Komandiniai žaidimai – kone vienas populiariausių laisvalaikio, švenčių, ar kitų susibūrimų su draugais bei artimaisiais praleidimo būdų. Jie padeda paįvairinti susitikimus, suburia visus bendram tikslui, o taip pat priverčia pamiršti nuobodulį.

 

Tačiau komandinių žaidimų nauda nesibaigia ties smagiu laiko praleidimu – tai taip pat ir būdas stiprinti draugystę ir bendradarbiavimo įgūdžius. Kad galėtumėte šias savybes pritaikyti praktikoje, pristatome šešis komandinius žaidimus, kurie sustiprins draugystę bei padės išmokti bendradarbiauti.

 

Virtualūs komandiniai žaidimai

39595

Freepik nuotrauka.

 

Virtualūs žaidimai dažniausiai žaidžiami leidžiant laiką prie kompiuterio individualiai, kuomet jūsų komanda – tik ekrane. Tačiau tai ne ką mažiau naudinga stiprinant draugystę bei bendradarbiavimą.

 

Virtualūs komandiniai žaidimai, dėl savo gausos ir įvairumo, turi ir begalę skirtingų naudų. Pavyzdžiui, virtualios šaudyklės moko pasitikėjimo komandos nariais ekstremaliomis situacijomis, išlikimo žaidimai skatina tarpusavio komunikaciją ir moko rasti kompromisą, išlikimo kontekstas taip pat skatina empatiją kitiems komandos nariams.

 

Kompiuterinių žaidimų pasirinkimas internete yra ypač didelis. Dėl to, nieko keisto, kad galima rasti pačių įvairiausių kategorijų žaidimų – vieni skirti žaisti komandose, kituose veiksmus atlieka vienas žmogus, tačiau kartu su draugais galima priimti bendrą sprendimą.

 

Kai kuriuos žaidimus prieš pradedant žaisti reikia atsisiųsti į kompiuterį, o kitus galima žaisti tiesiogiai svetainėse, tokiose kaip CBet.lt. Turint galimybę rinktis iš pačių įvairiausių žaidimų, kiekvienas gali atrasti sau tinkamą ir mėgstamą tematiką.

 

Taip pat virtualūs žaidimai yra puiki galimybė užmegzti naujas pažintis. Kadangi dažnu atveju virtualiuose žaidimuose iš pradžių savo komandos narių nė nepažįstate, todėl būtent bendras komandinis tikslas ir jo siekimo procesas skatina jus bendrauti. Tai ne tik proga susirasti naujų draugų, bet kartais ir perlipti save ir įveikti komunikacijos ir naujų pažinčių mezgimo baimę.

 

Šarados

 

Šaradas tikriausiai esame žaidę kiekvienas. Tai žaidimas, kurio tikslas – savo komandos draugui ar draugams paaiškinti jums paskirtą žodį naudojant tik gestus ir kūno kalbą. Nors iš pažiūros šis žaidimas gali būti labai paprastas, tačiau jis turi išties daug naudingų savybių.

 

Visų pirma – žaidimas, kuriame negalima naudoti žodžių ir kitų kalbos elementų, gerina verbalinę, kūno kalbą tarp žaidėjų. Komandos nariai tarpusavyje turi bendrauti tik gestais, todėl tai priverčia sutelkti dėmesį vienas į kitą, atidžiai stebėti ir analizuoti kompaniono judesius, jo mimikas, taip jį geriau pažįstant vizualiai ir stiprinant tarpusavio ryšį.

 

Taip pat žaidimas skatina kūrybiškumą – priverčia ieškoti būdų, kaip kuo aiškiau ir suprantamiau pavaizduoti reikiamą žodį. Kartu su kūrybiškumu, susivienijimas bendram tikslui dėl pergalės prieš priešininkus, didina skatinimo bei palaikymo poreikį, kurie stiprina komandos narių empatiją vienas kitam.

 

Pabėgimo kambariai

 

Šiomis dienomis pabėgimo kambarių populiarumas siekia aukštumas. Jie užsakomi gimtadieniams, įmonių komandos formavimo renginiams, draugų susitikimams ir kitiems susibūrimams. Pabėgimo kambarių tematikų gausa taip pat stebina – nuo siaubo iki istorinės tematikos, nuo vaikiškų iki skirtų tik suaugusiems – sau tinkamą temą ras kiekvienas.

