C, pektino ir skaidulų. Ryškiai geltonos spalvos vaisiai mažina uždegimą, naikina bakterijas ir padeda gydyti daugelį ligų. Citrinose net yra nedideli kiekiai geležies ir vitamino A. Dar kelios priežastys, kodėl verta gurkšnoti vandenį, skiestą citrinų sultimis. Toks gėrimas detoksikuoja ir valo, gerina virškinimo veiklą, gerina nuotaiką ir stiprina imuninę sistemą. Kaip paruošti gėrimą? Filtruotą arba šaltinio vandenį užvirinti. Į pusę puodelio (120 ml) vandens įpilti pusę puodelio (120 ml) citrinų sulčių. Gerti iš ryto tuščiu skrandžiu.
 
  • Vakarinė procedūra gražioms ir sveikoms pėdoms. Priemones šiai procedūrai naudoti su raminančiais ir atpalaiduojančiais kvapais, pavyzdžiui, levandų arba snapučių eteriniais aliejais. Malonūs kvapai mažina stresą ir nerimą, gerina nakties miegą. Pėdas pamirkyti šilto vandens vonelėje. Įpilti pėdų šveitiklio į delnus ir giliai įkvėpti malonaus jo aromato tris kartus. Nušveisti pėdas, ypač daug dėmesio skirti toms vietoms, kur oda šiukštesnė ir labiau išsausėjusi. Nuplauti šveitiklį ir nusausinti pėdas. Įmasažuoti porą lašų nagų odelių aliejuko, kol susigers. Tada masažuojamaisiais judesiais pėdas gausiais ištepti kremu ar losjonu. Perteklių pašalinti. Pagalvę papurkšti atpalaiduojančiu purškikliu ir eiti miegoti.