Kiekvienas žmogus supranta, kad privalo prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą. Tai nediskutuotina. Tai tas pats, kas kvėpuoti ir patenkinti kitus biologinius savo kūno poreikius. Atrodo, viskas turėtų būti taip paprasta. Kvėpuoti mums išeina natūraliai, be jokių pastangų, o štai prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą yra pasiryžę ne visi.

 

gyvenimas

Prisiimti atsakomybė už savo gyvenimą reikia mokytis. Visų pirma reikėtų susidaryti planą, kaip spręsti problemas. Ant popieriaus lapo užrašykite:

 
  • 10 klausimų arba problemų, kurias norėtumėte išspręsti netolimoje ateityje.
  • Koks sprendimo būdas šiandien atrodo realiausias?
  • Kas trukdo problemą spręsti dabar?
 

Pagrindinės priežastys skatina žmonės nusimesti atsakomybę už savo gyvenimą: įsitikinimas, kad vis tiek nieko nesugebėsite , atsakomybės perdavimas kitiems ir kaltų ieškojimas, suverčiama kaltė aplinkybėms: „Aš čia negimiau“, „Nėra sąlygų“, „Karjerą galima padaryti tik per pažintis“ ir t. t.

 

Geri patarimai, kaip prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą:

 
  • „Aš negaliu“ keisti į „Aš galiu“.
 
  • Atsakomybę užkrauti kitiems labai patogu. Tada atrodo, kad jūs esate geras, o visi kiti – niekšai. Tačiau svarbu atminti, kad mes galime keisti tik patys save, tada ir kitų elgesys su mumis pasikeis. Reikėtų savęs paklausti: „Ką aš asmeniškai galiu padaryti, kad ši situacija pasikeistų?“.
 
  • Nustoti kaltinti dėl viso gyvenimo bėdų nepalankiai susiklosčiusias aplinkybes. Išeitis visada yra. Jeigu aplinka iš tikrųjų yra bloga, ją visada galima pakeisti. Pavyzdžiui, jei mažame mieste nėra galimybės tobulėti, kodėl nepersikrausčius gyventi į didmiestį? Verslą galima reklamuoti internete. Baigėsi darbo sutartis? Taip gyvenime tiesiog kartais nutinka. Kas trukdo susirasti naujų draugų? Tik nesakykite, kad darbas. Jūs esate vienišos, nes aplinkui nėra tikrų vyrų. Pagaliau supraskite, kad tai visiška nesąmonė.
 
  • Mėginimai pakeisti situaciją, keičiant kitus. Mes negalime pakeisti kitų. Reikia galvoti apie tai, kaip pasikeisti patiems. Viena moteris, kurios vyras buvo sėkmingas verslininkas, tačiau jis rimtai nevertino jos ketinimų. Ji prašydavo jo papasakoti apie verslą, o jis atsisakydavo tai daryti, nes kas tinka vienam, gali netikti vėliau. Moteris buvo atkakli, mokėsi, ieškojo informacijos ir radusi atsakymus įkūrė naują verslą.
 
  • Nėra tokio dalyko kaip netinkamas laikas. Tai tik pasiteisinimas nesiimti jokių veiksmų ir likti ten, kur dabar esate.
 
  • Reikėtų nustoti sakyti: „Mane tai erzina“, geriau sakyti: „Aš dabar nervinuosi“. Pirmoji frazė apibūdina mūsų vidinę būseną, kurios negalima pakeisti. Kai kalbama pirmuoju asmeniu, yra daugiau vilties ir noro kažką keisti.
 
  • Nevaidinti aukos. Aukos vaidmuo mažina asmens savivertę, dėlto nebėra noro ir jėgų suimti save į rankas ir prisiimti visą atsakomybę už savo gyvenimą ir sprendimus.
 
  • Nustoti ieškoti paruošto sėkmės recepto. Pergalės niekas neatneš ant lėkštutės. Tai tik tuščias laiko gaišimas. Reikėtų stengtis labiau save suprasti, mokytis naujų dalykų ir patiems susikurti savąjį sėkmės receptą.
 
  • Nebevartoti žodelio: „Jei…“. Tai tik pasiteisinimas, kad galėtumėte nieko neveikti.