Svarstote apie savo gyvenamojo daugiabučio renovaciją, tačiau nesate tikri dėl jos naudų? Nerimaujate, kad daugiabučio atnaujinimas kainuos itin daug ir neatsipirks? Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą administruojanti Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) primena, kodėl verta investuoti į daugiabučio atnaujinimą.

 

IMG_0181

 

Daugiabučių renovacija Lietuvoje. Nuotrauka iš APVA archyvo.

 

„Dažnai gyventojai vengia imtis daugiabučio atnaujinimo iš pagrindų – parengto investicijų plano suma juos išgąsdina, todėl nusprendžia viską daryti „paprasčiau“ – atnaujinti tik konkrečią problemą, pavyzdžiui, keisti stogą. Visgi, atnaujinus vieną probleminę vietą, dažnai atsiranda antra, trečia ir taip – be galo. Daugelis žmonių nepagalvoja, kad sudėjus pinigus, kuriuos skyrė smulkiems remontams kasmet, galiausiai jie sumokėjo panašiai, kiek būtų išleidę daugiabučio renovacijai, kuri iškart išspręstų visas problemas“, – pasakoja APVA direktorius Vytautas Vrubliauskas.

 

Kiek galite sutaupyti?

 

Daugiabučio renovacija gali padėti sutaupyti net 50-70 proc. visos pastato šildymui sunaudojamos energijos, o galutinį rezultatą lemia įvairūs veiksniai – kokia yra daugiabučio vidaus sistemų būklė, ar šilumos punktas automatizuotas bei tai, kokių priemonių diegimą pasirinks gyventojai.

 

Kokius sutaupymus gali pasiekti kiekvienas daugiabutis, dar prieš renovaciją preliminariai apskaičiuoja specialistai, ruošiantys investicinį planą – pavyzdžiui, vien pakeitus langus, apšiltinus sienas ir stogą bei atnaujinus šildymo sistemas, vidutiniškai pasiekiamas 50-60 proc. energijos sutaupymas.

 

APVA_logo_2_spalvos_su_LT_pavadinimu_RGB

 

Pagerėja gyvenimo kokybė

 

Nors renovacija daugeliui šalies gyventojų siejasi su mažesnėmis sąskaitomis ir sutaupymais, ji taip pat sukuria sveikesnę ir patogesnę gyvenamąją aplinką, padidina ir nekilnojamojo turto vertę.

 

Anot V. Vrubliausko, bet koks daugiabučio atnaujinimas veda prie geresnių būsto energinio efektyvumo rezultatų. Apšiltinus daugiabutį ir atnaujinus šildymo sistemą, temperatūra bute tampa komfortiškesnė, dažnai ją galite reguliuoti pagal individualius poreikius. O įsirengus, pavyzdžiui, mechaninę vėdinimo sistemą – rekuperatorius – užtikrinsite, kad oras patalpose visuomet bus šviežias ir jums nebereikės atidarinėti langų – tai ypač aktualu žiemą.

 

Ar žinote, kad nevėdinamose patalpose kaupiasi CO2 bei drėgmė, kurios pasekmė dažnai būna pelėsis? Visi šie veiksniai didina tikimybę susirgti įvairiomis ligomis – alergijomis, astma ir kt.

 

„Gyventojų gyvenimo kokybę itin pagerina būstas, kuriame netrupa sienos, vėjas nepučia pro kiaurus langus. Pastaruoju metu vis labiau populiarėja savivaldybių rengiamos kompleksinės kvartalų renovacijos programos, kurių metu sutvarkomi ne tik pastatai, bet ir jų aplinka – kiemai, gatvės, viešųjų erdvių apšvietimas, poilsio zonos. Tvarkant ne pavienius namus, bet kvartalus, jų veidas visiškai pasikeičia – atgyja, žmonės daugiau laiko nori leisti prie namų, malonioje ir gražioje aplinkoje, bendraudami su kaimynais, nes renovacija juos suvienija“, – pasakoja V. Vrubliauskas.

 

zenklas_2015 04 13

 

Padeda saugoti planetą

 

Padidėjęs renovuotinų daugiabučių energinis efektyvumas prisideda ir prie tvaresnio gamtos išteklių naudojimo bei švaresnės aplinkos kūrimo. Kad dar labiau pasirūpintumėte gamta, APVA rekomenduoja įsirengti alternatyvius energijos šaltinius – taip ne tik prisidėsite prie klimato kaitos stabdymo, bet ir ilgalaikėje perspektyvoje sutaupysite pinigų, kuriuos skirtumėte šildymui.

 

„Paprasčiausios energinį efektyvumą didinančios priemonės prisideda prie aplinkai kenksmingų dujų mažinimo, tačiau daugiabučius renovuojantys gyventojai, įsirengę terminius saulės kolektorius, fotovoltinę saulės modulių jėgainę ar geoterminį šildymą, vis labiau tausoja aplinką, nes šie ištekliai energiją gamina neteršdami aplinkos“, – teigia APVA direktorius.

 

Daugiau informacijos apie Daugiabučių atnaujinimo (modernizavimo) programą galite rasti: www.betalt.lt arba telefonu 8 614 99699.