Vieni žmonės šventai įsitikinę, kad gyvenimas, nors ir kaip pasielgtume, yra nulemtas, tad esame bejėgiai ką nors pakeisti. Kiti tiki priežasties ir pasekmės dėsniu – neabejoja, kad likimas priklauso nuo elgesio, minčių, kasdienių veiksmų. Kaip yra iš tikrųjų?

 

Keisti ne kitus, o savePath,Concept.,Life,Course,Or,Business,Way,,Plan,Or,Strategy.

 

Daugelis dvasinių mokytojų sutaria, kad yra įvykių, kurie gyvenime nulemti. Tai vadinama lemtimi. Juk ne atsitiktinai gimstame tam tikroje šeimoje, konkrečioje valstybėje, turime savitą charakterį. Natūralu, kad tai veikia ir gyvenimą. Tačiau tai, kaip su tomis duotybėmis elgiamės, kokius veiksmus atliekame, kaip mąstome ir ko linkime kitiems, tai jau – mūsų pasirinkimas. Keisdami mintis bei veiksmus, galime keisti ir savo likimą. Itin dažnas atvejis kasdienybėje – norisi keisti ne save, o aplinkinius: tėvus, vaikus, bosą, draugus, bendradarbius… Tačiau jeigu norime pakreipti likimą kita linkme, turime ne kitus bandyti perdaryti, o patys ryžtis pokyčiams, nes tik taip veikia priežasties ir pasekmės dėsnis.

 

Kodėl sunku daryti pokyčius

 

Kartais frazė „kai pasikeisi pats, pasikeis ir tavo aplinka“ skamba banaliai. Iš tiesų ryžtis pokyčiams be galo, nes turime susiformavusius įpročius, požiūrį į tam tikrus dalykus. Kiekvienas įprotis turi inercijos, o ją įveikti reikalinga jėga. Įpročiai nuolat mus sugrąžina į pradinę padėtį, pavyzdžiui, niekaip negalime atsispirti saldumynams, nors ir puikiai žinome, kad jie kenkia fizinei ir emocinei sveikatai. Kai vaikai neklauso, esame įpratę juos paauklėti šaukdami ir pykdami, nors puikiausiai žinome, kad tai neveiksmingas būdas spręsti problemas. Tiesiog atsidūrę toje pačioje situacijoje dažniausiai elgiamės instinktyviai – taip, kaip jau elgėmės daug kartų anksčiau. Tačiau priežasties ir pasekmės (karmos) dėsnis byloja apie tai, kad viską, ką gero ar blogo padarome kitiems, turėsime patirti patys, nes niekas niekur nedingsta. Karma yra tai, ką savyje pasėjame. Kiekvieną dieną mintimis ir veiksmais sėjame sėklas, kurios neabejotinai sudygs. Vienos anksčiau, kitos vėliau.

 

Likimo lygmenys

 

Senuosiuose šventraščiuose vedose rašoma, kad egzistuoja trys likimo lygmenys. Pirmasis – sąmonės lygmuo, kuris aiškiausias, nes tai mūsų įpročiai. Antrasis lygmuo – pasąmonės. Tai charakterio bruožai, pastovūs ir susiformavę. Trečiasis lygmuo, likimo, pats sudėtingiausias, nes mums visiškai nepažįstamas. Jame slypi informacija, kurios nežinome. Norėdami keistis šiame lygmenyje, turime kapstyti po giluminius sielos klodus. Tai galime padaryti medituodami, dar geriau – prižiūrint patyrusiam dvasiniam mokytojui. Visgi dažniausiai pasikeitimai vyksta pirmame lygmenyje. Antrajame keistis jau sunkiau, bet dedant pastangas, sukaupus valią ir kantrybę tikrai įmanoma. Tiesiog turi būti aiškus motyvas, kodėl norime keistis, ir daromi konkretūs pokyčiai. Tačiau net būdami itin valingi nebūkite naivūs ir negalvokite, kad kelias visada ves per puikią sveikatą, sėkmę, pagarbą, pripažinimą. Tiesa ta, kad dažnai kelias eina ne per sėkmę, kuri dažnai daro žmogų arogantišką ir kitiems abejingą, bet per išbandymus, kurie padeda tobulėti ir skaidrina širdį.

