Įvairios grožio injekcijos jau tapusios kasdienybe. Kai kurios procedūros jas atliekančių specialistų neretai pavadinamos „pasigražinimu per pietų pertrauką“. Iš tiesų viskas atliekama greitai ir paprastai, tačiau dalį žmonių neramina ilgalaikis injekcijų efektas ir kas nutiks, kai nustosime jas leistis.

   

Beauty,Injections.,Lifting,Lines,On,A,Woman's,Face,Showing,OfBotulino toksino injekcijos

 

Populiariausia procedūra, skirta raukšlėms, atsirandančioms dėl pasikartojančių veido mimikų, mažinti ir prevencijai. Horizontalios kaktos raukšlės, kurios išryškėja pakėlus antakius, vadinamoji pykčio raukšlė, susidaranti tarp antakių, žąsų kojelės (raukšlės aplink akis, kurios matomos juokiantis ar prisimerkus) atsiranda dėl to, kad atliekant įvairias veido mimikas oda nuolat sulenkiama tose pačiose vietose. Bėgant metams raukšlės vis labiau gilėja, tampa pastebimesnės, atrodome pavargę, pikti, ne pagal metus susenę. Į raukšlelių paveiktas vietas suleidus botulino toksino užmigdomas raumuo ir oda nebesilanksto, taip pat užpildas pripildo jau esančias raukšleles – jos tampa mažiau pastebimos arba visai išnyksta, jei nebuvo labai gilios.

 

Grožio specialistai atkreipia dėmesį, kad gilias ir ilgą laiką besiformavusias raukšles panaikinti sunkiau, todėl norintiems, kad kaktos ir aplink akis esanti zona išliktų lygi, nereikėtų laukti brandaus amžiaus.

 

Kiek laiko išlieka efektas? Paprastai botulino toksino injekcijų poveikis pastebimas jau po 24–48 val., tačiau maksimalus rezultatas išryškėja po 14 dienų. Procedūros poveikis išlieka iki 6 mėnesių. Vėliau reikia kartoti.

 

Hialurono rūgšties užpildai

 

Šio tipo užpildai skirti odai stangrinti, lūpoms putlinti. Dėl universalumo sprendžiant įvairias estetines problemas, odos užpildai su hialurono rūgštimi yra neatsiejama estetinės dermatologijos ir visos grožio industrijos dalis. Per pastaruosius keliolika metų šie užpildai itin išpopuliarėjo, gamintojai atrado būdų, kaip sukurti hialurono rūgšties produktus, kurie tinka ne tik odai gražinti, bet ir veido kontūrui formuoti.

 

Specialistai pastebi, kad su hialurono rūgšties užpildais galima pasiekti puikių rezultatų, o šalutinių poveikių tikimybė – minimali. Po procedūros pacientas yra visiškai darbingas, iškart po injekcijų gali džiaugtis putlesnėmis lūpomis, sumažėjusiomis raukšlėmis, iškilesniais skruostais ar kitaip pagražėjusia išvaizda. Tačiau svarbu nepersistengti ir hialurono rūgšties užpildus leistis saikingai, nes jie gali suteikti veidui papildomo tūrio.

 

Kiek laiko išlieka efektas? Hialurono rūgšties odos užpildų poveikio trukmė priklauso nuo naudojamo preparato savybių. Vidutiniškai efektas išlieka iki 24 mėnesių. Tada procedūrą reikia kartoti.

 

Kas nutinka nustojus naudoti botulino toksiną?

 

Daugelis nerimauja, kad nustojus naudoti grožio injekcijas su veidu atsitiks kažkas negero. Klaidingai manoma, kad nebesileidžiant botulino toksino, kuris sėkmingai kovoja su mimikos raukšlėmis, veidas tiesiog sukris, atrodys daug senesnis negu prieš pradedant leistis grožio injekcijas. Iš tiesų botulino toksino injekcijos veikia tik kelis mėnesius, užmigdyti raumenys pamažu nubunda ir vėl juokiantis, susiraukus, įtemptai žiūrint ar kitaip naudojant veido raumenis ima formuotis raukšlės. Raumenys turi atmintį, todėl mimikos raukšlės atsiras įprastose vietose, kaip ir prieš naudojant botulino toksino injekcijas. Įspūdis, kad susenome gali susidaryti dėl to, jog pripratome prie lygesnės kaktos ar bendrai mažiau raukšlelių turinčio veido, kol injekcijos veikė. Jei nesame patenkinti pokyčiais, bet kada galima atnaujinti procedūras ir vėl džiaugtis lygesne veido oda.

