Namų dekorui knygos naudojamos nuo seniausių laikų. Juk ne tik puikiai puošia erdvę, bet ir sykiu atskleidžia asmeninį skonį bei pomėgius. Tad nesvarbu – dievinate skaityti ar mėgstamą romaną atsiverčiate tik retkarčiais. Paverstos interjero akcentu, knygos namams suteiks jaukumo ir paslapties.

 

knygos (4)

 

Knygų lentynos eksperimentai 

 

Kuriant unikalų namų interjerą, knygos gali praversti ne blogiau nei vintažinis laikrodis ar meno kūrinys. Be to, apsilankius svečiams, taps puikia pokalbio pradžia. Iš tikrųjų netrūksta būdų, kaip knygomis dekoruoti namus. Nebūtina tvarkingai sudėti į lentyną pagal abėcėlę. Tad jei namuose turite krūvą knygų, nebijokite eksperimentuoti. Atviroje lentynoje jas išdėstykite pagal viršelių spalvas ar ornamentus. Dėliokite didėjimo ar mažėjimo tvarka. Gera idėja kiekvienai lentynai pritaikyti vis kitokį knygų išdėstymo būdą. Vienoje lentynoje sudėtos klasikiniu vertikaliu būdu. Antroje – horizontaliai suguldytos vieną ant kitos. Trečioje lentynoje knygų eiles sudėkite vertikaliai iš dviejų pusių. O viduryje pastatykite kokią nors interjero detalę: žvakidę ar gėlių vazonėlį. Skirtingas išdėstymo būdas lentynose atrodys netikėtai ir iškart trauks dėmesį.

 

knygos (2)

 

Visose namų erdvėse 

 

Dažnai manoma, kad knygoms reikia įrengti atskirą lentyną, įkurdintą miegamajame ar darbo kambaryje. Tačiau jomis galite dekoruoti visas erdves. Tegul būna ne sutalpintos į vieną didelę lentyną, bet išsklaidytos po visus namus. Dalį jų galite drąsiai įkurdinti prieškambaryje, svetainėje, valgomajame, netgi virtuvėje. Knygoms ne vieta tik vonioje, kur gali pakenkti vandens garai. Prie namų erdvės galite priderinti ir tematiką. Knygas, kurias skaitote vakarais, laikykite miegamajame ant naktinio staliuko. Svetainės kavos staliukas – vieta lengvesnio turinio romanams. Na, o virtuvėje verta išrikiuoti receptų knygas. Prieškambaryje tiks susijusios su interjero dizainu.

 

knygos (6)

 

Kam ta lentyna?

 

Knygos neprivalo nugulti tradicinėje lentynoje. Ieškokite įdomesnių būdų joms sudėti: pakabinamo ar ant grindų statomo krepšio, įvairių dėžių, skrynelių. Puikiai tiks ir netradicinių formų pakabinamos lentynėlės. Nuostabiai atrodo ant plačios palangės įkurdintos knygos. Kita idėja – sukrauti vieną ant kitos į aukštą krūvą. Ši knygų piramidė gali būti įvairių spalvų arba suderinta pagal viršelių atspalvius. Įdomiai atrodo vienspalvės krūvos. Tad jei turite daug knygų, ieškokite panašių atspalvių viršelių. Taip pat galite įsigyti mažą staliuką ar vonioje įprastai naudojamą lentynėlę ant ratukų. Į šiuos baldus sukraukite knygas ir pastatykite norimoje vietoje. Vieną savaitę lentynėlė ar staliukas gali stovėti svetainėje, kitą – miegamajame ar valgomajame. Pravartu įsigyti specialių, prie sienų tvirtinamų knygų laikiklių. Tai išties originali detalė.

 

knygos (5)

 

Paslėpti viršeliai

 

Kai kurie griežti minimalistai mėgsta knygas lentynose sudėti taip, kad jų viršeliai būtų paslėpti. Toks išdėstymas, kai matyti tik balti puslapiai, sukuria subtilų ir delikatų įspūdį. Nors šis žingsnis nėra praktiškas, jis išties gali efektyviai pakeisti kambario vaizdą. Šią socialiniuose tinkluose populiarią tendenciją tikrai verta išbandyti. Tiesa, jei turite daug knygų, jas visas apsukus puslapiais į priekį sunku susigaudyti, kur yra kuri. Tad galite apsukti tik dalį jų. Mišrios lentynos atrodo tikrai šauniai. Kitas variantas – įsigyti nedidelę keliaaukštę lentynėlę ant ratukų. Tuomet tik reikės atsukti į kitą pusę, kad pamatytumėte knygų viršelius. Toks dizainas labai tiks, jei namuose palaikomas skandinaviškas ar minimalistinis interjero stilius.

 

knygos (1)

 

Susikurti skaitymo kampelį

 

Nieko nėra maloniau nei sekmadienio popietę gerti kavą ir skaityti įtraukiantį romaną. Dar smagiau tai daryti jaukiame kampelyje. Jam įkurdinti puikiai tiks rami namų vieta, kur mažiausiai triukšmo. Pirmiausia reikalingas patogus fotelis ar sėdmaišis. Taip pat maža knygų lentynėlė ar dėželė, į kurią sudėsite šiuo metu skaitomas knygas. Žinoma, tiks ir mažas žurnalinis staliukas. Svarbu, kad būtų patogu. Pasirūpinkite puikiu kampelio apšvietimu. Jei nėra lango, įtaisykite papildomą šviestuvą ar pastatykite lempą. Nepamirškite ir minkštų pagalvėlių bei pledų. Tokiame kampelyje ne tik jauku mėgautis mėgstamu hobiu – ši erdvė taps nuostabiu namų akcentu. Ypač jei knygų lentynėlė neuždara.

 

knygos (3)

 

Lyg meno kūrinys

 

Svetainėje ant kavos staliuko padėta ar į židinio atbrailą atremta knyga gali pasitarnauti kaip tikras meno kūrinys. Tam tiks gausiai iliustruoti dailės ir architektūros istorijos ar fotografijos žinynai. Atverskite patikusį puslapį ir knygą įkurdinkite gerai matomoje vietoje. Tiesa, pasirūpinkite, kad niekam netrukdytų, nebūtų netyčia užkliūta ar aplaistyta kava. Tokia knyga ne tik puoš namus, bet ir taps puikia pokalbio pradžia apsilankius svečiams. Kasdien pakeiskite puslapį, kad galėtumėte apžiūrėti vis kitą patikusią iliustraciją.

 

Knygų krūvelė vietoj baldo

 

Turite nereikalingų, dulkes spintoje renkančių knygų? Jas galite paversti puikiu interjero akcentu ar net tam tikru baldu. Į krūvelę sukrautos knygos gali virsti mažu kavos ar naktiniu staliuku. Senos knygos taip pat gali atlikti gėlių vazono padėklo ar arbatos puodelio padėkliuko funkciją. Ant jų galima įkurdinti smulkias dekoro detales. Idealu, jei knygos turi ryškius ar ornamentais puoštus viršelius. Namų dekorui jos itin tiks. Gera idėja išpjauti senos storos knygos puslapių vidurį ir pasidaryti originalią dėžutę daiktams susidėti. Tiesa, tokia knyga turėtų būti kietu viršeliu.