Pagal kinų horoskopą, 2012-ieji – Juodojo vandens Drakono metai. Pasakose, kaip žinia, šis herojus – neigiama, destruktyvi būtybė. Be to, vienintelis toks iš kinų Zodiako, kuris pasaulyje kaip gyva būtybė nebeegzistuoja. Ar tikrai metai žada būti tokie grėsmingi?

Juodojo vandens Drakono metai prasideda tik 2012 metų sausio 23 dieną. Nors europiečių mituose ir legendose drakonas dažniausiai siejamas su blogio įsikūnijimu, Kinijoje ši mitinė būtybė yra garbinama ir laikoma žmonių pagalbininke. Drakonas rytiečiams – tai dangaus energija arba karmos įsikūnijimas, didžiulės galios ir išminties simbolis. Drakonas – karališkas, labai ryškaus individualumo ir optimizmo ženklas. Vakarų kultūroje drakonų bijoma, o Rytuose jis neša net keturias geroves: harmoniją, dorybę, turtą ir ilgaamžiškumą. Drakono metai žmonijai, taip pat ir individui, suteiks daugybę dvasinio augimo ir palankaus kitimo galimybių. Vis dėlto šie metai taps dideliu išbandymu ir privers padaryti išvadų ateičiai. Globalūs tikslai susipins su kasdieniais rūpesčiais. Į pirmą planą iškils tarpusavio santykiai, o reikalų sėkmė priklausys nuo mokėjimo užmegzti santykius su kitais žmonėmis. Metai bus gausūs įvairiausių neįtikėtinų poelgių. Nemažai žmonių nueis nuo politinės arenos, pasitrauks iš verslo, o į jų vietą ateis nauji, gebantys teisingai jausti laiko dvasią ir pasirengę įgyvendinti pribrendusias permainas. 2012-ųjų antroje pusėje įvykiai vienas kitą keis kaleidoskopine betvarke. Norint greitai reaguoti į besikeičiantį gyvenimą, prireiks ištvermės, įgūdžių ir intuicijos. Drakono metai niekada nebūna pilki, vidutiniški: vyksiantys įvykiai darys didelę įtaką daugybės žmonių likimams, diegs jų širdyse laisvės ir tikėjimo geresne ateitimi norus.

O dar tos kalbos apie pasaulio pabaigą…
Ne juokai pasakyti, kad šiais metais nutrūksta paslaptingas majų civilizacijos kalendorius. Žmonių, kurie apie kosmosą, planetų ir žvaigždžių judėjimą žinojo daugiau nei XX a. mokslininkai. Bet neskubėkime su išvadomis, o pradėkime nuo įdomiausio – metų pabaigos, ryškios ir pagal numeralogiją datos – 2012 12 21. Būtent tada nutrūksta ir pats tiksliausias iš visų šiuo metu žinomų kalendorių. Ar bus kažkas ypatingo tą dieną danguje? Tikrai bus. Dangaus šviesuliai tuo metu sudarys figūrą, kuri astrologijoje gavo gražų vardą – „Likimo pirštas“. Planetų Jupiterio, Saturno ir Plutono konfigūracija – dvigubas kvikonsas ir sekstilė – neįtikėtinai retas astrologinis aspektas. „Likimo pirštas“ gali nurodyti jūsų pagrindinę problemą, tai, kur jums reikia grįžti, ką turite būtinai užbaigti. Jei suvokiate, apie kokią karminę pamoką kalbama, teisinga būtų jau dabar ruoštis susitikimui su žmonėmis ir įvykiais, apie kuriuos jūs nenorite galvoti. Tai neišvengiama. Pažvelgęs į šių metų galingiausių astrologinių aspektų kaitą, mes galime padaryti neabejotinas išvadas apie tai, kad žvaigždės nuosekliai kvies mus taisyti savo klaidas visose gyvenimo srityse. Daug galingų ir retų aspektų su atsinaujinimo energetika stengsis ateinančiais metais pakeisti mūsų požiūrį į gyvenimą, sukurti mums naujų charakterio savybių, suprasti kažką nauja apie save ir pasaulį. Laikų ratas, apie kurį mums papasakojo senovės majai, užsidaro, bet ne tam, kad nušluotų mus nuo žemės paviršiaus arba sunaikintų mūsų planetą. Tai mažai tikėtina. Manau, kad turėtume tikėtis labai įdomios globalios pasaulio kaitos. „Likimo pirštas“ nenurodys į tuštumą. Mes būsime ne Pasaulio pabaigos, o Naujojo pasaulio gimimo liudininkais.

