Senovės kinų mokslas fengšui padeda pasiekti harmoniją kiekvienuose namuose. Tinkamas erdvės sutvarkymas apsaugo nuo neigiamos energijos kaupimosi, padaro namus jaukesnius ir gražesnius, padeda atkurti pusiausvyrą ir harmoniją. Tokių namų gyventojai pastebi, kad, pertvarkius namus, jų gyvenime atsirado naujos energijos ir galimybių.

 

fengsui

Svetainė. Aukštos spintelės statomos priešais vientisas kambario sienas, tačiau atokiau nuo durų. Atkreipti dėmesį į tai, kokį atspindį meta veidrodinės spintelių durelės. Jokiu būdu tai negali būti durų ir laiptų atspindys. Kėdes ir suolus statyti prie lango. Nestatyti jų taip, kad būtų nusuktos nuo langų ir durų. Tokia pozicija neleidžia laisvai tekėti Či energijai. Teikti pirmenybę kėdėms ir krėslams su aukštomis atkaltėmis ir ranktūriais. Svetainei pasirinkti apvalų stalelį. Kad energijos tėkmė nebūtų kliudoma, televizoriaus nestatyti prie durų ar lango. Sienų apdaila ir paveikslai, vaizduojantys peizažus, svetainėje yra labai priimtini. Pietvakarių kampe galima pakabinti didelę šeimos nuotrauką.

 

Miegamasis. Idealu, jei miegamasis yra tinkamos formos – kvadratinis arba stačiakampis. Baldų išdėstymas turi pabrėžti kambario formą ir tiksliai apibrėžti ribas. Spintelės, masyvios sofos ir lovos turi būti statomos išilgai sienos. Reikėtų vengti tamsių nišų. Jose kaupiasi neigiama energija Ša. Lova turi turėti bent minimalias kojeles, kad Či energija gali laisvai tekėti erdvėje po lova. Nuolatinė energijos cirkuliacija užtikrins gerą poilsį ir miegą. Lovą statyti taip, kad joje gulintis žmogus galėtų stebėti duris. Tačiau lova neturi būti statoma tiesiai prieš duris. Optimaliausia lovą statyti šalia šoninės sienos, kad galvūgalis atsiremtų į sieną. Ant sienos, kad lovoje gulintis žmogus galėtų matyti, pakabinti paveikslą. Pagal fengšui principus, kai žmogus prabunda, jis turi pamatyti kažką, kas pamalonintų jo akis. Lovų, naktinių staliukų ir spintelių modelius rinktis užapvalintais kampais. Aštrūs kampai yra netinkami. Neperpildyti miegamojo veidrodžiais. Užteks vieno ar dviejų. Įsitikinti, kad veidrodis neatspindi miegančių lovoje žmonių. Pagal fengšui tai laikoma nepalankiu ženklu. Augalai miegamajame nepageidaujami. Jeigu vis dėlto norite augalų šioje poilsio zonoje, rinkitės smulkius augalus.

 

Virtuvė. Viryklę pagal fengšui rekomenduojama įrengti kambario pietryčių pusėje. Vengti tamsių kampų, atkreipti dėmesį į tai, kad viryklės nesiliestų su rytų ir pietų pusės sienomis. Viryklė turi būti pastatyta taip, kad stovint prie jos, iš karto būtų galima pastebėti pašalinį žmogų, einantį į virtuvę ar pro ją. Priešiški elementai (ugnis ir vanduo) turi paskirstomi taip: apsaugoti kriauklę ir šaldytuvą nuo artimo kontakto su virykle, naudojant neutralius elementus – spinteles ir lentynas. Skalbimo mašiną geriau statyti virtuvės šiaurės rytų pusėje. Kad virtuvė būtų erdvesnė yra logiška ją paskirstyti zonomis – teritoriją apriboti baro spintele, stalu ar kitomis dirbtinėmis dalelėmis. Tačiau barjerai turi būti tęstiniai, kad nekliudytų tekėti Či energijai. Reikėtų daugiau dėmesio skirti apšvietimui virtuvėje – apšvietimas turėtų būti tolygus visoje patalpoje. Galima išnaudoti natūralios šviesos šaltinius: langų neužtraukti sunkiomis užuolaidomis ir neužtemdyti augalais su vešlia ir plačia lapija. Palangės visada turi būti švarios.