Daug žmonių kenčia nuo inkštirų ir išsiplėtusių porų ne tik vadinamojoje T zonoje, bet taip pat ir ant kojų. Raudonais ir tamsiais taškeliais nusėtos galūnės atrodo kaip braškinės, dėlto kartais ir yra vadinamos „braškinėmis“ kojomis. Šie taškeliai – tai plaukų folikulai arba padidėjusios poros, kuriose yra riebalų, bakterijų ir negyvų odos ląstelių. Nusiskutus šie dariniai tampa ryškiau matomi, nes veikiant deguoniui, riebalai patamsėja. Paprastai „braškinės“ kojos nesukelia skausmo ir niežulio, bet neatrodo estetiškai, todėl gali kelti liūdinti. Laimei, yra būdų, kaip atsikratyti šių įkyrių, mažų, raudonų taškelių ant kojų!

 

kojos

Skutimasis

 

Nors „braškinės“ kojos yra laikomos genetine būkle ir dažniausiai vargina tuos, ant kurių kūno auga stori kūno plaukai, skutimasis yra viena pagrindinių priežasčių, kodėl toks bėrimas atsiranda. Skutantis senu skustuvu ir be skutimosi kremo, skustuvas gali sudirginti odą. Reaguodama į sudirginimą oda aplink plaukų svogūnėlį patamsėja ir ant kojų atsiranda raudonų arba juodų taškelių.

 

Folikulitas

 

Tai dažna odos būklė, kai atsiranda plaukų svogūnėlių uždegimas. Folikulitas gali pasireikšti įvairiai ir viena iš jo formų yra minėti maži, raudoni taškeliai. Švelnią folikulito formą gali sukelti skutimasis peiliuku. Atsiranda bėrimas, įauga kūno plaukai ir tos vietos, kur prasidėjo uždegimas, patamsėja.

 

Sausa oda

 

Nors dėl pernelyg sausos odos poros ir nepatamsėja, bet tokia oda yra lengviau sudirginama ir ją dažniau vargina įvairūs bėrimai. Dėl odos sausumo gali tapti labiau matomos patamsėjusios odos dėmelės. „Braškinės“ kojos atsiranda, kai odai trūksta drėgmės.

 

„Žąsies oda” (Keratosis pilaris)

 

Tai gana dažna odos būklė, kai atsiranda išsausėjusių odos plotų ir iškilimų (spuogelių). Jų gali atsirasti viršutinėje rankų dalyje, ant šlaunų, skruostų, sėdmenų. Būklė atsiranda dėl keratino sankaupų, kurios užblokuoja plaukų folikulo angą ir ilgainiui oda gali pradėti atrodyti lyg dėmėta. Ši odos būklė dažniau vargina gyvenančius sauso klimato šalyse arba tuos, kurie dažnai lankosi baseine ir plaukioja chloruotame vandenyje.

 

Geri patarimai

 

Teisingai skusti. Prieš skutantis reikia sušlapinti odą ir kūno plaukelius. Po to tepti skutimosi kremą. Nepamiršti po kiekvieno brūkštelėjimo skustuvą nuplauti bet reguliariai jį keisti, kad odos sudirginimo rizika būtų minimali. Skusti plaukų augimo kryptimi, nes skutant prieš plauką taip pat gali atsirasti mažų, raudonų taškelių.

 

Reguliariai šveisti. Kūno šveitimas padeda pašalinti negyvas odos ląsteles, todėl plaukams tampa lengviau augti. Šveitimas padeda išvengti įaugusių plaukų problemos ir gali padėti išvengti erzinančių raudonų taškelių ant odos. Taigi, rekomenduojama šveisti kojų odą reguliariai.

 

Pasinaudoti profesionalų paslaugomis. Jeigu naminės priemonės neveiksmingos, galima apsilankyti grožio salone ir išbandyti elektrolizę bei lazerio terapiją. Elektrolizės metu naudojama elektra, kuri veikia sudirgusius plaukų svogūnėlius ir neleidžia plaukeliams augti. Dingsta įaugusių plaukų problema, o su ja ir „braškinės“ kojos. Lazerinė terapija yra saugus plaukų šalinimo būdas, kai vienu metu veikiami daug plaukų folikulų.