Ar derėtų laukti permainų ekonomikoje?
2008 m. prasidėjusi pasaulinė ekonominė krizė tęsis iki 2023-ųjų, o aštrioji jos fazė, prasidėjusi 2010 m. vasarą, tęsis iki 2017 m. pavasario. Nieko neveikiant mūsų laukia ekonominės nelaimės, visuomenės pakrikimas, gamtiniai ir technogeniniai kataklizmai. Dabar mūsų situacija tokia, kad visos struktūros, egzistavusios ekonomikoje, politikoje ir kultūroje, atgyveno. Vadinasi, atėjo momentas, kai reikia jas pakeisti naujomis.

Gal dar tik viena, bet jau tvirta koja stovime 2012-uosiuose. O iš arčiau ir žvaigždės ryškiau, aiškiau šviečia. Ko tikėtis šiemet, klausiame astrologės Ritos Vainauskienės.
Neptūnas Žuvų ženkle bus artimiausius 15 ateinančių metų. Tie metai leis poetams, dailininkams, muzikantams aktyviau parodyti savo talentą. Neatmetama galimybė, kad galėtų atsiverti nauji vardai ir kryptys muzikiniame gyvenime, literatūroje ir kino industrijoje. Jupiteris – socialinių pokyčių ir gerovės planeta – iki birželio 12 d. bus Jaučio ženkle. Jo vibracijos leis pasiekti materialinę sėkmę, klestėjimą. Be to, Jupiterio įtaka pagyvins nekilnojamojo turto rinką, statybas ir prisidės kuriant harmoningą partnerystę. Po birželio 12 d. Jupiteris įeis į Dvynių ženklą. Per antrąjį pusmetį jo vibracijos kels žmonėms norą keliauti, bendrauti, keistis informacija ir idėjomis, aktyviai plėtoti ir stiprinti ryšius su kitomis šalimis. Taip pat aktyvės tarptautinė prekyba, išradingumas suteiks žmonėms galimybę sutaupyti laiko, pinigų ir pastangų savo kasdieninėje veikloje. Panašu, kad bus atrastos naujos energijos rūšys, o jų naudojimas transporte pagerins ekologinę planetos būklę. Visa tai lems Kylančio Mėnulio mazgas Šaulio ženkle (Jupiterio name), kuris taip pat suteiks galimybę realizuoti naujus atradimus ir idėjas ryšių komunikacijoje bei skatins naujo lygmens bendravimą. Urano buvimas Avino ženkle aktyvins mokslo plėtrą, daugelyje šalių skatins ekonomiką, jos aktyvius pokyčius ir naujoves. Šiais metais taip pat galime tikėtis aktyvesnio valstybės dalyvavimo reformuojant aukštąjį mokslą, mediciną ir viešąjį administravimą bei kontrolę.

Pirmasis metų sausio 13-osios penktadienis įsiminė ne tik kruvinų Lietuvos įvykių minėjimu, bet ir kruizinio laivo „Costa Concordia“ katastrofa pasaulyje. Panašu, kad vandens Drakonas šėlsta – vandenį įsiūbavo kaip reikiant. Ar metai bus gausūs stichinių vandens nelaimių?
Taip. Salos, teritorijos, regionai ir šalys greta vandenynų bus veikiami stichijos pagal Neptūno Žuvų ženkle energiją. Pasaulio vandenynuose bus audrų, povandeninių žemės drebėjimų, ugnikalnių išsiveržimų, cunamių. Lainerio „Costa Concordia“ katastrofa įvyko dėl Neptūno ingresijos (perėjimo) į Vandens Stichiją – Žuvų ženklą ir kitų susiklosčiusių nepalankių faktorių. Atkreiptinas dėmesys, kad yra ir daugiau šios klasės lainerių, kurie pretenduoja į XXI a. „Titaniko“ vaidmenį… Žvelgiant į ateitį, būtina žinoti, kad dėl planetų Jupiterio, Saturno, Urano, Neptūno ir Plutono judėjimo krypties keitimo (perėjimo į retrogradą ir grįžimo atgal) galimos avarinės, kritinės situacijos. Jupiteris – tai komunalinės struktūros, visuomeninis transportas, megapolis, Saturnas – tiltai, geležinkelio transportas, Uranas – sprogimai, aviacija, Neptūnas provokuoja galingus Vandens stichijos pasireiškimus, o Plutonas – tai atominė anergetika, šachtos ir t. t.

