Kodėl mes kalbame per miegus?
2020-10-22 08:43Gana dažnai pasitaiko, kad žmonės kalba per miegus. Tyrimai rodo, kad apie 66 % žmonių yra turėję gyvenimo laikotarpių, kai jie kalbėjo per miegus. Nors kalbėjimas per miegus paprastai nėra pavojingas ir jo nereikia gydyti, bet jis gali trikdyti partnerį ir neleisti pakankamai išsimiegoti. Todėl svarbu žinoti priežastis, kurios dažniausiai lemia kalbėjimą per miegus ir, ką būtų galima padaryti, kad kalbėjimo per miegus epizodai pasitaikytų kuo rečiau.
4 priežastys, kurios lemia kalbėjimą per miegus:
- Genetika. Specialistai negali nurodyti tikslios priežasties, kodėl žmonės kalba per miegus. Medicininiai tyrimai rodo, kad ši ypatybė gali būti perduodama iš kartos į kartą. Tyrimai Suomijoje ir Japonijoje parodė, kad dvyniai dažnai miegodami kalba ir tai gali sutapti su vaikščiojimu per miegus bei košmarais. Kai kurie tyrėjai mano, kad kalbantys per miegus tėvai turi didesnę tikimybę susilaukti vaikų, kurie taip pat kalbės per miegus.
- Miego trūkumas. Bet kas gali murmėti per miegus, bet kai kurie veiksniai, tokie kaip miego trūkumas, gali paskatinti kalbėjimą per miegus. Medikai mano, kad žmonės kalba per miegus, kai yra stresinės būsenos arba, jeigu jam paprasčiausiai trūksta gero, kokybiško miego. Kai mes nepakankamai pailsime, tai veikia mūsų smegenis bei miego kokybę.
- Miego sutrikimai. Kalbėjimas per miegus yra miego sutrikimas vadinamas somnilokvija. Jis gali nutikti bet kam bet kuriuo metu, bet žmonės, kurie turi ir kitų miego sutrikimų, turi padidinti riziką trikdyti savo kalbėjimu per miegą kitus tame pačiame kambaryje miegančius asmenis. Gydytojai tiki, kad yra ryšys tarp kalbėjimo per miegus, vaikščiojimo per miegus ir košmarų.
- Tam tikri vaistai. Yra daug vaistų, kurių šalutinis poveikis gali būti miego sutrikimai. Vaistai, kurie sukelia tam tikrą elgesį miego metu, paprastai veikia raumenų kontrolės mechanizmą miego metu. Kada mūsų raumenųų tonusas padidėja, mes galime spardytis, kumščiuotis, šokti iš lovos ir kalbėti per miegus. Kai kurie dažnai gydytojų skiriami vaistai (tokie kaip antidepresantai) gali paskatinti šnekėti per miegus.
Geras patarimas! Kaip kontroliuoti kalbėjimą per miegus?
Nėra žinomo būdo išvengti kalbėjimo per miegus, bet kai kurių įpročių pakeitimas gali padėti labiau suvaldyti šią naktinę problemą. Norint užtikrinti sveiką miegą reikia:
- vengti sunkaus maisto prieš miegą;
- miegoti patogioje lovoje su kokybiku čiužiniu ir pagalve;
- vengti kofeino vėlyvą popietę ir vakare;
- visada laikytis miego režimo.
O jūs ar esate kada nors kalbėję per miegus? Galbūt žinote kitų veiksmingų patarimų, kaip to išvengti? Pasidalykite savo patirtimi su tais, kurie nežino, kaip tai padaryti!