Norint numesti svorio, reikia atidžiai stebėti mitybą. Tai reiškia, kad reikia kas dieną pildyti mitybos dienoraštį, kuriame nepraleisti nė kąsnelio. Mitybos dienoraštyje svarbu nurodyti suvartotų maisto produktų kiekį. Pavyzdžiui, prieš valgant riešutus ar vynuoges, reikia suskaičiuoti, kiek jų yra.

 

Dienoraštyje reikia išvardyti patiekalų (troškinių, sriubų, padažų) sudėtines dalis, kad būtų galima tiksliai įvertinti energetinę vertę (kaloringumą). Taip pat surašyti, kiek ir kokių alkoholinių ir gaiviųjų gėrimų buvo suvartota per dieną.

 

Kodėl reikėtų pradėti rašyti mitybos dienoraštį priežasčių yra ne viena. Visų pirma dėl to, kad mitybos dienoraštis padės suprasti, kaip galima pakoreguoti mitybos įpročius, atkreips dėmesį, ką valgote ir skatins rinktis sveikesnį maistą.

 

Rašant mitybos dienoraštį, galima pastebėti, kokie maisto produktai sukelia alergiją. Rašyti dienoraštį ypač rekomenduojama sergantiems diabetu, širdies ligomis ar kitomis sunkiomis ligomis. Iš mitybos įrašų bus galima sužinoti, kaip nuo tam tikrų maisto produktų kinta savijauta.

 

Mitybos dienoraščio rašymas kelia motyvaciją, kurios dažnai pritrūksta lieknėjantiems asmenims. Mitybos dienoraštis padeda suplanuoti pagrindinius valgymus ir užkandžius.

 

Mitybos dienoraščio gali nevesti tik tie žmonės, kurie ir šiaip yra ar kada nors buvo labai disciplinuoti. Tokiems žmonėms geriau atsipalaiduoti ir mėgautis maistu, o ne skaičiuoti kiekvieną kąsnį.