Kartais net nieko ypatingo per dieną neveikę jaučiamės taip, tarsi iš mūsų būtų kas atėmęs visą energiją. Pasirodo, jėgų netekti galime ne tik sunkiai dirbami, bet ir netinkamai maitindamiesi ar bendraudami su pikta linkinčiais žmonėmis. Kas dar vagia mūsų energiją?

 

1 Nemėgstama veiklaNeed,For,Rest.,Contemporary,Art,Collage.,Office,Worker,,Employee,Lying

 

Niekas taip nesekina, kaip nemėgstamas darbas. Jei kasdien į darbą einate sukandę dantis, gresia perdegimas. Net jeigu darbas nėra sunkus ir gebate jį atlikti profesionaliai. Tyrėjai tvirtina, kad tie žmonės, kurie į darbą eina per prievartą, per dieną išeikvoja dvigubai daugiau energijos už tuos, kurie dirba su didžiuliu malonumu. Nemaloni veikla kelia stresą, o jis, kaip žinia, ir eikvoja energiją. O nemažai jos praradę ne tik tampame piktesni, liūdnesni, dirglesni, bet ir gali pradėti kibti įvairios ligos. Todėl jei ilgą laiką tenka daryti tai, kas nepatinka, neįkvepia ir nemotyvuoja, ryžkitės permainoms. Negi norite, kad neigiamos emocijos visiškai apkartintų gyvenimą? Daugelis sėkmės lydimų žmonių patvirtins, kad miela veikla – tarsi energijos užtaisas. Kai darote tai, kas patinka, galite net viršvalandžius dirbti ir nesijausite pavargę, atvirkščiai – fiziškai po ilgos darbo dienos gal ir jausite nuovargį, tačiau psichologiškai būsite atsigavę, jausite malonią palaimą, kad prasmingai praleidote dieną. Mėgstama veikla – tarsi narkotikas, kuris įtraukia taip, kad galite pamiršti net pavalgyti, o darbo valandos nepastebimai ištirpsta.

 

2 Sėdėjimas prie televizoriaus

 

Gal pastebėjote, kad jei prie televizoriaus prasėdite spaudinėdami nuotolinį pultelį, po valandos kitos apima toks nuovargis, tarsi būtumėte dirbę be galo svarbų darbą? Kaip taip gali būti, kad nuvargstate nieko neveikdami? Pasirodo, toks laiko stūmimas, ypač moterims, itin nenaudingas ir eikvoja brangią gyvybinę energiją. Rytiečių teigimu, vyrams šiuo klausimu paprasčiau, nes jie geba pailsėti prie televizoriaus, o moterys, deja, ne. Žinoma, visai kas kita, jeigu vakare nuspręsite pažiūrėti gerą, prasmingą filmą. Toks laiko leidimas energijos neišsiurbs.

 

3 Naršymas internete

 

Tai dar viena energijos netekimo priežastis. Panirus į socialinius tinklus ar tiesiog naršant internete valandos ištirpsta, o energijos tik mažėja. Ypač kenksmingas naršymas internete prieš miegą. Tai gali turėti įtakos ir miego kokybei. Įrodyta, kad tie žmonės, kurie prieš miegą sėdi prie kompiuterio ar rankose maigo telefoną, daug sunkiau užmiega, o miego kokybė nelyginamai prastesnė. Specialistai prieš miegą pataria padėti kuo toliau nuo lovos telefoną, nes elektromagnetinės bangos veikia net tada, kai nekalbate telefonu. Jei naktį laikote telefoną šalia, ilgainiui gali išlįsti įvairių negalavimų. Didelė elektromagnetinė spinduliuotė moterims gali didinti nevaisingumą, vyrams – mažinti potenciją. Be to, visiems padidėja rizika susirgti onkologinėmis ligomis.

 

4 Nemalonių žmonių draugija

 

Daugelis, ko gero, yra pastebėję, kad pabendravę su piktais, pavydžiais ar tiesiog nemaloniais žmonėmis jaučiasi prastai. Kokia to priežastis? Bendraudami su tokiais asmenimis netenkate daug energijos, nes ją iš mūsų tarsi išsiurbia. Tai itin jaučia jautrūs ar mažiau energijos turintys žmonės. Vadinamiesiems energiniams vampyrams atsparesni harmoningi žmonės, taip pat tie, kurie žino būdų, kaip nuo piktavalių apsisaugoti. Ypač išsekti galite imdami į širdį viską, kuo skundžiasi, piktinasi tokie žmonės. Jie išsakydami savo problemas tarsi jų atsikrato, o jums paskui reikia kankintis, kur visą susikaupusį neigiamą krūvį padėti. Todėl jei turite galimybę išvengti tokių žmonių draugijos, tai ir venkite. Žinoma, ne visada tokia galimybė yra, ypač darbo aplinkoje. Tuomet stenkitės tiesiog nesivelti į ginčus, nepulkite prieštarauti tokiems žmonėms, o jeigu jie kelia balsą, kad nebūtumėte energiškai pažeisti mintyse pastatykite tarp savęs ir to žmogaus sieną arba save apgaubkite skaidriu stikliniu burbulu ir įsivaizduokite, kad pro jį negali patekti jokia neigiama energija.