 

Verta žinoti. Jei botulino toksino injekcijos suleidžiamos į netinkamus taškus, dėl ne to užmigdyto raumens gali užkristi viršutiniai akių vokai, nenatūraliai nusileisti ar pakilti antakių linijos, atsirasti veido asimetrija ir pan. Taip pat dėl netinkamai atliktos injekcijos gali įspėti atsiradęs pakaušio ar sprando skausmas: veido raumenys priklauso bendram galvos, sprando, pečių raumenynui, todėl gali būti neigiamai paveiktos šios sritys.

 

Kas nutinka nustojus naudoti hialurono rūgštį?

 

Jei hialurono rūgšties preparatai naudoti kaip komponentas odą drėkinančiuose, jauninančiuose preparatuose, skirtuose mezoterapijai ar biorevitalizacijai, nustojus juos naudoti odai nieko blogo nenutinka. Priešingai, ji niekada neatrodys taip pat ar blogiau nei iki šių procedūrų. Į gilesnius odos sluoksnius patekusi hialurono rūgštis padeda užkurti natūralius odos drėkinimo procesus, todėl jos nauda ilgalaikė.

 

Hialurono rūgšties užpildai, kuriais suformuojamas dailesnis veido ovalas, iškilesni skruostai, putlesnės lūpos, turi būti naudojami itin atsakingai, nes jie didina veido ar lūpų tūrį, kuriuos aptraukia tas pats esamos odos kiekis. Pavyzdžiui, hialurono rūgštimi užpildytos lūpos tampa putlesnės, akivaizdžiai didesnės apimties, todėl jų oda šiek tiek išsitempia. Tas pats ir su skruostų ar kitais užpildais. Kai šie natūraliai absorbuojami organizmo, oda tose vietose tampa labiau suglebusi, todėl vėl reikia užpildyti. Žinoma, oda turi savybę plėstis ir trauktis, tačiau su amžiumi jos elastingumas mažėja, todėl prieš darantis užpildus reikia pagalvoti, ar norėsime ir turėsime galimybių reguliariai juos atnaujinti.

 

Verta žinoti. Nerekomenduojama naudoti hialurono rūgšties preparatų su sintetiniais priedais. Nors jie absorbuojami lėčiau, ilgau išlieka norimas efektas, tačiau galimos komplikacijos – fibrozė ir granulomatinis uždegimas. Jiems pašalinti gali prireikti chirurginio gydymo. Besaikis hialurono rūgšties užpildų švirkštimas į lūpas sukuria užsirietusios viršutinės lūpos efektą ir atrodoma tarsi su ūsais.

 

Kada pradėti ir ką galima patobulinti?

 

• Nuo 25-erių

   

Rekomenduojamos grožio procedūros, skirtos odos senėjimo profilaktikai. Be žalos sveikatai gali būti atliekamos mezoterapijos procedūros ar leidžiamos kokteilių injekcijos, į kurių sudėtį įeina hialurono rūgštis, vitaminai, mikroelementai ir aminorūgštys.

 

• Nuo 30-ies

   

Dažniausi šio amžiaus skundai – žąsų kojelės išoriniuose akių kampučiuose šypsantis ir sumažėjęs odos stangrumas, dėl ko atrodome nuolat pavargę. Gelbsti botulino toksino injekcijos antakių srityje. Tačiau dozės turėtų būti mažos, skirtos tik mažoms raukšlelėms išlyginti ir natūraliai veido mimikai išsaugoti. Galima atlikti hialurono rūgšties injekcijas į konkrečius veido taškus. Odos stangrumą atkuria biorevitalizacija (specialus koncentruotas hialurono rūgšties kokteilis).

 

• Nuo 35-erių

   

Pakinta apatinė veido dalis: išnyksta aiški apatinio žandikaulio linija. Veido ovalo formai atkurti naudojami mezoterapiniai siūlai, pagaminti iš polidioksanono – medžiagos, kurią visiškai absorbuoja organizmas. Efektyviausias skirtingų priemonių kompleksas: hialurono rūgšties preparatais atjauninama oda, atpalaiduojami raumenys, neleidžiama gilėti mimikos raukšlėms.

