Išsiruošus į turistinę kelionę, darbo komandiruotę ar išsvajotas atostogas, pečius užgula rūpestis supakuoti į vieną lagaminą pusę spintos turinio. Apklausos rodo, kad moterys per daug įsideda rūbų. Kaip rasti aukso viduriuką?

 

Patogi avalynė Open,Suitcase,Full,Of,Clothes,,Shoes,And,Summer,Accessories,On

 

Kelionių metu dažnai kankina kojų nuovargis ir tynis. Tenka arba ilgai sėdėti, pavyzdžiui, autobuse, lėktuve, arba kulniuoti pėsčiomis daugiau kaip 10 000 žingsnių per dieną. Didžiausia klaida – pasiimti į kelionę naujus batus, net jei jie buvo įsigyti šiai specialiai progai. Nenešiota avalynė dažniausiai būna kieta, nelanksti, todėl spaudžia ir trina, sukelia diskomfortą, ypač patinus pėdoms. Turite ne tik gražiai atrodyti, bet ir jaustis patogiai. Rinkitės išbandytus ir pranešiotus batus, kurie jau prisitaikė prie kojos. Teikite pirmenybę avalynei, su kuria jaučiatės lyg vaikščiotumėte per miško samanas. Taigi, planuojant lagamino turinį pirmiausia išsirinkite avalynę, kuri bus atspirties taškas kuriant įvaizdžius. Vasaros sezonu rekomenduojama pasiimti tris universalių modelių poras, pavyzdžiui, atviras, kūno ar kitos neutralios spalvos basutes (dienai ir vakarui), klasikinius batelius su vidutinio aukščio kulniuku bei baltus kedus. Vadovaudamiesi šiomis gairėmis sutaupysite vietos lagamine.

 

Daiktų sąrašas

 

Filmuose ir socialiniuose tinkluose propaguojamas kelionių įvaizdis neatsiejamas nuo didelių lagaminų. Nors vaizduojamos pasitempusios ar nerūpestingai išsiblaškiusios moterys, grakščiai vežančios savo bagažą, realybė nėra romantiška. Keliauti su didžiuliais lagaminais itin nepatogu, ypač kai tenka būti zonose, kuriose susirenka minios žmonių (oro uoste, geležinkelio stotyje, viešbučio fojė ir pan.), reikia lipti laiptais, keltis eskalatoriais. Aksesuarų dydį lemia aplinkybė, jog moterys nežino, ką pasiimti į kelionę, neplanuoja savo aprangos, todėl krauna viską iš eilės. Vėliau paaiškėja, kad rūbai nedera tarpusavyje. Kai kas atsiduria lagamine be reikalo, o kai kas lieka pamirštas namuose.

 

Norint suplanuoti kelionių garderobą, rekomenduojama sudaryti būtiniausių daiktų sąrašą. Jame turėtų būti kategorijos, tokios kaip apatinis trikotažas, kojinės, viršutiniai rūbai (galima skaidyti į smulkesnius punktus), aksesuarai, higienos ir kosmetikos priemonės, dokumentai, elektros įrenginiai, vaistai. Pakuodami daiktus į lagaminą naudokite kvadratinius ar stačiakampio formos kelioninius maišelius, kurie padeda maksimaliai išnaudoti vietą. Galite išskirstyti rūbus pagal kategorijas, kad būtų patogu rasti.

 

Sluoksniuota apranga

 

Planuojant, kokios aprangos reikės ateityje, sunku nuspėti tikslius orus. Galima tik preliminariai žinoti, ko tikėtis, atsižvelgiant į šalies klimatą ir metų laiką. Praktiška ir patogi įvaizdžių kūrimo technika – sluoksniavimas. Vienu metu dėvint kelis plonų rūbų sluoksnius lengviau adaptuotis prie oro sąlygų, nei pasirinkus vieną šiltą drabužį. Kelionės garderobo elementai turi derėti tarpusavyje. Pradėkite nuo klasikinių trikotažinių marškinėlių, pridėkite kelis medvilninius marškinius ar palaidines, megztinius ar kardiganus, liemenę, švarką ar striukę, atsižvelgdami į sezoną. Rinkitės funkcionalius rūbus – susagstomus ar su užtrauktuku. Juos patogiau transformuoti, palyginti su vientisais modeliais. Įterpkite kelis aksesuarus, tokius kaip šalis ir diržas. Sluoksniavimo principu iš riboto kiekio elementų galima sukurti daug skirtingų įvaizdžių. Ir kas kartą išgausite patogų, universalų ir stilingą rezultatą. Prireikus galėsite nusiimti vieną sluoksnį, tačiau nuo to nenukentės bendra išvaizda.

 

Praktiški audiniai

 

Laikas, ypač keliaujant ir pramogaujant, bėga itin greitai, todėl turi neįkainojamą vertę. Pagalvokite, ar norėsite kiekvieną dieną lyginti susiglamžiusius drabužius? Jei viešbučio kambaryje ar apartamentuose nebus lygintuvo, reikės mokėti už papildomas paslaugas arba vežtis savo elektros prietaisą. Tai papildomas svoris, užgrobiantis vietą lagamine. Rinkitės drabužius, kurie nesiglamžo. Atsakingai supakuokite garderobą, kad neliktų linkių, pavyzdžiui, trikotažinius marškinėlius susukite į ritinius. Jei suplanuota vakarienė restorane, vežkitės ne šilkinę ar lininę, o nertą, megztą suknelę, kuri nesiglamžo. Džinsai su elastanu pasiteisina labiau nei kostiumo kelnės su kantu. Jei ilgoje kelionėje nebus galimybės naudotis skalbykle, pakuokitės drabužius, kurie greitai džiūsta. Pavyzdžiui, sintetinių audinių palaidinę galite plauti rankomis kiekvieną vakarą – ji išdžius per naktį.