 

5 Pesimistinis mąstymas

 

Neretai girdime, kad optimistai yra ne tik laimingesni, bet ir sveikesni bei gyvena ilgiau. Ir tai ne iš piršto laužta tiesa. Pozityviai nusiteikęs žmogus energiją kaupia, o ne švaisto. Sveika iš pat ryto užsiprogramuoti teigiamiems dalykams, padėkoti už prasidėjusią dieną ir jau energijos kiekis bus didesnis. Svarbu nuo ryto nepradėti skųstis, verkšlenti, piktintis, nes dar nepradėję darbų galite jaustis išsekę. Net jeigu gyvenimo situacija nėra labai dėkinga, teigiamas požiūris į ją padeda neprarasti pusiausvyros bei neiššvaistyti brangios energijos. Nutikus nesmagiam įvykiui galima įžvelgti ir pozityvių dalykų. O kuo pozityviau mąstysite, tuo geresnių dalykų pritrauksite. Tai, ką galvojate kiekvieną dieną, įsirašo pasąmonėje. Jeigu pamirštate, apie ką galvojote, ta informacija išlieka energiniame lygmenyje. Pastebėkite, kad teigiamos mintys pritraukia teigiamų dalykų, o neigiamos – neigiamų.

 

6 Besaikis plepėjimas telefonu

 

Tyrimais įrodyta, kad vos 10 min. pokalbis visiškai išbalansuoja smegenų, taip pat neuronų veiklą. Atsigauti bei atkurti prarastą energijos lygį prireikia ne vienos valandos. O jei telefonu kalbama ilgiau, paskui dar sėdama dirbti prie kompiuterio, elektromagnetinė spinduliuotė gali pridaryti dar daugiau žalos. Tokius žmones, kurie prie kompiuterio ir telefono praleidžia didžiąją dalį laiko, dažniau vargina nemiga, jaučiasi išsekę ir nuolatos pavargę.

 

7 Netvarka namuose ir darbo vietoje

 

Retas pagalvoja, kad energiją gali siurbti net netvarka namuose. Kai aplink tvyro chaosas ir sunku susigaudyti tarp savų daiktų, tai veda iš pusiausvyros ir tikrai nepadeda išlaikyti energijos. Be to, kai kurie aplinkoje esantys daiktai gali skleisti neigiamą energiją, todėl stenkitės jais neapsikrauti. Ypač pavojingos senienos, saugančios įvairią informaciją. Atsikračius tokių daiktų ne tik atsiranda namuose daugiau vietos, bet ir tampa lengviau kvėpuoti. Pasilikite tik tuos daiktus, į kuriuos gera žiūrėti, kurie veikia teigiamai, nesukelia slogių minčių. Pavasarį atlikite generalinį namų tvarkymą. Tam, kad nenuvargtumėte, tvarkykitės po truputį ir nuosekliai – tam tikromis dienomis tvarkykite atskirus namų kampus.

 

8 Piktnaužiavimas energiniais gėrimais

 

Kai esate visiškai be jėgų ir norite pasijusti žvaliau, neretai tiesiate ranką energinių gėrimų link. Tačiau jų atsigėrę energingesni tampate tik trumpam, o po kurio laiko pasijuntate ne tik prasčiau, bet ir visiškai praradę jėgas. Panašiai vyksta ir su kava, ypač kai jos geriate be saiko. Išgėrus puodelį stiprios kavos išsiskiria streso hormono adrenalino, kuris dirbtinai sužadina visas organizmo funkcijas. Ypač stimuliuojama centrinė nervų sistema ir širdies veikla. Dirbtinai sukeltas toks stresas sėdint prie kompiuterio yra žalingas, nes organizmas išeikvoja daug gyvybinės energijos.

 

9 Nesveika mityba

 

Turbūt ne kartą įsitikinote, kad maistas veikia labai stipriai. Pavyzdžiui, suvalgę salotų tarsi pažvalėjate, tampate guvūs ir darbingi, o sunkaus ir nesveiko maisto – iškart aptingstate. Taip yra todėl, kad nekokybiškas maistas, kuriame yra sukietintųjų riebalų, skonio stipriklių, taip pat ilgai pastovėję patiekalai pareikalauja nemažai energijos, nes organizmui tenka didelė našta su jais susidoroti. Neigiamai veikia ir persivalgymas, ypač vakare prieš miegą. Tada organizmui padarote meškos paslaugą, nes jis turi mobilizuoti jėgas, energiją, kad suvirškintų maistą, įsisavintų naudingąsias medžiagas ir pašalintų kenksmingąsias. O jeigu nuolat persivalgote, gali išsivystyti sutrikimas – priklausomybė nuo maisto. Šiuo atveju reikėtų kreiptis į mitybos specialistą.

 

10 Anomalinės zonos

 

Dažnas žino, kad vienose vietose jaučiamės kuo puikiausiai, o kitos tarsi išsunkia. Kuo tai galima paaiškinti? Pasak bioenergetikų, egzistuoja energetiškai gerų ir blogų vietovių. Specialiais prietaisais nesudėtinga jas nustatyti. Visgi jautresni žmonės natūraliai pajunta energetiškai neigiamą vietą – joje jaučia silpnumą, skauda galvą, stinga jėgų. Būnant neigiamoje geopatogeninėje zonoje tiesiogiai siurbiama energija, silpnėja biolaukas. Jam nusilpus tampame silpni, pažeidžiami, ima kibti įvairios ligos. Jeigu gyvenate arba dirbate geopatogeninėje zonoje, anksčiau ar vėliau pasireikš negalavimų. Pirmiausia galite tapti nervingi, pikti, nuolatos jaustis pavargę, gali imti varginti nemiga, nepaaiškinamos baimės. Todėl sekite savijautą, pagalvokite, ar atsikeliate pailsėję, ar jau nuo ryto nėra jėgų ir jas susigrąžinate tik kavos puodeliu. Jei tenka gyventi ar dirbti vietoje, esančioje ant požeminės vandens gyslos, tektoninio lūžio ar kitoje anomalinėje zonoje, padidėja rizika susirgti širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, taip pat onkologiniais susirgimais.

 

Autorius Jūratė Bratikienė