Žiema – tai metas, kai sportą apribojame ir didžiąją laiko dalį praleidžiame namuose. Bet kas mus verčia tą daryti? Gerai pagalvoję šiuo klausimu, prieiname prie išvados, kad realiai neturime priežasties nesportuoti šaltuoju metų laiku. Priešingai, žiema suteikia daug įvairių aktyvaus laisvalaikio galimybių. Apie kai kurias iš jų pasakojame straipsnyje. Praleiskite šią žiemą judėdami!

 

ziema

Bėgiojimas žiemą

 

Nesitikėjote tą perskaityti? Tiesą sakant, bėgimas yra viena geriausių žiemos sporto šakų! Niekas taip nenumalšina streso ir įtampos, kaip bėgimas gražiai apsnigtomis gatvėmis ir gaivus žiemos oras. Norint sėkmingai bėgti žiemą, tereikia patogios sportinės avalynės ir tinkamos aprangos. Tad neatsisakykite sau tokio smagaus ir naudingo malonumo kaip pabėgiojimas gražią žiemos dieną.

 

Kalnų slidinėjimas

 

Slidinėjimas yra pirmas dalykas, kuris dažniausiai ateina į galvą, kalbant apie žiemos sportą. Kodėl? Priežastis ta, kad slidinėjimas visada buvo madingas. Be to, šis sportas puikiai pakelia nuotaiką, nuima stresą ir puikiai atkuria jėgas. Sklandymas stačiais šlaitais suteikia adrenalino antplūdį, kurio negali suteikti jokia kita sporto šaka. Šią žiemą tikrai reikia skirti šiek tiek laiko ir tuo įsitikinti patiems. Svarbiausia apsirengti šiltai!

 

Važiavimas rogutėmis

 

Jei esate neabejingas slidinėjimui, išbandykite pasivažinėjimą rogėmis. Tik mes kalbame ne apie tas rogutes, kurias mėgsta maži vaikai, o apie greitą ir adrenalino suteikiantį nusileidimą nuo stačių šlaitų. Tokio tipo rogėms reikės daugiau įrangos, bet patikėkite, tai bus verta! Šaltas vėjas pučia tiesiai į veidą, kai važiuojate itin greitomis rogutėmis ir lekiate dideliu greičiu nuo stačių šlaitų. Niekas pasaulyje nepranoksta šių įspūdžių!

 

Ledo ritulys

 

Ar kada nors girdėjote apie Wayne’ą Gretzky? Jis yra pasaulio ledo ritulio žvaigždė. Kodėl neužsiimti šiuo sportu šią žiemą? Profesionalus ledo ritulys, žinoma, yra labai alinantis sportas, kuriuo gali užsiimti tik patys stipriausi žmonės, tačiau galima išbandyti lengvesnę jo versiją. Tai smagu, greita ir įdomu, tad ar jau turite savo asmeninę ledo ritulio lazdą?

 

Čiuožimas

 

Jei jums patinka važinėtis su riedučiais vasarą, jums tikrai patiks šis sportas. Net jei nesate didelis riedučių mėgėjas, vis tiek galite įsimylėti šį sportą – tai be galo smagu! Čiuožimas ant ledo gali būti intensyvi kardio treniruotė, grakštus šokis ar tiesiog maloni pramoga – pasirinkimas jūsų! Tik nepasiduokite per greitai, nes prireiks laiko, kol išmoksite laisvai judėti ant ledo. Bet po to mėgausitės buvimo ant ledo ir čiuožimu!

 

Akmenslydis

 

Ši sporto šaka nėra labai populiari, bet tai nereiškia, kad ji neverta dėmesio. Akmenslydis yra ypatinga sporto šaka, kurioje fizinis aktyvumas derinamas su protiniais ir organizaciniais įgūdžiais.

 

Lygumų slidinėjimas

 

Ar pastebėjote, kad pastaruoju metu padaugėjo slidinėjančių lygioje vietovėje? Pastaraisiais metais visoje Europoje ši sporto šaka išpopuliarėjo tarp gyventojų. Kokia to priežastis? Žmonės mėgsta šį sportą, nes tai ne tik puiki kardio treniruotė, bet ir stiprina rankų, kojų, nugaros raumenis.

 

Sniego mūšis

 

Nors mūšis sniego gniūžtėmis nėra pripažintas oficialia sporto šaka, šis žaidimas gali padėti sudeginti kalorijas ir pasitarnauti kaip energingiausia treniruotė. Ar žinojote, kad valanda sniego mūšyje gali sudeginti iki 300 kalorijų? Taigi, išeikite į lauką, statykite barikadas ir pradėkite tikrą sniego mūšį! Tai ne tik suteiks jums ir jūsų šeimai linksmybių, bet padės jums visiems išlaikyti gerą fizinę formą. Tereikia sulaukti gero snygio!

 

Žiemos maudynės

 

Maudynės eketėje  yra labai populiari sporto šaka, ypač šiauriniuose pasaulio regionuose. Jei šią žiemą ieškote kažko tikrai ypatingo, tuomet galite išbandyti maudynes vandenyje, kurioje temperatūra artima užšalimo temperatūrai. Kai kurie moksliniai tyrimai rodo, kad maudynės eketėje žiemą yra naudingos organizmui ir gerina imunitetą, žinoma, jei viskas daroma teisingai.

 

Populiariausi slidinėjimo kurortai Europoje

 

Štai keletas geriausių slidinėjimo kurortų, kurie populiarūs tarp poilsiautojų Europoje: Kortina Italijoje, Šamoni Prancūzijoje, Cermatas Šveicarijoje, Kicbiuhelis Austrijoje.