Šv. Kalėdos Brazilijoje yra viena svarbiausių metų švenčių, „dia de festers“. Prietaringi Brazilijos gyventojai tiki, kad net gyvuliai kalba apie Kristaus gimimą. Gaidys skelbia: „Christo nasceu“ („Kristus gimė“), jautis klausia: „Onde?“ („Kur?“), o avių choras atsako: „Em Belem de Juda“ („Judėjos Betliejuje“).

 

Brazilijoje gyvena labai įvairios etninės sudėties žmonės. Todėl buvusioje portugalų kolonijoje šv. Kalėdų papročiai atėję iš skirtingų tautų.

 

Brazilijoje yra tradicija pastatyti Kristaus gimimo sceną („Presépio“). Portugališkas pavadinimas kilo iš hebrajų kalbos žodžio „presepium“, reiškiančio šiaudinę lovelę Betliejuje, kurioje miegojo, ką tik gimęs kūdikėlis Jėzus. Šis paprotys paplitęs šiaurės rytų Brazilijoje. Šiais laikais Kristaus gimimo scenos pastatomos gruodžio mėnesį bažnyčiose, namuose ir parduotuvėse.

 

Dovanas brazilų vaikams atneša Papai Noel. Anot legendos, Papai Noel gyvena Grenlandijoje. Kai jis atvyksta į Braziliją, vilki šilkinę aprangą, nes čia yra labai karšta.

 

Ant gausiai nukrauto šv. Kalėdų stalo patiekiami kalakutienos, kumpio, spalvotų ryžių, vaisių ir daržovių patiekalai.

 

Pamaldūs katalikai dalyvauja Vidurnakčio mišiose („Missa do Galo“). Portugališkai Vidurnakčio mišios vadinamos gaidžio mišiomis, nes gaidys praneša apie ateinančią dieną. Mišios baigiasi pirmą valandą po vidurnakčio. Vakarėjant gruodžio 25-ajai katalikai vėl eina į bažnyčią, nes dieną po šventinės vakarienės jie mėgsta ilgiau pamiegoti arba nori nueiti į paplūdimį.

 

Namai ir gatvės puošiami šviežiomis gėlėmis iš sodo. Šv. Kalėdų naktį leidžiami fejerverkai ir įžiebiamos Kalėdų eglės iš lempučių.

 

Iki sausio 6 dienos, Trijų Karalių, brazilai švenčia su šokiais ir dainomis.