Kaip rudenį medžiai meta lapus, taip keičiasi ir mūsų oda. Vėjuotas, šaltesnis, sausesnis ir darganotas oras – tikras išbandymas veido, kūno ir rankų odai. Atšalus orams daugiau laiko praleidžiama uždaroje patalpoje, kurioje veikiantys šildytuvai, elektros prietaisai ir kompiuteriai neigiamai veikia odą. Ruduo – metų laikas, kurio nelaukia sergantys įvairiomis odos ligomis. Šiuo metu dažniau pasitaiko odos būklės pablogėjimų.

 

Žvynelinė – tai odos susirgimas, kai odos ląstelės auga per greitai. Esant šiam sutrikimui, ląstelės nespėja atsinaujinti, todėl kaupiasi ant odos ir suformuoja į žvynus panašų pleiskanų sluoksnį.

 

Egzema arba atopinis dermatitas dažniausiai pasireiškia vaikams, tačiau gali prasidėti ir vyresniame amžiuje. Daugybė priežasčių ir net orų pokyčiai gali lemti egzemos simptomų (paraudusi, niežtinti, išsausėjusi ir suskeldėjusi oda) atsiradimą.  Dermatitas – tai odos liga, pasireiškianti bėrimu, ją sukelia alergenai, pavyzdžiui, žiedadulkės (rudenį pražysta įvairios piktžolės, alergiją sukelia grybelių sporos, esančios pūvančiuose lapuose).

 

Rudenį odą reikia prižiūrėti šiek tiek kitaip. Saulė rudenį nebėra tokia aktyvi, tačiau priemones, saugančias nuo ultravioletinių spindulių, būtina naudoti visus metus. Taip pat labai svarbu drėkinti visų tipų (tiek sausą, tiek riebią ar mišrią) odą. Sausa oda dažniausiai būna jautri, todėl būtina naudoti švelnius, iš natūralių medžiagų pagamintus odos priežiūros produktus.

 

Turint alergišką odą, reikėtų vengti ilgų maudynių karštame vandenyje. Kiekvieną kartą nusiprausus, dar šiek tiek drėgną odą ištepti drėkikliu. Labiausiai sausėti linkusias vietas (alkūnes, kelius ir pėdas) ištepti odos priežiūros priemone, kurios sudėtyje yra erškėtrožių aliejaus.

 

Būtina gerti pakankamai skysčių, kad oda būtų sveika. Vanduo – tai pati pigiausia ir efektyviausia priemonė nuo žvynelinės, egzemos, dermatito ir sausos odos. Vasarą paprastai žmonės geria daugiau vandens, o atšalus orams jį iškeičia į kavą arba stiprią arbatą. Tačiau būtent šių gėrimų reikėtų vengti labiausiai, nes juose esantis kofeinas skatina dehidrataciją ir sausina odą. Rekomenduojama išgerti 8 stiklines vandens per dieną. Organizmas geriau pasisavina išoriškai naudojamas odos priežiūros priemones, jei oda drėkinama ir iš vidaus.