Gera nuotaika rytą tiesiogiai susijusi su miego kokybe, o miego kokybė – su pagalve. Netinkama pagalvė gali sukelti galvos, kaklo, pečių skausmą, rankų nutirpimą, kitokį diskomfortą, knarkimą ar švokštimą.

 

Nors pagalvė nėra pagrindinė šių sutrikimų priežastis, tačiau ji iš tiesų gali pabloginti būklę. Nenaujoje pagalvėje gali būti susikaupę negyvų odos ląstelių, pelėsių, grybelių ir dulkių erkučių. Visa tai gali sudaryti pusę senos pagalvės svorio. Pagalvę rekomenduojama pakeisti kas 12 – 18 mėnesių arba kas du metus, tada, kai ji pradeda prarasti formą ir stangrumą.

 

Tie, kurie mėgsta miegoti ant nugaros turėtų rinktis plonesnes pagalves, kad galva nebūtų perdaug palinkusi į priekį.

 

Tie, kurie mėgsta miegoti ant šono turėtų rinktis kietesnę pagalvę, kuri užpildytų tarpą taro ausies ir peties.

 

Tie, kurie mėgsta miegoti ant pilvo turėtų rinktis labai ploną, beveik visai plokščią pagalvę. Jiems reikėtų pasikišti po pilvu pagalvėlę, kad išvengtų nugaros skausmo.

 

Alergiškiems žmonėms rekomenduojama miegoti ant lengvai prižiūrimų pagalvių su sintetinio pluošto ar porolono užpildu. Ortopedinės pagalvės sukurtos, kad palengvintų nugaros ir kaklo skausmą. Žmonės, kurie knarkia gali rinktis specialias pagalves nuo knarkimo, nors jų veiksmingumas nėra įrodytas moksliškai.