Softshell tai sąvoka, gerai žinoma ne tik aktyvaus laisvalaikio lauke mėgėjams. Ką tai reiškia praktikoje? Kada rinktis softshell striukę ar drabužius ir kaip jie veikia? Išsklaidome abejones.

 

softshell

Softshell – kas tai yra ir kaip veikia? Paaiškiname

Nesvarbu, ar bėgiojate, žygiuojate ar važiuojate dviračiu, apie softshell tikrai esate girdėję bent kartą. Softshell tipo apranga tampa vis populiaresnė ne tik tarp sportininkų, daugiausia dėl savo išskirtinių savybių. Bet ar žinote, kas slepiasi po šia žinoma sąvoka? Softshell yra tam tikros rūšies medžiaga, kurią naudoja lauko drabužių gamintojai. Ją sudaro trys sluoksniai:

 
  • Vidinis – užtikrina šiluminį kofortą,
  • Membrana – užtikrina medžiagos oro pralaidumą,
  • Išorinis – visų pirma užtikrina apsaugą nuo vėjo.
 

Iš pradžių softshell medžiaga buvo sukurta kaip alternatyva trijų sluoksnių kalnų drabužiui, kurį sudarė termiškai aktyvūs marškinėliai, fliso megztinis ir membraninė striukė. Šiandien ją renkasi asmenys ne tik žygiams pėsčiomis, bet ir daugeliui kitų lauko užsiėmimų.

 

Ar softshell apsaugo ir nuo lietaus?

 

Nežinote, ar softshell yra neperšlampamas? Šis klausimas neturi vienareikšmiško atsakymo. Šis medžiagos tipas visų pirma apsaugo nuo vėjo, tačiau turi ir hidrofobinį sluoksnį, vadinamą DWR. Jo dėka medžiaga nesugeria drėgmės ir vanduo ja nuteka. Tačiau softshell striukių atsparumas vandeniui nėra toks geras kaip striukės nuo lietaus. Dėl to softshell striukė geriausiai tiks lyjant silpnam lietui, tačiau per liūtį jos gali nepakakti.

 

Softshell savybės – šias funkcijas atlieka geri softshell drabužiai

 

Atsparumas vandeniui ir atsparumas vėjui tai ne vienintelės softshell savybės. Ši inovatyvi medžiaga tai ir:

 
  • Oro pralaidumas – oda išlieka sausa net ir intensyvios veiklos metu.
  • Šildomosios savybės – medžiaga efektyviai apsaugo nuo šalčio, sulaiko šilumą ir suteikia šiluminį komfortą. Todėl ji puikiai pasitarnaus beveik bet kokiomis oro sąlygomis.
  • Patvarumas ir ilgaamžiškumas – trijų sluoksnių softshell struktūra suteikia išskirtinį atsparumą pažeidimams. Puikios būklės softshell striukė tarnaus jums daugelį sezonų.
  • Tamprumas - softshell medžiaga nevaržo judesių ir prisitaiko prie kūno formų. Todėl ji puikiai tinka sportui.
 

Softshell striukė – kam ji gali būti naudinga? Šiose situacijose ji bus nepamainoma

 

Dėl savo savybių softshell tapo nepakeičiamu įrangos elementu žygiuojant ar kopiant į kalnus. Tačiau ji puikiai tiks ir kitoms aktyvioms veikloms. Jis bus naudingas daugiausia bėgiojant, važinėjant dviračiu ar riedučiais ir mėgaujantis šiaurietišku ėjimu. Tokia striukė gali būti geriausias pasirinkimas žiemos sporto mėgėjams: slidžių, lygumų slidinėjimo, ypač saulėtu, šiltu oru.

 

Softshell striukė – kokiam orui ji tiks geriausiai?

 

Kada verta pasirinkti softshell? Kokiomis oro sąlygomis ji tiks labiausiai? Esant vidutinei oro temperatūrai, pučiant stipriam vėjui, šviečiant saulei ir lyjant nestipriam lietui. Ją verta įsidėti į savo kuprinę ruošiantis kelionei į kalnus. Net jei papėdėje šilta ir saulėta, einant link viršukalnių oras gali keistis, o nuo šalčio ir vėjo saugantis softshell taps aukso vertės.