Šiuo metu Lietuvoje – jau dešimtys tūkstančių ukrainiečių. Dauguma jų – mamos su vaikais. Norėdamos kuo greičiau pamiršti karo žiaurumus ir užsidirbti dauguma atvykėlių intensyviai ieško darbų. Tuo metu kai kurie  lietuviai baiminasi, kad ukrainietės atims jų jų darbo vietas, o tarp specialistų padidins konkurenciją, numuš paslaugų kainas.

 

alina_kkdu

 

Viena iš Lietuvoje jau  dirbančių ukrainiečių – dviejų vaikų mama Alina, kuri gyveno netoli Zaporižės ir ten  turėjo klestintį grožio verslą, daugiau nei 3000 klientų.  Ji iki paskutinės minutės dvejojo, ar vykti iš šalies, tačiau, kai rusai užėmė Energodaro atominę elektrinę suprato – situacija labai sudėtinga. Iš Ukrainos Alina išvyko vien todėl, kad norėjo nuo karo siaubo apsaugoti du mažus vaikus. „Žmonės buvo persigandę. Patekome į 100 kilometrų spūstį. Važiavome savo automobiliu, nes traukiniai buvo perpildyti, po 20 žmonių vienoje kupė, sulipusių vieni kitiems ant galvų. Vaikai, senoliai – nesvarbu. Žmonės grūdosi, spaudė vieni kitus. Miegojo, kur papuola. Tai nepakeliama. O automobilis judėjo metro per minutę greičiu. Ta spūstis truko 12 valandų. Triskart ketinome apsisukti ir grįžti į namus, bet kaskart užklupdavo mintis, kad galbūt nebėra kur grįžti, ir tai – vienintelė galimybė išvažiuoti“, – šį vakarą LNK laidoje „KK2 penktadienis“ pasakos karo siaubą mačiusi Alina.

 

emeritaa_KK2_penktadienis

 

Kol ji važiavo į Lietuvą, Ukrainoje likęs Alinos vyras jau ieškojo jai darbo internete. Čia jis pamatė žinomos grožio meistrės Emeritos Norkeliūnės žinutę, kurioje ji skelbė, kad ukrainiečius „mielai priimtų į darbą ir padėtų, kuo tiktai galėtų“.  Taip permanentinio makiažo ir tatuiruočių meistrė Alina dar neatvykusi į Lietuvą jau turėjo darbą.  „Konkurencijos tikrai nebijau. Tikiu, kad tarp atvykusių ukrainiečių – ne tik konkurentės, bet ir klientės. Tai yra dirbantys žmonės, kurie padės ir mūsų ekonomikai kilti“, – įsitikinusi Emerita.

 

Jai pritars ir Seimo narys Paulius Saudargas, ir Lietuvos darbdavių ir verslo konfederacijos prezidentas Danas Arlauskas, kuris neabejoja: ukrainietės Lietuvoje gali ne tik pragyventi, bet net gyventi labai gerai. Ir tai, mums, lietuviams, gali būti labai naudinga. Taigi, turime daryti viską, kad atvykėliai būtų laimingi ir norėtų pas mus likti kuo ilgiau ar net visam laikui.

 

Daugybė jaudinančių istorijų  ir pranašiška ukrainietės Alionos daina, po kurios Rusijos karo laivas nugarmėjo tiksliai ten, kur pasiųstas – jau šį vakarą, 19.30 LNK laidoje „KK2 penktadienis“.