 

• Nuo 40-ies

   

Šiame amžiuje nusileidžia akių ir lūpų kampučiai, veidas įgauna liūdesio išraišką. Galima naudoti visas išvardytas grožio procedūras, papildomai pasitelkiant odos atjauninimą šveitimu ir lazerio procedūromis. Jei yra poreikis, galima apsvarstyti ir veido odos patempimo operaciją.

 

 

Įdomu

 

Botulino toksinas naudojamas ne tik grožio procedūroms, bet ir šiems sveikatos sutrikimams gydyti:

 
  •  Nevalingiems raumenų spazmams ir susitraukimams, kurie sukelia sukamuosius, trūkčiojančius judesius ir neįprastas kūno pozas (kaklinei distonijai, pertekliniam mirksėjimui ir akių spazmams, neįprastiems žandikaulio ir apatinės veido dalies judesiams; balso stygų spazmams, rankos ar plaštakos spazmams)
  •  Raumenų trūkčiojimui aplink vieną akį arba vienoje veido pusėje
  •  Padidėjusiam raumenų tonusui sergant cerebriniu paralyžiumi, po insulto, nugaros smegenų pažeidimo ar sergat išsėtine skleroze
  •  Pertekliniam delnų ar pažastų prakaitavimui
  •  Sustiprėjusiam seilėtekiui
  •  Pernelyg aktyviai šlapimo pūslei
  •  Lėtiniam migreniniam skausmui
 

SPECIALISTĖS KOMENTARAS

 

Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja dermatovenorologė Irina Pugačiova

 

Reikia pasidomėti ir preparatu, ir gydytoju, ir įstaigos reputacija

 

Grožio injekcijos iš esmės nesuderinamos su nėštumu, žindymu, ūminiais uždegimais, autoimuninėmis, kitomis lėtinėmis ligomis, pūslelinės paūmėjimu. Nepatartina grožio injekcijų daryti per menstruacijas ar netgi šiek tiek peršalus. Jei vartojate kokius nors vaistus, būtina apie tai įspėti procedūrą atliksiantį gydytoją (kai kurie antibiotikai gali neutralizuoti botulino toksiną, grožio injekcijų kontraindikacija gali būti ir antikoaguliantų vartojimas). Jei ruošiatės atlikti kolageno injekcijas, prieš tai būtina pasitikrinti, ar ši medžiaga nesukelia alergijos (tyrimas paprastai daromas likus mėnesiui iki grožio procedūros, atliekamas du kartus su dviejų savaičių pertrauka).

 

Grožio injekcijas atliksianti klinika ar grožio salonas privalo turėti licenciją atlikti tokias procedūras. Injekcijas gali daryti tik gydytojas dermatologas arba plastinės chirurgijos specialistas, turintis sertifikatą atlikti konkrečią grožio procedūrą.

 

Svarbūs klausimai

 

Gydytojas prieš procedūras visuomet pasidomės, kokius vaistus vartojate, kokias procedūras jau esate darę anksčiau, kaip oda į jas reagavo, kaip greitai sugyja žaizdos, ar nėra polinkio susidaryti randams. Rekomenduodamas procedūrą gydytojas turėtų papasakoti apie galimą šalutinį poveikį, aptarti procedūros skausmingumą (ji skiriasi atsižvelgiant į metodiką), išsiaiškinti jautrumą skausmui, nes, pavyzdžiui, mezoterapiją rekomenduojama atlikti be nuskausminimo, nes tuomet procedūra efektyvesnė. Tačiau jei žmogus itin jautrus skausmui, tokiu atveju būtina anestezija. Jei gydytojas nieko neklausia ir pasiruošęs durti tuojau pat, jei jis sako, kad nebus jokio šalutinio poveikio, – tai jau pagrindas sunerimti.

 

Prieš procedūrą privalu pasidomėti, koks preparatas bus naudojamas. Ypač atsargiems derėtų būti gavus pasiūlymą išbandyti visiškai naują, bet „labai gerą“ preparatą. Tokiu atveju reikia pagalvoti, ar verta tapti bandomuoju triušiu, net jei tas naujas preparatas daug pigesnis. Didelių ir žinomų gamintojų pasaulyje nėra daug. Paprastai tai Europos, JAV, Japonijos ir Pietų Korėjos farmacijos gigantai, kurie leidžia milžiniškas pinigų sumas moksliniams tyrimams ir skiria daug dėmesio savo gaminamų preparatų saugumui.

 

Autorius Laima Samulė