Visais laikais žmonės norėjo žinoti, kas jų laukia ateityje. Į savo ateitį pažvelgti tikrai įmanoma. Ištikimiausias pagalbininkas – kortos. Populiariausios kortos, kurias naudoja būrėjos, – Taro. Jomis pranašaujama ateitis, stengiantis suprasti savo pašaukimą ir pan. Tačiau tą patį galima daryti naudojant paprastas žaidimų kortas, nes kiekviena jų turi savo reikšmę.

 

kortos

Būrimo kortomis istorija

 

Manoma, kad kortų malka atsirado Kinijoje prieš 600 m. Iš Vakarų Azijos kortos pasiekė Egiptą, Šiaurės Afriką ir Europą. 1379 m. arabai parodė kortas ispanams. Pastarieji vadino kortas „naibi“ – tai reiškia „pranašystė“. Pirmiausia kortos buvo skirtos ateičiai pranašauti (arba per religines apeigas), tik vėliau žaidimams. Visų pirma jos gamintos iš medžių, metalų, dramblių kaulų ir net vėžių kiautų. Būrimas kortomis itin išpopuliarėjo XVIII a. To paties amžiaus pabaigoje Prancūzijoje išgarsėjo būrėja Marija Lenorman. Ji mielai burdavo Prancūzijos revoliucijos veikėjams, vėliau tapo asmenine Napoleono ir jo mylimosios Žozefinos dvaro būrėja. Napoleonas šventai tikėjos būrėjos pranašystėmis, todėl prieš priimdamas sprendimus tardavosi su ja. M. Lenorman ne itin mėgo burti kortomis, bet jos stulbinamai tikslios pranašystės neleido jai šio amato mesti. Dėl tikslių būrimų kortomis buvo vadinama aiškiarege. Marija išpranašavo ir Napoleono mirtį.

 

Kortų paruošimas

 

Būrimams galima naudoti įvairias žaidimo kortas. Tačiau itin svarbu jas tinkamai paruošti. Jeigu kortomis jau žaista, jos burtams netinka. Tuomet galima nusipirkti arba pasidaryti naują kortų malką. Norint naujas kortas paruošti būrimui, reikia kortų malką įdėti į krištolinę vazą ir laikyti saulės apšviestoje vietoje apie 1 val. Tuomet uždegti juodą bei raudoną žvakes ir virš jų apversti visą kortų malką tris kartus. Po 24 val. pradėti burti. Tačiau nevertėtų persistengti. Per dieną patariama burtis tik vieną kartą, nes jeigu žmogus bursis dažniau, kortos gali „pameluoti“.

 

Būrimas – kas laukia ateityje?

 

Šiam burtui reikės 36 kortų. Į šalį reikia atidėti dviakes, triakes, keturakes, penkakes kortas ir džokerius. Pradedant burtis gerai išmaišyti kortas. Tada mintyse užduoti rūpimą klausimą. Pavyzdžiui, kas manęs laukia rytoj? Tuomet kortas gerai išmaišyti, pusę jų perkelti į save kairiąja ranka ir padėti ant stalo. Paskui nuo viršaus paimti tiek kortų, kiek jūsų varde yra raidžių. Kortų reikšmės pasakys, kas laukia ateityje. Burtis galima tik kartą per dieną.

 

Kortų reikšmės

 
Čirvai
Tūzas meilės žinutė, malonus susitikimas
Karalius naujas mylimasis, netikėtas pasimatymas
Dama gera draugė
Valetas malonus, netikėtas svečias
10 naujovės meilės santykiuose
9 romantiškas pokalbis su nepažįstamuoju
8 paaukštinimas darbe
7 linksmybės, permainos į gera
6 žinia, keičianti planus
 
Būgnai
Tūzas senos svajonės išsipildymas
Karalius laiminga kelionė su brangiu žmogumi
Dama išdavystė
Valetas draugo pagalba
10 dovana
9 ištikimybė, nuoširdumas
8 sėkmingų darbų pabaiga
7 senų planų įgyvendinimas
6 nuojautos pasitvirtinimas
 
Pikai
Tūzas liūdna žinutė
Karalius nelauktas priešas
Dama moteris, kuria negalima pasitikėti
Valetas draugo apgavystė
10 sveikatos sutrikimas
9 ginčas su artimuoju
8 liūdnos dienos
7 nepasisekusi kelionė
6 radinys, laimėjimas
 
Kryžiai
Tūzas melagingi gandai
Karalius maža dovanėlė
Dama dideli pokyčiai
Valetas malonūs rūpesčiai
10 nemalonumai, nelauktos permainos
9 apgaulingos viltys
8 dideli pinigai
7 netektis, ašaros
6 klestėjimas, gerovė
 


Būrimas – taip arba ne

 

Jums reikės 24 kortų: karalių, damų, valetų, tūzų, dešimtakių ir devynakių. Būgnų kortos susijusios su atsakymais į klausimus apie materialius dalykus, kryžių – su sveikata, čirvų – su meile, pikų – su karjera. Sugalvojus klausimą, į kurį atsakymas gali būti tik taip arba ne, pasiimti tos rūšies kortų krūvelę, kuri padės atsakyti į rūpimą klausimą. Pavyzdžiui, jeigu rūpi klausimas apie laimėjimą loterijoje, vertėtų kliautis būgnų kortomis.

