Artėja juodasis penktadienis, bet atrodo, kad visa savaitė yra „juoda”,  kai kiekviena parduotuvė vilioja didžiulėmis nuolaidomis ir gerais pasiūlymais, bet ar jie tikrai sąžiningi?

 

apsipirkimas

Juodasis penktadienis – prieštaringai vertinamas reiškinys. Būtina žinoti, kaip teisingai pirkti, per daug nenuskriaudžiant savo piniginės. Specialistai turi gerų patarimų, kaip nepakliūti ant rinkodaros specialistų kabliuko. Pavyzdžiui, per juodąjį penktadienį galima pigiau nusipirkti vasarinių drabužių, kurių kaina vėlyvą rudenį yra mažesnė. Per akcijų savaitę tokie drabužiai tikrai bus išparduodami, o jeigu imsite klasikinius modelius, tuomet galėsite juos nešioti kelis sezonus, nesibaiminant, kad jie išeis iš mados. Didžiausia nuolaida, kurią parduotuvės gali sau leisti, dažniausiai yra iki 15 %. Daugelis įmonių sąmoningai kelia kainas 50, 70, kartais net 100 %, kad vėliau padarytų 50 – 70 % nuolaidą. Jei tikrai norite kažką nusipirkti, verta pasidomėti, kiek tie daiktai kainavo be nuolaidos. Jeigu daiktų nuolaida yra laimės ratas, tada iš tikrųjų gali būti daugiau didesnių akcijų. Be to, verta atsižvelgti į tai, kad kai kurios prekės linkusios nuvertėti, todėl iki akcijos pabaigos, jų kaina natūraliai sumažėja.

 

Apsipirkimas – taip pat azartinis žaidimas

 

Minia pirkėjų tiesiog praranda savo analitinius gebėjimus. Dabar pradeda veikti instinktai – aplenkti konkurentą ir kažką pagriebti sau. Šiais metais, kai daugelis valstybių yra paskelbusios karantiną, Juodasis penktadienis greičiausiai vyks internete, todėl rinkodaros specialistai stengiasi pritraukti daugiau reklamos. Stengiamasi, kad Juodasis penktadienis ir šiemet būtų kuo didesnis, ryškesnis ir įspūdingesnis. Reklamos rinkoje galima pastebėti, kad žmonės nemėgsta dažnai vykdomų akcijų. Pirkėjai nebereaguoja į žodžius, kuriuose yra raktiniai žodžiai: pasiūlymas, nuolaida ar akcija. Todėll verslininkai turi būti kūrybingi. Kai kurios reklamos net prasideda žodžiais: mes nedarome akcijų, nedarome nuolaidų, nesame tokie kaip visi, gerbiame savo klientus. Ir vis dėlto, kad po to nereikėtų skųstis staigiai ištuštėjusia pinigine, reikia pirmiausiai planuoti pirkinius, antra, nepasiduoti iliuzijoms, po kurių jūsų gyvenimas neva pasikeis į gerąją pusę.

 

6 patarimai, praversiantys apsiperkant internete:

 
  • Susidaryti pirkinių sąrašą. Per Juodąjį penktadienį galima sutaupyti, tačiau tai nėra priežastis išleisti viską, ką turite ir pirkti tai, ko jums visai nereikia. Pirkinius suskirstyti pagal svarbumą ir būkite pasirengę, kad, jei perkate 1 – 2 prekes, gali nebebūti pinigų 3 – 5 prekėms ir tai yra visiškai normalu.
 
  • Pasirinkti parduotuves. Sudarius pirkinių sąrašą, reikia pasirinkti atitinkamas internetines parduotuves. Būtinai patikrinkite, kokius atsiliepimus apie jas, paliko buvę pirkėjai. Iš anksto patikrinkite internetinėje svetainėje ar feisbuko puslapyje, ar jūsų pasirinkta parduotuvė dalyvauja Juodajame penktadienyje, sužinokite apmokėjimo ir pristatymo sąlygas, užsiprenumeruokite naujienlaiškį ar SMS. Nepamirškite reguliariai tikrinti telefono ar e. pašto, nes tikrai geri pasiūlymai yra nedažni ir greitai išparduodami.
 
  • Fiksuoti kainą. Juodąjį penktadienį nusprendėte įsigyti televizorių, išmanųjį telefoną ar sportbačius? Nelaukdami akcijų pasirinkite modelį ir patikrinkite jo kainas skirtingose parduotuvėse. Po to palyginkite su kainomis per Juodąjį penktadienį. Deja, prieš didelius išpardavimus prekės kaina gali padidėti, todėl net su nuolaida ji gali būti brangesnė nei paprastai.
 
  • Išsisaugoti pirkinių krepšelį. Svetainėje pasirinkę norimas prekes, nedelsdami dėkite jas į pirkinių krepšelį arba išsaugoti į norų sąrašą. Atėjus Juodajam penktadieniui, sutaupysite laiko formuodami užsakymą, o jei parduotuvė pradės prekių išpardavimą anksčiau, būsite vieni pirmųjų, kurie nusipirks viską, ko jums reikia.
 
  • Planuoti biudžetą. Pagal sudarytą pirkinių sąrašą, nuspręskite, kokią sumą galite išleisti. Jei pasirinksite mokėti grynais, įdėkite šią sumą į atskirą vokelį. Planuokite pirkimą internetu – nepamirškite papildyti savo kortelės balanso. Jei nesate tikri, ar sugebėsite susilaikyti nuo nereikalingų pirkinių, nustatykite žemesnius apribojimus. Nesusigundykite 80 – 90 % akcijomis. Toks kainų sumažėjimas yra mažai tikėtinas.
 
  • Neskubėti. Pastebima, kad pardavimų pikas būna vidurdienį, todėl geriausiai apsipirkinėti anksčiau, t. y. ryte. Jei internetinėje parduotuvėje nurodoma, kad pardavimas svetainėje prasidės 23 val. 59 min., patariama prieš šį laiką puslapį atnaujinti kelis kartus ir patikrinti norimos prekės kainą. Kai tik pamatysite, kad atsirado nuolaida –pateikite užsakymą. 2020 m. kai kurios internetinės parduotuvės pradėjo skelbti išpardavimus iki Juodojo penktadienio ir tai virto kelių savaičių maratonu, todėl patikrinkite jums reikalingų prekių kainą ir galbūt jau galėsite jas nusipirkti su nuolaida.