Apniukusį spalio 22 dienos vakarą Keistuolių teatre švęsti ir dalintis gera nuotaika susirinko gerbėjai iš visos Lietuvos. Pirmąją festivalio „Keistas festivalis. Atidaryk mane“ dieną teatro durys atsivėrė plačiai, o viduje naujai renovuotą stogą „nešė“ atidarymo koncertas.

 

202110222 2021102216

 

Žiūrovai turėjo progą mylimus aktorius ir teatro steigėjus pamatyti ne tik naujose teatro scenose, bet ir iš labai arti. Vos tik atvėrus duris, šventiškai nusiteikęs Keistuolių kolektyvas priėmė kiekvieną žiūrovą plačiai išskėstomis rankomis. Aktorė Justina Smieliauskaitė pasidalino savo mintimis, koks jausmas sugrįžti. „Nors teatras nebaigtas, tačiau tikiu, kad po truputį visi įsikursim. To pradžia įvyko šiandien. Žiūrovas sugrįžo, o visa kita tik smulkmenos. Šios emocijos vertos viso nuovargio. Netikėtumų visada yra,  todėl atsipalaiduoti ir nusiraminti sudėtinga, bet džiugu, kad štai – mes čia. Visi kartu.‘‘ Režisieriaus Aido Giniočio pagalba skleidžiami fortepijono garsai užplūdo erdves ir kūrė stebuklingą atmosferą, o draugiškai nusiteikusi teatro šeima priėmė, palydėjo, šnekučiavosi ir pasveikino išsiilgtus svečius.

 

2021102230

 

Tikriausiai frazė, jog norisi net sau įžnybti, kad suprastum, jog nesapnuoji, galėtų atspindėti Keistuolių teatro atidarymo vakarą. Už lango buvęs cepelininis dangus vis norėjo pravirkti, o gal ir nubraukė džiaugsmo ašarą, pamatęs, kad Keistuoliai pagaliau susitiko ne tik su savo ištikimiausiais, bet ir visiškai naujais smalsuoliais, atėjusiais patyrinėti dar niekam nematytų teatro erdvių bei užkulisių. Džiaugsmo ašaras braukė ir vienas teatro steigėjų Darius Auželis, kuris atskleidė, kokios emocijos buvo susitikus su grįžusiu žiūrovu: „ Jaučiu didelį vidinį palengvėjimą. Statėm, statėm ir pagaliau pastatėm. Tai įvyko. Žiūrovo šiluma ir meilė, kurią jaučiau, kadangi pats pasitikau svečius prie įėjimo ir vis sakiau, jog atsiprašome, kad darbai dar nepabaigti, viską atpirko. Jie mane nuramino ir sakė, svarbiausia, kad jūs grįžote. “

 

2021102244 2021102254

 

Pasveikinus kiekvieną svečią, prasidėjo ypatinga vakaro dalis – į sceną lipo teatro steigėjai Aidas Giniotis, Ilona Balsytė ir Darius Auželis, kurie išsiilgtų dainų sąskambiais užplūdo teatro erdves ir klausytojų ausis koncerte „3+3“. Antrojoje koncerto dalyje Keistuolių teatro įkūrėjų trio gretas scenoje papildė dar trys balsingi ir gera nuotaika trykštantys kūrėjai – Sigitas Mickis, Dalius Skamarakas ir Aurimas Meliešius! Pasiilgtos „Paskutinių Brėmeno muzikantų“ dainos išjudino publiką ir įtraukė į emocijų ir linksmybių kupiną šou. Po koncerto pakalbinus keletą žiūrovų buvo galima pastebėti tendenciją, jog visiems naujoji salė padarė įspūdį: „Salė suprojektuota labai patogiai. Kėdėse smagu sėdėti, tikrai ne be reikalo visi vis minėjo tas minkštas kėdes. Buvome pasiilgę Keistuolių iš esmės, o dabar čia jaučiamės dar ir labai patogiai.‘‘

 

20211022117 20211022118

 

Pirmoji atidarymo diena įrodė – teatras įspūdingai atsinaujinęs, šventė – jausminga ir graži, tačiau būtent pašėlusių žiūrovų smalsuoliški žvilgsniai ir klegesys pripildo visiškai naujas, dažais kvepiančias patalpas.

 

Ilsėtis nėra kada, prieš akis dar dvi nutrūktgalviškos festivalio dienos!