 

Išvalyti galvą nuo nereikalingų minčių

 

Prieš atostogas ar ilgąjį savaitgalį mėgstame sakyti, kad važiuojame prasipūsti galvą. Išties naudinga reguliariai išvalyti protą nuo įvairiausių šiukšlių, kurių prikaupiame gyvendami intensyviai, atitrūkti nuo įprastos kasdienybės. Tie, kurie daug meldžiasi, medituoja, natūraliai atsiriboja nuo informacinių šiukšlių, neprikaupia savyje neigiamų minčių. Jų protas švarus ir stiprus. Tie, kurių protas silpnas, sunkiai geba atskirti, kas yra gerai, o kas blogai. Švarus, stiprus protas – tai ne gebėjimas logiškai mąstyti, tai tiesiog didesnis sąmoningumas, kai žmogus į situacijas geba pažvelgti iš šalies. Tam, kad į galvą ateitų genialių minčių, kad sugebėtume net sunkiausiose gyvenimo situacijose jaustis ramūs, turime švarinti ir stiprinti protą. Silpną protą turintys žmonės senatvėje dažniausiai tampa bambekliais, nes prikaupia gausybę mentalinių nuodų. O tie, kuriems pavyksta išlaikyti stiprų protą, pajėgia sunkias patirtis paversti stiprybe, tampa šviesūs ir išmintingi. Su tokiais žmonėmis visada gera būti, jie traukia it magnetas. Taigi pirmiausia turime suvokti, kad kai gauname didelių išbandymų, užuot klausę savęs „už ką man?“, turėtume klausti „kam man tai?“. Kiekviena patirtis – ne šiaip sau, o tam, kad kažką išmoktume ir suprastume. Bet kokią patirtį turėtume priimti be pykčio ir nuoskaudų, paversti ją stiprybe, kai išmoksime mums siųstą pamoką.

 

Kas padeda keistis?

 

Jeigu tikrai norime pasikeisti, pagerinti savąjį likimą, turime su savimi dirbti. Siekiant, kad sąmonėje įvyktų pokytis – atsirastų naujas bruožas, būtinas tam tikras laiko tarpas. Per dieną niekas nepasikeis. Trumpiausias laikas – trys savaitės. Sudėtingesnėms užduotims įveikti prireiks dar daugiau laiko, kad susikurtų naujos mentalinės schemos. Be to, reikės ne tik valios ir kantrybės, bet ir nuoseklumo, pavyzdžiui, jeigu norite išmokti medituoti, praktikuoti meditaciją turite ne tada, kai atsiranda laisvo laiko, o nuolat rytais arba vakarais. Veikla turi būti sąmoninga ir nuosekli. Kai dingsta motyvacija kažką daryti, reikėtų sau priminti tikslą, dėl kurio tai darote. Natūralu, kad dažnas nuklysta nuo pagrindinio tikslo ir tampa staiga kilusių naujų norų vergu. Net jei žinome, kad tie nauji troškimai nėra palankūs, nieko su savimi negalime padaryti. Tad ką daryti, kai užvaldęs troškimas stipresnis už mus ir jaučiame, kad nebegalime jo sukontroliuoti? Svarbu stebėti save iš šono ir pagalvoti, kas bus, jei dabar elgsiuosi taip, kaip kilo noras, kokios bus pasekmės. Jei tai pavyksta padaryti, imame suprasti priežasties ir pasekmės dėsnį. O gebėjimą pamatyti save iš šalies reikia ugdyti nuolat, kiekvieną dieną nepamirštant pažiūrėti į savo gyvenimą tarsi kito akimis.

 

Verta žinoti!

   
  •  Šventraščiuose rašoma, kad norint išlaikyti švarų ir stiprų protą svarbu klausytis teisingos informacijos. Pasirodo, beveik 90 % sąmonės būsenos nulemia tai, su kuo bendraujame.
  •  Protą stiprina malda, meditacija, šventraščių skaitymas.
  •  Likimą pakeisti galite išsiugdę įprotį – kasdien pozityviai mąstyti. Teigiamas mąstymas skatina tikėti savo sėkme, o tikėjimas yra stipri varomoji jėga. Kas tiki ir ieško pozityvių dalykų, būtent juos ir randa.
  •  Žmogus, kuris dėl apgailėtino gyvenimo kaltina aplinkybes, vargu ar pakeis ką nors, nes gyvena valdomas aplinkybių. Visiškai nesvarbu, kaip susiklosto aplinkybės, atsakomybė už menkiausią pasirinkimą tenka vis tiek patiems.
  •  Priežasties ir pasekmės dėsnį galima apibūdinti paprastai – tai lyg veidrodis, kuris atspindi mūsų siunčiamas energijas. Šis dėsnis tik parodo, ką sukūrėme.
  •  Gyvenimas visada atsilygina ir pateisina lūkesčius. Gauname tai, ko tikimės. Mintis, kuriai skiriame savo laiką, veikia lyg magnetas, pritraukdamas atitinkamus įvykius.
  •  Viskas, kas vyksta aplink, tėra mūsų minčių, jausmų, veiksmų atspindys.
  •  Jei ta pati situacija kartojasi daug kartų, pasistenkite suprasti, ko ji moko. Padarykite išvadas, pasimokykite ir toje situacijoje elkitės priešingai nei įprastai.