 

Tačiau pabėgimo kambariai tokie populiarūs toli gražu ne dėl tematikų gausos – jie yra vienas geriausių būdų sustiprinti ir skatinti komandos bendradarbiavimą bei atrasti jau pažįstamus žmones ir jų charakterio savybes iš naujo.

 

Komandos susivienijimas įveikti kambaryje esančius iššūkius labai sustiprina bendruomeniškumą, skatina veikti kartu (kartais užduotims atlikti būtinas kelių žmonių dalyvavimas). Taip pat pabėgimo kambariai išlaisvina efektyvią tarpusavio komunikaciją, padeda atrasti ir įvertinti kitų žaidėjų stipriąsias puses.

 

Dažasvydis

 

Dažasvydis – tai komandinė veikla, kurios tikslas labai paprastas – įveikti priešininkų komandą kovos lauke. Žaidime naudojami specialūs pneumatiniai ginklai, kurie šaudo spalvotus, dažų pilnus rutuliukus (nuo to ir kilo žaidimo pavadinimas). Šis žaidimas vyksta specialiose, tam pritaikytose patalpose bei turi skirtingus scenarijus, tačiau tikslas visuomet išlieka toks pat – įveikti priešą.

 

Kai kuriuose žaidimo scenarijuose komanda laimėtoja paskelbiama tik tada, kuomet visi tos komandos nariai užėmė priešo teritoriją, todėl nė vienas komandos narys negali būti paliktas. Toks gretutinis žaidimo tikslas skatina tarpusavio rūpestį, didina atsakomybės jausmą prieš kitus komandos narius bei skatina bendrą įsitraukimą.

 

Žaidime taip pat svarbi komunikacija, kuri leidžia pažinti komandos narius iš naujo – kadangi esate apsupti priešų, komunikuoti dažnai turite ženklais ar mimikomis, o tai gerina neverbalinę kūno kalbą, skatina skirti visą jūsų dėmesį vienam asmeniui, o tai išties suartina.

 

Komandinis sportas

 

Komandinis sportas – toks kaip futbolas, krepšinis ar tinklinis, ko gero labiausiai atspindi bendradarbiavimo ir draugystės svarbą pergalei iškovoti. Tik vieninga komanda, kurios nariai pasitiki vieni kitu bei yra išvystę stiprų tarpusavio ryšį gali pasiekti bendrą tikslą.

 

Komandos vienybės svarba – vienas pagrindinių komandinio sporto aspektų. Žaidėjai vienas kitą turi pažinti kaip nuluptą – kartais vien iš žvilgsnio suprasti, kokių veiksmų imtis ar kaip pakeisti savo poziciją žaidimo aikštelėje. Toks žaidėjų perpratimas sukuria itin artimą ryšį, kuris labai dažnai peraugą į ilgalaikes draugystes.

 

Taip pat komandinis sportas padeda gerinti tarpusavio komunikaciją, skatina pasitikėjimą kitais bei ugdo sveiką konkurencijos pojūtį, kuomet pergale džiaugiasi ne vienas žaidėjas.

 

Komandinės edukacijos ir meno projektai

 

Komandine veikla gali tapti ir įdomi edukacija ar bendras meno projektas. Naujų receptų išbandymas, susipažinimas su etniniais amatais, paveikslų tapymas, muzikos kūrimas – visos šios veiklos taip pat skatina bendruomeniškumą bei draugystę.

 

Išbandydami naujas veiklas ar edukacijas lengvai galite rasti bendraminčių, kurie taip pat nusprendė paįvairinti savo gyvenimą dar nebandyta veikla, ir su jais užmegzti ryšį. Kadangi susitikote bendrame užsiėmime, jūsų pomėgiai ar interesai taip pat turėtų būti panašūs, kas ateityje gali dar labiau suartinti.

 

Bendradarbiavimas svarbus ir įgyvendinant meninius projektus – iš savo kolegų galite pasisemti idėjų, pasitelkiant kelias vaizduotes kartu sukurti tokį unikalų kūrinį, kokio vienam sukurti, ko gero, nebūtų pavykę. Taip pat tokio tipo užsiėmimai leidžia atrasti naujus talentus ir hobius, o to dėka ir užmegzti naujas pažintis.