Kodėl mums reikia šeimos? Kaip sukurti harmoningus santykius tarp vyro ir moters? Atsakymus į visus rūpimus klausimus, galima rasti vedų astrologijoje. Laiminga šeima pagal vedas: tai mokymasis pažvelgti į savo gyvenimą kitaip.

 

šeima

Ar pasiekti šeimyninę laimę iš viso yra įmanoma? Ar įmanoma  sukurti taisykles arba rasti paslaptis, kaip išsaugoti tvirtą šeimą ir namus paversti į tvirtovę, į kurią miela ir jauku grįžti, nors durys galbūt ir šarvuotos. Apie kokią šeimą būtų galima kalbėti kaip apie nedalomą grandinę?

 

Šiais laikais pastebima tendencija, kad vis daugiau žmonių renkasi vadinamuosius atvirus santykius, be jokių teisinių įsipareigojimų. Ar iš tikrųjų toks santykių modelis žmonėms yra natūralus? Norint tai suprasti, galbūt reikėtų atidžiau panagrinėti senovės išmintį, ką sako vedos. Tikima, kad jose surinktos žinios apie pasaulį tiesiogiai iš dieviškojo šaltinio maždaug prieš 5 tūkstančius metų. Teigiama, kad nuo tada žmonija nesukūrė nieko naujo. Laikas parodė, kad yra tik du pasirinkimai: gyventi laimingai ir sėkmingai, vadovaujantis senovine vedų išmintimi, arba gyventi kančiose, abejingume ir nežinojime. Į vedas reikėtų atsigręžti visiems, kuriems rūpi šeima. Teigiama, kad tai vienintelis būdas vyrams ir moterims gyventi pagal savo prigimtį ir atlikti savo gyvenimo misiją, evoliucionuoti ir pasiekti gyvenimo pilnatvę ir malonumą, kokį tik gali patirti žmogus.

 

Kodėl tiek daug šeimų savo gyvenimą paverčia pragaru, o ne neišsenkančių malonumų šaltiniu? Į tai galima atsakyti paprastai: dažniausiai dėl paprasčiausio nežinojimo. Kad ir kaip keistai tai skambėtų, bet žmonės pamiršo arba paprasčiausiai nė nežino, kas yra šeima ir kodėl ji yra reikalinga. Kiekviena gyva būtybė jaučia nuolatinį malonumo poreikį ir tai yra natūralu.

 

Žmogus nuolatos keičiasi: nežinojimą keičia aistringas susidomėjimas, aistringą susidomėjimą – palaima. Protinga būtybė nuolatos ieško vis kokybiškesnių malonumų. Tai be galo svarbu asmens tobulėjimui. Noras mėgautis gyvenimu, pasilikti tame pačiame lygyje (aistros ar abejingumo) veda ne kur kitur, o į degradaciją. Pavyzdžiui, begalinis malonumas, derinamas su visišku abejingumu, veda prie nesaikingo valgymo, alkoholio, narkotinių medžiagų vartojimo. Pats intensyviausias aistros malonumas – seksas. Bandymas visada likti šiame lygmenyje nepatenkina geismo, todėl ilgainiui sukelia tuštumos jausmą, veda prie iškrypimų (didelio seksualinių partnerių skaičiaus, tos pačios asmenų seksualinių santykių, gyvūnų išnaudojimo ir t. t.). Šių kraštutinumų reikėtų vengti, norint patirti aukštesnį laimės lygį. Deja, tam reikia nemažų pastangų.

 

Būtent šeima yra tas vienetas, kuris padeda augti bei tobulėti. Tik būnant šeimoje galima pasiekti aukščiausius žmogaus dvasinio tobulėjimo tikslus. Šeima turėtų būti tikroji religija, kuriai kiekvienas žmogus turi įvairių pareigų, iš jų ne tik dvasinių, bet pirmiausiai materialinių (rūpintis žmona ar vyru, susilaukti ir užauginti vaikus, prižiūrėti tėvus). Laikantis pagrindinių šeimos principų, žmogus gali pasiekti vieną iš keturių pagrindinių gyvenimo tikslų pagal hinduizmą, t. y. arthą. Artha – tai materialus klestėjimas, šlovė, aukšta visuomenės padėtis, gerovė, aktyvi veikla, valdymas. Visa tai padeda pasiekti didžiausią malonumą, nedarant žalos kitiems. Pagal šiuos principus gyvenanti šeima geba patirti tikrąją pilnatvę, o ne trumpalaikę laimę ir aistros patenkinimą.

 

Be to, labai svarbu suprasti, kad kiekvienas šeimoje kilęs konfliktas parodo štai ką: jeigu kyla ginčų, vadinasi, metas susirūpinti, kaip būtų galima kokybiškai pagerinti santykius. Tikriausiai jums reikia būti atidesniems ir paslaugesniems patiems artimiausiems žmonėms. Juk didžiausią laimę suteikia gerų darbų kitiems darymas.

 

Vaikai visada mėgdžioja vaikus, todėl geriausias būdas juos auklėti – tai asmeninis pavyzdys. Pavyzdžiui, veiksmingiausias metodas, kaip išmokyti vaikus klausytis tėvų, tai patiems tėvams klausyti ir klausytis vienas kito. Žmona turi gerbti savo vyrą, o vyras turi gerbti žmoną. Tik taip galima vaikus išmokyti pagarbaus elgesio. Labai gaila, tačiau šiais laikais daugelis vaikų užauga nepilnose šeimose, kai juos augina tik mama ar retais atvejais tik tėtis. Tuomet dar svarbiau vaikus išmokyti disciplinos, pagarbos vienas kitam ir kitų dalykų.