Namai – mūsų tvirtovė. Ją galime kurti tokią, kokia patinka mums. Nereikia aklai vaikytis paskutinių interjero madų, juk svarbiausia, kad namai būtų jaukūs ir gražūs mums, o ne svečiams, kaimynams ar smalsiems giminaičiams. Ir vis dėlto naujausios interjero tendencijos gali įkvėpti, padėti apsispręsti dėl tam tikrų dalykų kuriant ar atnaujinant namų stilių. Taigi smalsiai pasidairykime po karščiausios šio pavasario interjero tendencijas – galbūt kažką pritaikysite ir savo erdvei!

 

Neutrali spalvų paletė

 

Neutrali spalvų paletė niekada neišeina iš mados, bet šių metų pavasarį ji geidžiama kaip niekada. Ramios žemiškos spalvos tinka bet kuriai erdvei ir skirtingiems interjero stiliams. Jos suteikia namams jaukumo, komforto, ramios žemiškos estetikos ir natūralumo. Tokia spalvų paletė ypač tinka skandinaviškam ar minimalistiniam stiliui. 2024 m. pavasario interjero kataloguose ypač daug smėlio, kupranugario, karamelinių bei kitų rudų atspalvių, kreminių tonų. Šilta, jauku ir paprasta. Klaidingai manoma, kad neutrali spalvų paletė yra nuobodi. Anaiptol, jeigu mokama sužaisti skirtingomis tekstūromis bei formomis. Be to, neutrali spalvų paletė lengviausiai derinama su kitomis spalvomis, todėl, norint ją pagyvinti, galima naudoti ryškesnius akcentus. Šiuo metu itin madingi žali ir mėlyni tonai, namams dovanojantys pavasario gaivą bei gyvybę.

 

Elegnat,Living,Room,Interior,Design,With,Mock,Up,Poster,Frame,

 

Organiniai elementai

 

Natūralumas ir tvarumas – dažnai linksniuojami žodžiai jau ne vienus metus. Taigi nieko keisto, kad ir šių metų pavasario interjero tendencijose gręžiamasi į natūralumą. Net moderniuose griežtuose interjeruose bandoma įlieti dalelę gamtos. Tai gali būti grubaus masyvo natūralus ąžuolinis stalas, akmeninė vonios spintelė ar tiesiog šiaudinis šviestuvas, lininė antklodė, netgi džiuto kilimėlis. Nedideli organiniai akcentai namams suteikia savitumo, kartu atrodo jaukiai, atpalaiduojančiai, nes leidžia pasijusti arčiau gamtos. Beje, jie tinka ir prie madingosios neutralios spalvų paletės!

 

Spring,Home,Decor,On,Reclaimed,Rustic,Bench,,Top,View,Of

 

Tyli prabanga

 

Nemažai žmonių prisipažįsta, kad prabangūs interjerai jiems atrodo gražiai, tačiau patys tokiuose gyventi nenorėtų, nes tiesiog jaustųsi nejaukiai – tarsi rūmuose ar muziejuje. Laimė, 2024-ųjų pavasario prabanga yra ne apie tai. Dabar vertinama vadinamoji tyli prabanga, kai interjeras atrodo ištaigingai, sykiu moderniai, rafinuotai ir subtiliai. Prabanga kalba per mažas detales ir nebado akių. Ji gali atsispindėti baldų ir kitų interjero detalių kokybėje, išskirtinume, mažose detalėse, pavyzdžiui, paauksuotuose baldų krašteliuose ar išskirtiniame krištolo šviestuve, o gal vienetiniame rankų darbo lovos užtiesale ar kilimėlyje. Svarbiausia – išlikti subtiliems ir su prabanga palaikyti saikingą santykį.

 

Beautiful,Living,Room,Interior,With,Hardwood,Floors,And,Fireplace,In

 

Linkiai ir apvalumai

 

Šie vertinami kalbant ne tik apie moters kūną, bet ir šiųmečio pavasario interjerą. Dabar sureikšminamos švelnios linijos ir apskritos formos, pradedant baldais ir baigiant kilimėliais, pagalvėlėmis ir kitais dekoro elementais, net sienų ir langų formos. Kampų eliminavimas erdvei suteikia neįtikėtiną švelnumą, minkštumą, netgi moteriškumą, kuria komforto pojūtį. Taip pat toks interjeras sukuria retro atspalvį. Žinoma, nereikėtų persistengti – tegul linkiai bei apvalumai sušvelnina interjerą ir čia esančius kampus, bet neužgožia erdvės. Saikas – geriausias draugas, kad ir apie ką kalbėtume. Taigi, ne viskas namuose turi būti apvalu.

 

White,,Grey,And,Green,Chair,At,Round,Table,Under,Pastel

 

Dramatiškas apšvietimas

 

Šviestuvai jau seniai nėra vien šviesos skleidėjai. Tai interjero elementai, galintys tapti visos erdvės akcentu. Šių metų pavasarį šviestuvams patartina skirti dar daugiau dėmesio. Vertinami drąsūs, išskirtiniai dizainai, paverčiantys šviestuvą dekoracija, skatinantys jį tyrinėti, stebėtis, domėtis. Nebijoti žaisti su šviesomis, jokiu būdu neapsiriboti elementariu lubiniu apšvietimu. Sieniniai šviestuvai, toršerai, net žvakės, dirbtiniai židiniai – pageidaujama viskas, kas namams atneša daugiau saulėtos nuotaikos, jaukumo ir šviesos plačiąja šio žodžio prasme. Net tomis dienomis, kai už lango pliaupia lietus arba tamsiais vakarais, kai dangų puošia mėnesiena. Apgalvotas namų apšvietimas erdvei suteikia visai naują veidą, išryškina tai, ką norima atskleisti, ir paslepia tai, kas turi likti šešėliuose. Visai kaip profesionalus makiažas.

 

Modern,Pendant,Light,With,Vintage,Light,Bulb

 

Autorius Jūratė Survilė