Būkite sąžiningi! Visus šiuos metus ekranuose ir aplinkui matome daug nerimo, baimių, problemų, krizių. Mūsų valstybės ir pasaulio įvykiai lemia mūsų elgesį, jausmą savyje, namuose, šeimoje, versle ir kt. Tačiau nebūtina plaukti pasroviui: kiekvienas gali tapti savo gyvenimo ir laiko šeimininku, padaryti kažką, kad pasaulis būtų šiek tiek tylesnis, švaresnis, džiaugsmingesnis, gausesnis ir laimingesnis, kad apskritai viskas labiau priklausytų nuo jūsų pačių. Jeigu norite tapti savo gyvenimo šeimininku ir leisti sau būti tokiam, koks esate, neatsisakykite savo idealų, kad įtiktumėte kitiems ir nustokite atsiprašinėti už šiuos 10 dalykų.

 

gyvenimas

10 dalykų, už kuriuos reikėtų nustoti atsiprašinėti, jei norite tapti savo gyvenimo šeimininke(-u):

 
  • Kad jūs nesate įpratęs tuščiai švaistyti savo laiko ir gyventi pernelyg atsipalaidavus. Jeigu siekiate savo tikslų ir kiekvieną minutę išnaudojate ateities labui, neturite dėl ko atsiprašinėti. Žinoma, daugelis jus galbūt palaikys ne superherojumi, bet nemokančiu ilsėtis, tačiau tai neturėtų jūsų suklaidinti. Jūs patys turite nuspręsti, kaip, kada ir kiek reikia ilsėtis. Svarbiausia įsiklausyti į save ir savo vidinį balsą.
 
  • Kad jūs esate ambicingi. Mes gyvename stiprių, nepriklausomų moterų eroje, kurios gali viską pasidaryti pačios ir pasirinkti savo ateitį. Jei dar nesusituokėte, nesukūrėte šeimos ir netapote namų šeimininke, tačiau atsidavėte savo karjerai, o jūsų darbas jus džiugina, motyvuoja ir įkvepia naujiems pasiekimams, neturite dėl ko atsiprašinėti. Tad drąsiai eikite pirmyn!
 
  • Kad jūs ne visada šypsotės. Ar visada stengiatės šypsotis, kad nepakenktumėte niekieno kito jausmams? Labai veltui. Jūs esate žmogus, gebantis jausti įvairias emocijas ir jausmus. Jums gali nebūti nuotaikos, galite būti susimąstęs ir net piktas ir jums nereikia stengtis žūtbūt išlaikyti malonios veido išraiškos ir šypsotis, slopinant tikrus ir gana natūralius jausmus.
 
  • Kad jūs tiesmukiški. Jums nereikia atsiprašyti, kad buvote teisus. Be to, galite tuo net didžiuotis. Nedaugelis sugeba daiktus vadinti tikraisiais savo vardais ir drąsiai sakyti, ką galvoja. Ir taip – jūsų draugams pasisekė. Jie visada žino, kad jūs sąžiningai atsakysite į bet kurį jų klausimą ir neiškreipsite realybės.
 
  • Kad jūs žinote, kaip pasakyti „Ne!”. Kažkas paprašė jūsų prižiūrėti vaikus? Jūs sutinkate. Kažkas paprašė padėti persikelti  į kitą vietą? Jūs padedate. Trumpai tariant, jūs visada sakote „Taip”, kad nieko neįžeistumėte, bet kuo tai baigiasi? Staiga jūs pradedate nebesuprasti, o ko gi jums patiems labiausiai reikia ir švaistote savo energiją pašaliniams dalykams. Sakyti „Taip” tik dėl to, kad pamalonintumėte kitus, yra neteisinga. Save ir savo poreikius iškelti į pirmą vieną nėra savanaudiškas, bet sveikas elgesys.
 
  • Kad jūs nesistengiate gyventi taip, kaip visi. Jūs turėtumėte ne gėdytis parodyti kitiems savo charakterio, stengtis būti beveidis ir panašus į kitus, o priešingai – stengiatės išreikšti save, pasakyti tai, ką galvojate ir didžiuojatės, kad esate toks, koks esate. Tai puiku ir neturėtumėte dėl to atsiprašyti.
 
  • Kad jūs priimate savo trūkumus. Visiškai normalu neatrodyti kaip iš moteriškų žurnalų viršelių ir retušuotų „Instagram” profilių. Gali būti, kad neturite tobulos figūros, jūsų plaukų galiukai susikilinėję ir manikiūras toli gražu ne pats tobuliausias. Jei priimate savo trūkumus ir juos pripažįstate, jums nereikia dėl to teisintis. Tu esi toks, koks esi, ir priimi save tokį.
 
  • Kad jūs turite savo principus. Nieko neatsiprašinėkite už savo principus. Jei žmogus jums netinka, nešvaistykite jam jėgų, energijos ir laiko. Netapkite niekieno įrankiu, neleiskite savęs prisipratinti ir to nesidrovėkite.
 
  • Kad jūs nesate susižadėjęs. Galbūt jūs keletą metų gyvenate su mylimu žmogumi, tačiau vis dar nesate susižadėję ir neįforminote savo santykių. Tai yra visiškai normalu, ir jūs neturėtumėte teisintis. Svarbiausia, kad esate patenkintas savo partneriu – tai jūsų gyvenimas ir jūs esate jo šeimininkai.
 
  • Kad jūs esate atkaklus. Visada eiti į priekį nesustojant prieš sunkumus yra ne trūkumas, bet žmogaus orumas. Jei esate atkaklus ir visada siekiate savo tikslų, nesvarbu, darbe ar gyvenime, turite didžiuotis savimi, o ne atsiprašinėti kitų.