Apie šalis, kuriose tenka lankytis turistiniais tikslais, retai daug žinoma. Kartais dėl to nežinojimo gali kilti labai didelių nemalonumų. Juk, kaip sakoma: „Nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės“. Kai kurie dalykai, kurie kitose pasaulio šalyse draudžiami, yra tokie keisti, kad jais net sunku patikėti!

 

pasaulis

Keisti dalykai, kurie kai kuriose pasaulio šalyse draudžiama:

 
  • D. Britanijoje draudžiama valgyti sausainius Kalėdų dieną. 1644 metais Oliveris Cromwellis uždraudė švęsti Kalėdas, nes tai neva yra amoralu. Daug šventės atributų buvo uždrausta, įskaitant saldžias bandeles ir sausainius būtent šv. Kalėdų dieną, nors kitomis dienomis leidžiama. Iki šiol Cromwellio įstatymas nebuvo panaikintas, todėl kiekvienas britas nusižengia šv. Kalėdų dieną valgydamas sausainius. Gerai, kad niekam tai neberūpi!
 
  • D. Britanijoje negalima liesti banginių. Šioje valstybėje visi banginiai, delfinai ir kiti jūrų žinduoliai 5 km spinduliu nuo Jungtinės Karalystės yra laikomi karalienės nuosavybe, todėl juos liesti yra draudžiama.
 
  • Kinijoje negalima gelbėti skęstančiųjų. Vakariečiams sunkiai suprantamas Rytų gyventojų mentalitetas: štai Kinijoje yra nelegalu gelbėti skęstančiuosius. Įstatymas yra grindžiamas Rytų filosofija, kurioje teigiama, kad bandyti keisti žmogaus likimą yra nedorovinga. Tačiau skeptikai mano, kad taip kinų valdžia tiesiog mėgina reguliuoti augančią populiaciją.
 
  • Prancūzijoje nelegalu bučiuotis traukinių stotyse. Šis įstatymas galioja tiek Prancūzijoje, tiek kai kuriose D. Britanijos traukinių stotyse. Pirmą kartą įstatymas išleistas 1910 metais, kai traukiniai dažnai vėluodavo atvykti dėl įsimylėjėlių porelių, kurios nenorėdavo skirtis ir lipti į traukinį. Todėl valdžia nusprendė uždrausti bučiavimąsi traukinių platformose ir sukūrė specialias bučiavimosi zonas, kuriose mylimieji gali parodyti šiek tiek švelnumo vienas kitam.
 
  • Italijoje nusižengimu įstatymams laikomas balandžių šėrimas. Visame pasaulyje palesinti balandžius duonos trupiniais nėra laikoma nusikaltimu, tačiau Venecijoje užtai gali tekti pakloti nemenką baudą. Įstatymas buvo išleistas, kad balandžiai mažiau dergtų nuostabias statulas ir kitus istorinius paminklus.
 
  • JAV draudžiama pardavinėti šokoladinius kiaušinius su siurprizu viduje. Žymieji šokoladiniai kiaušiniai su siurprizu viduje visose JAV valstijose buvo uždrausti jau pirmą dieną, kai pasirodė. Draudimo dėti žaislus į maistą priežastis yra ta, kad vaikai gali užspringti smulkiomis detalėmis. 2013 metais JAV kai kur buvo galima nusipirkti tokių kiaušinių, su sąlyga, kad juose esantys žaislai bus pakankamai dideli.
 
  • Kanadoje draudžiama atsiskaityti už prekes vien tik centais. Kanadoje neišeis tik sudaužyti taupyklės ir susimokėti už pirkinius centus. Nuo 1985 metų galioja įstatymas, kad vien tik smulkiomis monetomis negalima mokėti, jei pirkinių vertė yra didesnė negu 10 Kanados dolerių.
 
  • Samoa Nepriklausomoje Valstybėje Ramiajame vandenyne nelegalu yra užmiršti savo žmonos gimimo dieną. Jeigu taip nutinka, teismas gali priversti vyrą sumokėti baudą, kuri iškart atitenka jo žmonai. Beje, ši valstybė turi ir daugiau keistų įstatymų.
 
  • Tailando įstatymuose parašyta, kad negalima užlipti ant pinigų. Jei kada teks lankytis šioje šalyje, stebėkite, kur statote kojas, kad neužliptumėte ant monetų ir banknotų, kuriame pavaizduoti nusipelnę Tailandui asmenys.