Kokie laikotarpiai šiais metais bus sunkiausi (svarbiausi)?
2012 metus galime dalyti į kelis visuomenei ir individui svarbius pagrindinius periodus. Laikotarpis iki gegužės mėnesio – išmintingo Saturno ir intuityvaus Neptūno planetų tarpusavio darna. Ji suteiks galimybę ne tik svajoti, bet ir realiai įgyvendinti savo užmačias. Lėtai, tačiau kryptingai judėsime savo svajonių link. Jos tikrai gali tapti realybe.
Galutinis Neptūno perėjimas į Žuvų ženklą įvyks vasario mėnesio 3 d., kur jis išbus iki pat 2026 m. Kiekviename ženkle jis būna kartą per 165 metus. Būtent Žuvyse, savo buveinėje, Neptūnas išsiskleidžia galingiausiai. Sustiprėjusi intuicija padės išvengti klaidų. Gebėsime atjausti, laiku ištiesti pagalbos ranką. (Įdomu, kad Neptūnas buvo atrastas 1846 m., prieš pat įeinant 1848 m. į savo valdomą Žuvų ženklą. Jį puikiai atspindi to meto įvykiai: Tautų pavasariu vadinamos 1848–1849 m. vykusios Europoje revoliucijos, be to, 1848 m. K. Marksas kartu su F. Engelsu parašė „Komunistų partijos manifestą“.)
Kitas laikotarpis bus sunkesnis. Jis tęsis nuo gegužės pradžios iki rugsėjo vidurio. Aukštųjų planetų Urano (staigių pokyčių, naujovių) ir Plutono (transformacijos) įtemptas aspektas privers pasaulį krūptelėti nuo aplinkui vyksiančių galimų revoliucijų, kataklizmų. Tuo metu gali suaktyvėti teroristai, kiti negatyvūs žmonės. Siūlyčiau atsargiau rinktis šalis, į kurias žadate keliauti. Ypač gegužės antroje pusėje ir rugsėjo pradžioje.
Metų pabaigoje stipriai suaktyvės Skorpiono ženklas. Saturno – išminties ir apribojimų planeta – iš Svarstyklių pereis į Skorpiono ženklą, o kartu vyksiantis Saulės užtemimas suaktyvins įvairius tarptautinius įvykius. Taigi 2012 metų pabaigoje gali padaugėti tarptautinių konfliktų. Tačiau tuo pačiu metu ims sektis policininkams, gaisrininkams, kariūnams, stambiems verslininkams, didelėms kompanijoms.

Kokios tendencijos sveikatos srityje? Ką reikėtų labiau pasaugoti, ko pasisaugoti?
Astrologinės prognozės identifikuoja pagrindines ligas, kurios paaštrės šiais keliamaisiais metais.
Pavasarį suaktyvės gerklės ir ryklės, virškinimo sistemos ligos, diskomfortas po maisto produktų, sugadintų chemijos, radiacijos, dirvožemio rūgštingumo, oro sąlygų (2012 m. pradžioje, kovą, gegužę), valgymo; kvėpavimo sistemos ligos (antrą vasaros pusę, antrą rugsėjo pusę iki spalio pradžios, lapkritį ir gruodį); lytinių organų ligos (antrą 2012 m. pusę). Pradedant 2012 m. kovu, pasaulio medicinai pavyks sėkmingai atrasti naujų priešnuodžių ligoms. Reikšmingi atradimai gamtai ir žmonijai galimi balandžio mėnesį, gegužės pirmoje pusėje, liepos, rugsėjo, spalio mėnesiais ir lapkričio pirmoje pusėje.

Simona Motužytė