Gerti arbatą patinka daugeliui, bet ar jos gėrimas gali padėti numesti svorio? Ko gero, toks klausimas turėjo gimti mokslininkų galvoje, kai pradėjo tyrinėti arbatos savybes.

 

arbatos

Ar turėtume užmiršti dietas ir reguliarų sportą? Gal užtektų kiaurą dieną sėdėti ir gurkšnoti arbatą? Statistinis lietuvis arbatos išgeria mažiau nei kavos, o antsvoris ir nutukimas tampa vis didesnė problema, todėl galbūt metas keisti įpročius? Kita vertus, britai išgeria apytikriai 165 milijonus arbatos puodelių per dieną, tačiau D. Britanijoje gyvena rekordiškai daug šią sveikatos problemą turinčių žmonių. Galbūt taip yra todėl, kad šioje šalyje populiariausia juodoji arbata, kuri dar neretai yra pagardinama pienu ir cukrumi. Lieknanančių savybių turi kitų rūšių arbatos. Be to, svarbu kartu su arbata nevalgyti kaloringų desertų ir kitų patiekalų.

 

Pastaruosius keletą metų arbata laikoma vienu sveikiausių gėrimų pasaulyje. Ji turtinga antioksidantų (taninų ir flavonoidų). Net vienas puodelis arbatos per dieną gali padaryti stebuklus! Skirtingų rūšių arbatos suteikia energijos ir padeda greičiau numesti svorio. Štai 14 arbatų, kurias turėtų išbandyti visi, kuriems rūpi, kaip atrodo veidrodyje.

 

Žvaigždinių anyžių arbata

 

Žvaigždinis anyžius – tai nedidelio, visžalio medelio tikrojo žvaigždanyžio vaisiai, savaime paplitę Kinijoje ir Vietnamo šiaurėje. Arbata gerina virškinimo veiklą, mažina vandens susilaikymą organizme. naudojama gydyti virškinimo trakto sutrikimus.

 

Pipirmėčių arbata

 

Pipirmėčių arbata nuo seno žinoma kaip greitinanti medžiagų apykaitą. Ji malšina apetitą ir padeda atsikratyti potraukio saldiems ir labai kaloringiems patiekalams. Stipraus kvapo ir skonio gėrimas taip pat didina organizmo atsparumą infekcijoms.

 

Žalioji arbata

 

Žalioji arbata yra, ko gero, labiausiai šiais laikais išgirta. Įdomu, ar dar yra nežinančių jos naudingųjų savybių: stiprina imuninę sistemą, gerina smegenų veiklą, padeda išvengti širdies ligų, numesti svorio. Jei kavą ir gaiviuosius gėrimus, pakeistumėte į nesaldintą arbatą, netrukus džiaugtumėtės lieknesne talija!

 

Rožių arbata

 

Rožių arbata ruošiama iš šių puošnių ir kvapnių gėlių žiedlapių arba pumpurų. Arbatoje antioksidantų daugiau negu žaliojoje. Veikliosios rožių medžiagos šalina toksinus iš organizmo. Padeda nuo vidurių užkietėjimo ir mesti svorį.

 

Ulongo arbata

 

Kinų kalba arbatos pavadinimas reiškia juodąjį drakoną. Tai pusiau fermentuota arbata, deginanti riebalus ir mažinanti cholesterolį. Kai kurių tyrimų rezultatai parodė, kad ši arbata turi stipresnį poveikį negu žalioji.

 

Mėlynių arbata

 

Mėlynių arbata gali padėti palaikyti normalų cukraus kiekį kraujyje. Teigiama, kad ji mažina potraukį nesveikam maistui, ypač saldumynams. Taip pat ji valo organizmą nuo kenksmingų medžiagų ir neleidžia kauptis riebalams.

 

Kinrožių arbata

 

Kinrožių žiedlapių yra mineralų ir flavonoidų, kurie mažina organizmo riebalų įsisavinimą.

 

Puero arbata

 

Kilusi iš Rytų Kinijos Puero arbata turi unikalių savybių. Veikliosios arbatžolių medžiagos geba sumažinti riebalų ląsteles. Arbatoje yra galo rūgšties, kuri žinoma ir vertinama kaip natūrali, svorį padedanti numesti, veiklioji medžiaga.

 

Baltoji arbata

 

Baltoji arbata sulėtina organizmo riebalų įsisavinimo procesą. Be to, ji naudinga tuo, kad mažina stresą.

 

Matės arbata

 

Iš Pietų Amerikoje augančio paragvajinio bugienio lapelių gaminama garsioji indėnų arbata – matė. Ji naudinga tuo, kad lėtina virškinimą, todėl ilgiau jaučiamas sotumo jausmas. Nepakeičiamas gėrimas norintiems gyventi sveikiau ir atrodyti gražiau!

 

Žliūgių arbata

 

Tikriausiai nesitikėjote, kad prie lieknanančių arbatų bus paminėtos daržinės žliūgės? Pasirodo, šios piktžolės turi gydomųjų savybių. Jos veikia kaip švelnūs atsikosėjimą lengvinantys, vidurius laisvinantys vaistai ir tonizuojamoji priemonė. Kai kurių tyrimų duomenimis, žliūgių arbata gali padėti kontroliuoti apetito jausmą.

 

Tikrinių blizgučių (reishi) grybų arbata

 

Arbata, ruošiama iš Tolimojoje Azijoje, augančių grybų yra tikras lobis sveikatai. Rytų Azijos šalyse (Japonijoje, Kinijoje) mėgstama arbata gali padėti numesti svorio, pagreitinti medžiagų apykaitą, paskatinti riebalų ir kalorijų deginimą.

 

Medaus krūmo arbata

 

Medaus krūmas natūraliai auga Pietų Afrikoje. Iš jos ruošiama arbata yra vienas sveikiausių įprastų gėrimų ar arbatų pakaitalas. Švelnų medaus kvapą turinti arbata padeda nuo pilvo pūtimo, vidurių užkietėjimo, vandens kaupimosi.

 

Juodoji arbata

 

Juodąją arbata gerti taip pat sveika. Ji yra labiau oksiduota nei kitų rūšių arbatos. Šios arbatos vartojimas gali sumažinti nutukimo riziką, cukraus kraujyje lygį, suteikia sotumo jausmą. Greitina medžiagų apykaitą ir padeda greičiau deginti riebalus.