Ne vieną amžių žmonės ieško stebuklingo eliksyro nuo visų ligų, konstruoja pačius įmantriausius įrenginius ir prietaisus, nors atsakymas galbūt visai šalia… Senovinis, medinis krėslas gali būti raktas į sveikesnį gyvenimą.

 

"supamasis krėslas"

1955 metais tuometiniam JAV prezidentui Johnui F. Kennedy (1917 – 1963) gydytojai rekomendavo suptis krėsle, kad sumažintų nugaros skausmus. Pabandęs politikas įsitikino, kad tai iš tiesų veikia ir nuo tada, radęs laisvą minutę sėdėdavo supamajame krėsle. Iki šiol mokslininkai ir tyrėjai sutinka, kad supimasis kėdėje daro teigiamą poveikį tiek fizinei, tiek psichinei sveikatai. Supantis krėsle dirba raumenų ir šlaunų raumenys, tad tai yra lyg lengva mankšta, lavinanti kelių sąnarių lankstumą. Tikriausiai tik nedaugelis žino, kad supamieji krėslai turi ir daugiau unikalių privalumų sveikatai.

 

Supimasis krėsle teigiamai veikia parasimpatinę nervų sistemą. Tokia veikla ramina nervus ir padeda sumažinti skausmus. Maži vaikai arba žmonės, sergantys autizmu, norėdami įveikti stresą, nesąmoningai linguoja. Tokie judesiai skatina endorfinų, laimės hormonų, išsiskyrimą.

 

Sėdėjimas supamajame krėsle atpalaiduoja, atjaunina ir nuramina. Gydomoji supamosios kėdės galia yra įrodyta mokslininkų. Ypatingai šiuos krėslus mėgsta senyvo amžiaus žmonės. Kartais žmonės nesupranta, kodėl jiems taip patinka suptis. Organizmas pats pasirenka terapiją supamajame krėsle.

 

7 priežastys, kada gali padėti supamasis krėslas:

 
  • Nuo nerimo ir depresijos. JAV Ročesterio universitete 2 metų tyrimas padėjo išsiaiškinti, kad pasikartojantys judesiai supamajame krėsle padeda palengvinti depresijos ir nerimo simptomus, gerina pusiausvyrą ir sumažina vaistų nuo skausmo poreikį. 30 % nerimo sutrikimų ir depresijos simptomų galima nuslopinti vien tik supantis krėsle.
 
  • Nuo silpnaprotystės (demencijos). 11 iš 25 amerikiečių tyrimo dalyvių nuo 72 iki 95 metų, kurie krėsle suposi vidutiniškai 100 minučių per dieną, jautė mažesnį nerimą, įtampą ir depresiją maždaug trimis kartais. Kai kuriems pacientams prireikė sumažinti vaistų dozę. Be to, tie, kurie dažnai ir daug suposi pastebėjo, kad pagerėjo pusiausvyra ir koordinacija, vestiubiliarinis aparatas.
 
  • Atsigauti po sunkių operacijų. Nuo senų laikų supamieji krėslai naudojami kaip terapija, skirta malšinti apatinės nugaros dalies skausmus, vidurių užkietėjimo, skausmus po Cezario pjūvio ir žarnyno operacijų. Teksaso universiteto tyrėjai stebėjo pacientų po piktybinių auglių pilve išoperavimo būklę. Vienas iš pirmųjų ženklų, kad pacientas atsigauna yra gebėjimas išleisti dujas. Tie, kurie po operacijos suposi krėsle, tą galėjo padaryti maždaug 16,8 valandų anksčiau. Tai aiškinama paprastai: per operaciją organizmas patiria stresą, o supimasis kėdėje padeda jį nuraminti.
 
  • Nuo galvos svaigimo (vertigo). Tie, kuriuos vargina galvos svaigimas, turėtų dažniau suptis krėsle. Supimasis krėsle gali sumažinti nemalonius simptomus, kurių negalima išgydyti per operaciją.
 
  • Turint judėjimo sutrikimų. Nedidelis fizinis aktyvumas, kurį skatina supimasis krėsle, degina kalorijas, didina kelių sąnarių lankstumą, stiprina plaštakų raumenis. Australijoje Kvinslando universiteto mokslininkai stebėjo 73 – 87 metų moteris, kurios po supamųjų krėslų terapijos, galėjo laisviau judėti, pagerėjo fizinis pasirenkimas. 88,5 % moterų, net ir pasibaigus tyrimui, nenustojo reguliariai naudotis supamuoju krėslu, nes pajuto žymų sveikatos būklės, mobilumo pagerėjimą.
 
  • Kontroliuoti lėtinį skausmą. JAV Karolinos universiteto tyrėjai nustatė, kad supimasis malšina lėtinį skausmą. Jie tyrė grupę moterų, sergančių fibromialgija (lėtiniu išplitusio skausmo sindromu), kurios 10 minučių, tris kartus per savaitę, iš viso 16 savaičių suposi krėsle. Visos dalyvės jau po 10 minučių pajuto, kad skausmas sumažėjo ir teigė, kad tokia veikla, padėjo kontroliuoti skausmo intensyvumą.
 
  • Malšinti gimdymo skausmus. Moterys, kurios naudojo supamąjį krėslą, gimdymo metu patyrė mažiau skausmo. Buvo lyginama gimdyvių skausmo skalė gulint, sėdint ir supantis. Gulėdamos ir sėdėdamos skausmo stiprumą jos įvertino 8 balais iš 10, o supdamosi krėsle – 6 iš 10.