 

Būrimo eiga. Išsirinkus reikiamos rūšies kortas jas išdėlioti nugarėlėmis į viršų prieš save. Iš pradžių pasirinkti tris kortas, paskui palikti tik vieną. Pasirinkta korta – atsakymas į klausimą.

 
Būgnai
Tūzas tikrai taip
Karalius didelė tikimybė, kad taip
Dama dar reikės palaukti
Valetas ir taip, ir ne
10 ne
9 tikrai ne
 
Kryžiai
Tūzas mažai tikėtina
Karalius ne
Dama tikimybė maža
Valetas taip
10 tikėtina, kad ne
9 tikrai ne
 
Čirvai 
Tūzas taip
Karalius tikrai taip
Dama mažai tikėtina
Valetas ko gero, ne
10 teks ilgai laukti
9 didelė tikkimybė, kad taip
 
Pikai
Tūzas reikės labai stengtis
Karalius tikėtina, kad taip
Dama neverta dėti daug vilčių
Valetas ne
10 taip
9 tikrai taip
 

Būrimas – koks tai žmogus?

 

Sužinoti apie mažai pažįstamo žmogaus charakterį galima pasitelkiant kortas. Jums reikės 24 kortų: karalių, damų, valetų, tūzų, dešimtakių ir devynakių. Kortas gerai išmaišyti. Tada traukti tiek kortų, iš kiek raidžių sudarytas rūpimo žmogaus vardas. Pavyzdžiui, jeigu vardas Rasuolė, traukti 7 kortas. Iš ištrauktų kortų atrinkti tris, galvojant apie buriamą žmogų. Jeigu dvi kortos raudonos ir viena juoda, asmuo turi daugiau teigiamų savybių negu neigiamų. Jei visos kortos juodos, su tokiu žmogumi gali būti sunku bendrauti. Jeigu visos kortos raudonos, toks asmuo labai sukalbamas ir geras.

 
Būgnai
Tūzas pastovus, vykdantis planus
Karalius užsispyręs, atkaklus
Dama jausmingas, greitai įsimyli
Valetas veiklus, nenustygstantis vietoje
10 turintis daug įvairių pomėgių
9 besidžiaugiantis kiekviena akimirka
 
Kryžiai
Tūzas neištikimas, nevertas pasitikėjimo
Karalius nuolatos meluojantis
Dama tylenis, vengiantis bendrauti su nepažįstamais
Valetas išdidus, dažnai mato tik save
10 nejautrus
9 negebantis atsipalaiduoti
 
Čirvai
Tūzas taikus, su juo lengva sutarti
Karalius linksmas, vakarėlių siela
Dama ištikimas, vertas pasitikėjimo
Valetas darbštus, padedantis kitiems be atlygio
10 geraširdis, nuolatos aukojantis vargšams
9 linkęs padėti nepažįstamiems
 
Pikai
Tūzas nervingas, greitai susierzina
Karalius linki blogo kitiems
Dama mėgsta išplepėti paslaptis
Valetas šykštus sau ir kitiems
10 savimyla
9 turi žalingų įpročių
 

Įdomu

 
  • Standartinė kortų malka, kurią naudojame dabar, buvo sukurta prancūzų menininko Ageno. 52 kortų malka atspindėjo savaičių skaičių metuose, o keturios kortų rūšys – čirvai, būgnai, kryžiai ir pikai – metų laikus.
  • Visos kortos su paveikslėliais buvo sukurtos jose atspindint realiai gyvenusius valdovus. Čirvų karalius – Karolis Didysis, būgnų karalius – Julijus Cezaris, kryžių karalius – Aleksandras Didysis ir pikų karalius – Biblijos veikėjas Dovydas. Damos ir valetai taip pat įkūnija žymius valdovus arba pasižymėjusius asmenis.
  • 1685 m. prancūzų gubernatorius pradėjo naudoti kortas kaip valiutą, kad padengtų karo mokesčius. Tai buvo pirmoji popierinė Kanados valiuta.
  • Prancūzijoje, kai kortos tapo itin populiarios tarp pramogaujančių žmonių, valdovai sugalvojo būdą, kaip iš to pasipelnyti. Jie įvedė mokestį už pikų tūzą. Žmonės pirkdavo kortų malką be pikų tūzo, kad sutaupytų, ir žaisdavo su 51 korta vietoj 52. Pikų tūzas dar žinomas kaip mirties korta.