 

Galvos apdangalas

 

Turistinių kelionių ar atostogų šiltuose kraštuose metu svarbu apsisaugoti nuo kaitrios saulės. Nesvarbu, ar klajosite po Egipto dykumas, ar gulėsite Turkijos paplūdimyje, galvos apdangalas – būtinas lagamine, kaip kremas su SPF apsauga. Stilistai siūlo naudoti skrybėlę kaip įvaizdžio traukos centrą, apie kurį turėtų suktis likę garderobo elementai. Svarbu apgalvoti derančias spalvas ir išlaikyti harmoniją. Rinkitės skrybėlę, kuri atitinka jūsų odos spalvinį tipą (žiemos ir vasaros tipažams dera balta, pavasario ir rudens – gelsva šiaudų spalva), o jos kraštai subalansuoja išvaizdą ir kūno proporcijas. Aukštoms moterims dera išraiškingi, platūs, architektūriniai aksesuarai, žemoms – tradicinė beisbolo kepuraitė, panama, fedora. Ryškus ir drąsus galvos apdangalas suteiks įvaizdžiui spalvų bei derės prie neutralios paletės garderobo. Ne mažiau svarbu atsižvelgti į praktiškumą. Skrybėlės plačiais kraštais neįmanoma supakuoti į lagaminą nepažeidžiant jos formos. Apsvarstykite variantą apsaugai nuo saulės naudoti paplūdimio skarą ar ilgą šalį, kuriuos galima surišti į rafinuotą turbaną. Sutaupysite vietos kitiems reikalingiems daiktams.

 

Papuošalai

 

Juvelyriniai ar bižuterijos dirbiniai – būtina bet kokio įvaizdžio dalis, kuri papuošia lyg vyšnaitė tortą. Didelė klaida keliaujant naudoti gausybę papuošalų. Galite tapti vagių taikiniu ir prarasti savo turtą. Incidentas užgoš gražius įspūdžius ir paliks nemalonių prisiminimų. Gausiai turistų lankomose vietose ir žmonių susibūrimo zonose (stotyse, oro uostuose, viešajame transporte) venkite puoštis ryškiais ir prabangiais dirbiniais. Išlaikykite santūrią pusiausvyrą. Keli siauri žiedai ant pirštų, subtilūs auskarai prie ausies lezgelių, grandinėlė su pakabučiu – paprastai to užtenka norint stilizuoti kelioninį įvaizdį, jaustis moteriškai, tačiau nepritraukia aplinkinių dėmesio. Mažiau yra geriau. Komplektuojant atostogų rinkinį, verta pasiimti universalių papuošalų, tinkančių bet kokiu paros metu. Planuojant daug laiko mirkti chloruotame ar druskingame vandenyje, degintis saulėkaitoje, rekomenduojami tiek ryškūs plastiko, tiek natūralių žaliavų (iš medžio, akmens, stiklo, kriauklių, kaulo) gaminiai.

 

Namų rūbai

 

Praleidus dieną prie baseino, sugrįžus po turiningos ekskursijos ar pasibaigus darbo dienai gera palįsti po dušu ir įsmukti į jaukius laisvalaikio drabužius. Į būtiniausių kelioninių daiktų sąrašą įtraukite komfortišką sportinį kostiumą, trikotažinius marškinėlius ir šortus, jogos kelnes, pižamą, atsižvelgdami į sezoną ir individualius pomėgius. Tinka laisvi, gerai prie kūno ir judesių prisitaikantys modeliai, pasiūti iš natūralių audinių, laidūs orui ir drėgmei. Rinkitės rūbus, kurie asocijuojasi su jaukumu ir padeda atsipalaiduoti. Įsivaizduokite, ką vilkėdama gersite rytinę kavą terasoje, skaitysite knygą balkone, žiūrėsite televizorių ar jaukiai vakarosite prie židinio? Namų rūbai mažina stresą, ramina ir padeda atsigauti po patirtų įspūdžių. Kokybiškas poilsis ir miegas – būtini norint turiningai išnaudoti kelionę, išlaikyti energingumą ir budrumą esant intensyviam gyvenimo tempui.

 

Apsauga nuo lietaus

 

Kaskart išeinant iš namų, taip pat išsiruošus į kelionę, reikia apgalvoti būdus, kaip apsisaugoti nuo galimų kritulių. Lagamine turėtų užtekti vietos lietpalčiui ar vėjapūtei striukei. Įsitikinkite, kad šie elementai dera prie likusio kelioninio garderobo. Laisvalaikio ar sportiniai modeliai tinka labiau nei klasika, nebent kelionė susijusi su darbu. Gobtuvas, sutraukiamas virvele, kišenių gausa, ilgis iki ar žemiau klubų užtikrina maksimalų funkcionalumą ir komfortą. Praktiškiausia rinktis neutralias spalvas, tokias kaip juoda, pilka, jūrų mėlyna, chaki, smėlinė. Universalūs tonai padės įterpti lietaus drabužius į bet kokį įvaizdį. Neatmeskite minties pasiimti kompaktišką kelioninį skėtį, kuris telpa rankiniame bagaže ir kurį galima pasiimti į ekskursijas. Kaip alternatyvą galima naudoti lietpaltį iš PVC, kuris lengvas, užima mažai vietos, tačiau neapsaugo nuo gausių kritulių ar vėjo gūsių.

 

Autorius Jurgita Ramanauskienė