Kas sukelia skausmą mylintis?
2015-11-19 16:30Skausmas lytinių santykių metu – jautri tema visiems, tačiau svarbiausia rasti priežastį, kas sukelia nemalonius pojūčius ir gydytis. Po to sekas vėl bus vienas iš didžiausių gyvenimo malonumų!
Mylėti(s) smagu, teigia vieno romantinio filmo veikėjai. Tai natūralus veiksmas, suteikiantis palaimą. Žmogaus kūnas tam yra sukurtas. Tačiau visa tai nublanksta, kai seksas sukelia skausmą. Skausmas ir kiti nemalonūs pojūčiai lytinių santykių metu – požymiai, išduodantys, kad kažkas „ten“ negerai.
Visų pirma pajutus, kad kažkas negerai, reikia nepanikuoti ir nepulti kaltinti partnerio, kad užkrėtė lytiškai plintančia liga. Iš pradžių reikia suprasti skausmo pobūdį. Ar skausmas apima tam tikrą vietą ar visą genitalijų sritį. Ar skausmas deginantis, geliantis, o gal bukas? Ar sekso metu pasirodo kraujo? Šie simptomai padeda nustatyti skausmo lytinių santykių metu priežastis.
11 dažniausios priežastys, kodėl gali skaudėti lytinių santykių metu moterims:
- Deginimo pojūtis, niežulys ir varškės pavidalo išskyros – pienligės požymiai. Dėl ligos patinsta makšties sienelės, todėl seksas tampa skausmingas.
- Žuvies kvapo išskyros, deginimo pojūtis, niežulys – bakterinės vaginozės arba kitų lytiškai plintančių ligų (gonorėjos, chlamidijų) požymiai.
- Stiprus skausmas. Stiprų skausmą apatinėje pilvo ir dubens srityje lytinių santykių metu, paprastai pradžioje (įsiskverbimo metu), sukelia dubens uždegiminė liga. Sergant šia liga galimas nereguliarus kraujavimas, aukšta temperatūra, nestiprus skausmas šlapinantis. Uždegimą sukelia bakterijos gimdos kaklelyje arba kitose reprodukcinių organų vietose. Bakterijos dažniausiai atsiranda, užsikrėtus chlamidijomis, gonorėja, ne lytinių santykių metu plintančiomis infekcijomis, po gimdymo.
- Skausminga sekso poza. Neretai pasitaiko, kad moteris jaučia skausmą, kai mylisi aukštai iškėlusi kojas, su kiekvienu vyro organo įėjimu. Gali būti, kad vyro lytinis organas per stipriai liečia gimdos kaklelį ir sukelia skausmą. Tokiu atveju rekomenduojama tiesiog išbandyti patogesnį mylėjimosi kampą ar pozą.
- Išsausėjusi makštis. Jei makštis mylintis nepakankamai sudrėksta ir tampa sausa kaip švitrinis popierius, gali būti, kad dėlto kalta prasidėjusi menopauzė. Jaunoms moterims makštis išsausėja dėl kontraceptinių tablečių vartojimo, gleivinės paburkimą mažinančių vaistų arba dėlto, kad tiesiog nebetraukia partneris.
- Tvinkčiojantis skausmas gali būti endometriozės požymis. Tai liga, kai gimdos gleivinė išveši už gimdos ribų, t. y. kiaušidžių, žarnyno, dubens srityje. Endometriozė sukelia tvinkčiojantį skausmą ir spazmus, menstruacijos tampa gausesenės.
- Skausmingas šlapinimasis. Skausmas lytinių santykių metu ir nuolatinis noras šlapintis gali įspėti apie intersticinį cistitą. Tai skausmingos pūslės sindromas, kurį sukelia spaudimas pūslėje.
- Aštrus skausmas lytinių organų išorėje. Dažniausiai tokį skausmą sukelia nedideli odos pažeidimai, spuogai ir įaugę plaukai. Dėl trinties sekso metu pažeidimai gali pradėti dar labiau skaudėti.
- Veriantis skausmas. Partneris dar net neįsiskverbė, o jau jaučiamas skausmas? Gali būti, kad taip yra dėlto, kad makštis tapo labai jautri. Ne tik dėl sekso, bet ir dėl sporto, aptemptų apatinių drabužių ir bet kokio kito kontakto su lytiniais organais.
- Susitraukiančių makšties raumenų skausmas. Tokį skausmą gali sukelti vaginizmas, kuris dažniausiai kyla dėl psichologinių priežasčių.
- Mergystės plėvė. Gali būti, kad skausmas kyla dėlto, kad mergystės plėvė yra nepažeista arba pažeista tik iš dalies.
4 dažniausios priežastys, kodėl gali skaudėti lytinių santykių metu vyrams:
- Patinusios sėklidės. Skausmas šlapinantis, patinusios sėklidės ir neįprastos išskyros iš lytinių organų gali įspėti apie chlamidijas – vieną dažniausių lytiškai plintančių ligų, kurią sukelia bakterijos.
- Gelsvos arba žalsvos išskyros, patinusios sėklidės, skausmas šlapinantis gali įspėti apie gonorėją – taip pat lytiškai plintančią ligą.
- Pūsleles, dilgčiojimą, niežulį, deginimo pojūtį sukelia lytinių organų pūslelinė. Moterys taip pat gali užsikrėsti šia liga.
- Nedidelė žaizdelė. Labai maža, kieta, neskausminga žaizda ant lytinių organų (tiek vyrų, tiek moterų) gali įspėti apie sifilio pradžią. Ne visada šios opelės sukelia skausmą, tačiau būtina nedelsiant pradėti gydymą ir susilaikyti nuo lytinių santykių, nes padidėja rizika užsikrėsti ŽIV.
Skausmas lytinių santykių metu genitalijų srityje daugeliui žmonių sukelia stiprų gėdos jausmą, todėl jie vengia apie tai užsiminti savo partneriams ir kreiptis į gydytojus. Išgirsti diagnozę gali būti labai baisu ir nejauku. Tačiau reikia nepamiršti, kad lytinėmis ligomis galima apkrėsti ir kitus asmenis, ypač jei žmogus išlieka seksualiai aktyvus. O jeigu tai ne lytiškai plintanti liga, ji taip pat gali turėti rimtų pasekmių. Bet kokiu atveju, pajutus nemalonius simptomus, reikėtų kreiptis į gydytojus, kurie paskirs tinkamiausią gydymą ir suteiks paramą.