Kodėl negalima fotografuoti miegančių žmonių?
2014-12-17 11:30Daugelis žino prietarą, kad negalima fotografuoti miegančių žmonių. Kodėl šis tikėjimas atsirado ir ar verta juo tikėti? Teigiama, kad tam priežasčių yra net ne viena. Pavyzdžiui, miegantis nufotografuotas žmogus nebegali pabusti, iš žmogaus galima pavogti sveikatą ir likimą (laimę). Netikėtai pažadintas iš miego žmogus gali labai išsigąsti ir net visą gyvenimą likti mikčiumi. Jis gali daugiau niekada nebeišsimiegoti. Nufotografuotas žmogus atrodo lyg miręs. Tokios nuotraukos gali būti panaudojamos piktiems tikslams, juodojoje magijoje. Fotoaparato blykstė netgi gali išgąsdinti asmeninį angelą sargą, todėl jis visada paliks vieną savo globotinį, kai jis miega. Galbūt ir neįtikėtina, bet net religija draudžia fotografuoti miegančius žmones.
Teigiama, kad miegančio žmogaus energijos laukas yra panašus į mirusiojo energijos lauką. Dėl šios priežasties miegančių asmenų nerekomenduojama fotografuoti. Nuotrauka tarsi materializuoja mintį ir tas žmogus gali netikėtai susirgti ir staiga mirti.
Pagal kitus prietarus gąsdinama, kad siela, kai žmogus miega, išeina iš fizinio kūno į kitą dimensiją ir sugrįžta tik paskutinėje miego fazėje, prieš pabudimą. Fotoaparato užrakto spragtelėjimas gali staigiai pažadinti miegantį asmenį ir siela gali nespėti laiku grįžti į kūną.
Šis tikėjimas siekia Viduramžių laikus, kai buvo draudžiama miegantį žmogų pernešti į kitą vietą. Tada fotoaparatų nebuvo, bet perkeliant žmogų į kitą vietą, galima labai lengvai pažadinti. Kai kurie žmonės tiki, kad fotoaparato blykstė gali apakinti sielą ir ji gali neberasti kelio atgal. Kitaip tariant, amžinai pasiklysti ir vaidentis tarp gyvųjų. Tokiu atveju žmogus amžinai lieka sapnų pasaulyje.
Daugeliui atrodo, kad miegantis žmogus yra labai panašus į mirusįjį. Todėl jį vaizduojantį nuotrauka gali prišaukti mirtį. Jeigu nuotrauka išeina neryški, tai taip pat ženklas, kad žmogus ruošiasi palikti šį pasaulį.
Patyrę astrologai, gyduoliai, aiškiaregiai ir kiti šios srities profesionalai, gali papasakoti labai daug apie žmogų, vien pažvelgę į jo nuotrauką. Žinoma, jei jie nėra šarlatanai. Nuotrauka yra laikoma tikslia gyvo žmogaus kopija, nes joje atsispindi žmogaus aura ir energija.
Iš jos aiškiaregystės dovaną turintys asmenys gali nustatyti, ar nuotraukoje atvaizduotas žmogus yra gyvas ar miręs, ar jis yra sveikas, ar serga, ar yra prakeiktas, ar nužiūrėtas pikta akimi ir t. t. Nuotraukoje galima įžvelgti asmenybės esmę – mentalitetą, charakterį bei išorinės išvaizdos ypatumus.
Kodėl vis dėlto negalima fotografuoti miegančių žmonių? Ezoterinėje literatūroje tai aiškinama, kaip įsiveržimas į asmeninį energijos lauką ir kai kurių jėgų atėmimas. Būdami budrūs žmonės gali nuslėpti savo tikruosius jausmus, tačiau sapne yra viskas kitaip. Miegodami jie būna visiškai atsipalaidavę ir negali kontroliuoti savęs. Jie yra visiškai beginkliai, todėl nesąžininga būtų juos fotografuoti. Be to, tokios nuotraukos gali patekti į blogų žmonių rankas, kurie gali užkerėti ir panaudoti juodąją magiją.
Neįtikėtina, bet ne tik burtininkai, bet ir mokslininkai sutinka su tuo, kad miego metu žmogaus siela iškeliauja į kitus pasaulius ir prisimena savo ankstesniąsias reinkarnacijas. Todėl neretai žmonės sapnuoja tai, ko dar nematė. Taip žmogaus siela dalinasi informacija apie įsikūnijimus praeityje.
Jeigu šiuo metu žmogus būtų nufotografuotas, jo siela nerastų kelio, kaip grįžti į fizinį kūną. Žmogus taptų zombiu. Šią savybę puikiai žino juodosios magijos burtininkai, kurie tuo gali pasinaudoti, kad žmogus netektų savo dvasinės esmės, sąmoningumo ir jausmų.
Neretai žmonės, kuriuos kartą nufotografavo miegančius, bijo vėl eiti miegoti, kad nepasikartotų ši košmariška patirtis.
Ypač nereikėtų fotografuoti miegančių vaikų, nes jų energijos laukas yra daug silpnesnis nei suaugusiųjų. Prišaukti nelaimę mažiems vaikams daug lengviau. Kai kas tiki, kad tai padaryti galima tiesiog, stebint ir žavintis vaiku.Negalima fotografuoti nėščios moters, nes kūdikis gali gimti negyvas.
Religijoje aiškinama, kad angelas gali išsigąsti fotoaparato blykstės ir daugiau niekada nebesaugoti miegančio žmogaus. Islamo religijoje Šarija draudžia fotografuoti miegančius žmones, nes fotografuodamas žmogus nori atrodyti kaip Dievas, o tai laikoma nuodėme, dėl kurios teks kentėti pragare. Kita draudimo priežastis – žmogaus sukurti atvaizdai skatina politeizmą (tikėjimą daugeliu dievų) arba gali rodyti nepakankamą tikėjimą.
Net psichologai nepataria fotografuoti miegančiųjų dėl to paties išgąsčio, kuris gali vėliau sukelti įvairių psichologinių sutrikimų. Pažadintas žmogus geriausiu atveju „fotografą“ iškeiks ir pasakys daug nemalonių žodžių, o blogiausiu – gali pradėti žagsėti ar kurį laiką mikčioti.