Po valgio dauguma žmonių pasijunga mieguisti ir nieko daugiau taip nenori, kaip šiek tiek nusnausti. Tačiau būtent to daryti reikėtų vengti. Miegojimas ir net gulėjimas po valgio gali turėti netikėtų ir nemalonių pasekmių. Jei taip darote, galite nė nesuprasti, kodėl jus vargina kai kurie simptomai.

 

pogulis

5 dalykai, kurie nutinka, jei pavalgę einate pagulėti:

 
  • Gali graužti rėmuo. Paprastai rūgštis, susidaranti virškinant maistą, yra skrandyje. Čia labai padeda gravitacija, kuri skatina skysčius tekėti žemyn. Gulint skrandžio rūgštis juda per skrandį ir gali kontaktuoti su jautriomis virškinimo sistemos dalimis. Tai gali sukelti rėmens skausmą – skausmingą deginimo pojūtį krūtinėje arba gerklėje.
 
  • Gali pasikeisti miego kokybė. Jeigu prieš miegą daug prisivalgėte, virškinimo procesas vyksta pilnu pajėgumu, kol miegate. Blogo miego priežastis kiekvienam gali būti vis kita. Gali būti, kad jūsų protas yra aktyvesnis per metabolizmo stadiją, todėl miegate ne taip giliai kaip turėtumėte. Kita priežastis, kodėl nemiegate naktį yra ta, kad užmigti neleidžia rėmens griaužimas. Miego kokybė taip pat priklauso nuo maisto tipo, kurį suvalgėte bei porcijos dydžio.
 
  • Dažniau aplanko ryškūs sapnai ir košmarai. Blogi sapnai taip pat dažniau aplanko, nuėjus miegoti pilnu skrandžiu. Kaip jau minėta aukščiau, metabolizmas skatina smegenis būti aktyvesnėmis. Jūs galite įeiti į greitų akių obuoliųų judesių (REM) fazę, kai aplanko daugiausiai sapnų. Todėl, jei pastebėjote, kad labai dažnai aplanko itin ryškūs ar baisūs sapnai, tuomet neikite miegoti po pietų ir prieš pat nakties miegą.
 
  • Dažniau pabundama dėl noro apsilankyti tualete. Kai kurie žmonės jaučia padidėjusį norą šlapintis naktį. Juos kamuoja vadinamoji nikturija. Tai gali būti susiję su kofeino kiekiu, kurį gaunate su maistu ir gėrimais. Tai reiškia, kad maistas, kurį valgote, gali pasižymėti diuretiniu poveikiu, kitaip tariant, dėl jo jūs dažniau norite šlapintis. Be abejo, pirmiausiai kofeino randama kavoje, tačiau ne tik. Dauguma žmonių nežino, kad didelis kofeino kiekis slepiasi ir arbatoje, kepiniuose, desertuose su šokoladu bei kai kuriuose vaistuose.
 
  • Gali pradėti augti svoris. Kai atsigulate į lovą iš karto po valgio, kūnas neturi laiko sudeginti pakankamai kalorijų, kurių gavote iš maisto. Todėl, net jei jaučiatės labai mieguisti po sočių pietų, neikite pagulėti ant sofos ir pasistenkite išlikti budrūs. Tai gali padėti išvengti nepageidaujamo svorio augimo.
 

Kada reikėtų eiti miegoti po valgio?

 

Norint išvengti tokių sveikatos problemų kaip rėmuo ir bemiegės naktys, reikia palaukti, kol suvirškintas skrandyje maistas nukeliaus į plonąją žarną. Mitybos specialistai teigia, kad tai užtrunka maždaug 3 valandas. Be abejo, tai tik apytikslis laikas, nes tikslus virškinimo laikas priklauso nuo daugybės veiksnių, bet verta į tai atkreipti dėmesį ir neiti miegoti bent jau iš karto po valgio.