Reklamose žadama, kad įvairūs nosies purškalai akimirksniu išgydys slogą ir užgulusią nosį. Tačiau jų negalima naudoti ilgiau nei tris dienas, nes būklė gali dar labiau pablogėti. Apskritai slogą geriau gydyti natūraliais būdais.

 

Visiškai saugūs vartoti nosies purškalai su jūros vandeniu. Į tokių purškalų sudėtį įeina tik sterilus vanduo ir druska. Teisingai naudojant, jie ne tik gydo uždegimą, bet ir išvalo kvėpavimo takus nuo alergenų ir bakterijų. Tokie purškalai drėkina nosies gleivinę. Tai ypač aktualu atšalus orams, žiemą, kai dėl patalpų šildymo išsausėja ir net pradeda kraujuoti nosies gleivinė. Tokį purškalą galima pasigaminti patiems. Tereikės šaukštelio druskos be jodo ir distiliuoto vandens.

 

Inhaliacijos taip pat veiksmingai gydo užgulusią nosį. Garai skystina nosies gleives ir atveria nosies kanalus. Karšta vonia, garuojanti sriuba, arbata ar vanduo – pirmoji pagalba, pajutus slogos simptomus.

 

Pipirmėtėse yra mentolio, kuris skystina gleives ir atveria nosies takus. Keli puodeliai karštos, garuojančios pipirmėčių arbatos ir slogos kaip nebūta.

 

Klasikinė vištienos sriuba stiprina imunitetą, padeda greičiau pasveikti, slopina uždegimą. Be to, organizmą teigiamai veikia garai, kylantys nuo šviežios sriubos lėkštės.