Jei malonumas ir džiaugsmas dingo iš jūsų gyvenimo, tai, žinoma, jūsų niekas nemotyvuoja. Į tai verta atkreipti dėmesį ir imtis veiksmų, nes tai gali daryti neigiamą įtaką jūsų gyvenimui. Psichologai pastebi, kad kartais vos keli patarimai gali pakeisti gyvenimą į geresnę pusę.

 

entuziazmas

1- Atsikratyti problemos

 

Turite suprasti, kas jus skaudina, kuo jaučiatės nepatenkinti ar koks yra jūsų nepasitenkinimas. Pašalinkite jį iš savo gyvenimo, išformuokite arba pakeiskite.

 

2- Teisingi akcentai

 

Klaidinga nuomonė, kad motyvuoti turėtų tik materialus rezultatas – pinigai kol kas nieko nedžiugino. Motyvacija jais turėtų būti taikoma tik primityviuose dalykuose.

 

3- Asmeninė motyvacija

 

Sugalvokite 5 dalykus per dieną, kurie padės sugrąžinti motyvaciją į gyvenimą. Juos turėtų sudaryti dalykai, kurie jums teikia malonumą ir džiaugsmą. Svarbiausia gyvenime – pats gyvenimas! Išmokite juo mėgautis, kad jis jus džiugintų ir palepintų. Tegul tai būna pagrindinė jūsų motyvacija.

 

Kodėl mums reikia entuziazmo? 

 

Kai kuriuos dalykus darome be prievartos ir su dideliu malonumu: žaidžiame kompiuterinius žaidimus, žiūrime filmus, valgome, vaikštome, klausome muzikos ir net dirbame. Visa kita atrodo nuobodu ir beprasmiška. Pavyzdžiui, tokios gali būti užduotys, kurias reikia atlikti kiekvieną dieną. Rutinoje nepaprastai sunku rasti vidinį džiaugsmo jausmą. Bet visai įmanoma.

 

Entuziazmas yra teigiamai nuspalvinta emocija, įkvėpimo būsena, taip pat aktyvūs veiksmai, atliekami, kai žmogus yra veikiamas šios nuotaikos, siekdamas tam tikrų tikslų. Verta patikslinti, kad tikras entuziazmas gimsta viduje. Nei pinigai, nei išoriniai malonumai negali sukelti šio jausmo. Prisiminkite, kaip elgiasi superherojai. Jie imasi darbo su didžiuliu entuziazmu, net kai tai yra rizikinga ir gali jums sukelti bėdų.

 

Jausti entuziazmą nuostabu. Kodėl? Tai daro gyvenimą daug linksmesnį. Jausmas, kad gyvenimas yra beviltiškas, visiškai nedžiugina. Žmogus gyvenimą švaisto, kai mano, kad likimo pakeisti negalima. Jo egzistavimas tampa nuobodus, liūdnas ir skausmingas. Kita vertus, entuziazmas yra tarsi vidinė saulė, palengvinanti gyvenimą, padedanti praplėsti horizontus ir padarantį jį kur kas malonesniu.

 

Entuziazmas traukia žmones. Tai tikriausiai viena patraukliausių savybių, kurias žmogus gali turėti. Jis daro jus patraukliu visais atžvilgiais – asmeniniu ir profesionaliu.

 

Tai užkrečiama. Nėra nieko labiau užkrečiamo nei panika ir entuziazmas. Kai matome žmogų, kuris ėmėsi sunkios užduoties, patiriame labai panašius jausmus. Štai kodėl mums patinka Richardo Bransono ir Tony Robbinso knygos, taip pat filmai apie tokius kaip jie. Jie mums leidžia pamatyti, kad visa tai yra slypi kiekviename iš mūsų.

 

Tai galinga komunikacijos priemonė. Kai esate apkaltintas entuziazmu, jūsų balse, tone ir elgesyje yra kažkas, kas gali pritraukti kitus žmones. Kiekviena frazė yra suvokiama entuziastingai, nes pagerinate pašnekovų nuotaiką ir atiduodate dalelę entuziazmo.

 

Jis sutvarko reikalus. Entuziazmas yra jungiklis. Jis gali būti įjungtas bet kuriuo metu, kad būtų užbaigti visi nemalonūs ir sunkūs reikalai. Su juo viskas tampa lengviau ir maloniau. Sėkmės paslaptis yra noras nuolat įjungti šį jungiklį.