Kaip papuošti namus šv. Velykoms?
2022-04-11 09:06Iki šv. Velykų liko mažiau nei savaitė. Daugelis šeimininkių jau suskubo rinkti kepinių receptus, o planuojantys per šią šventę sulaukti svečių pradėjo galvoti, kaip papuošti namus. Pasirodo, yra daugybė gudrybių, kurias nesunkiai galima atkartoti savo namuose, kad jie atrodytų šventiškiau. Taigi, kaip gi puošti namus Velykoms?
Šiuolaikiškas požiūris
Šiuolaikinio velykinio (ir ne tik) dekoro esmė – maksimaliai išnaudoti improvizuotas priemones ir tai, ką galima padaryti savo rankomis. Namų puošybos elementai gali būti daromi su ekologiškomis kiaušinių pakuotėmis, kiaušinių lukštais, plunksnomis, virvelėmis, lauko gėlėmis ir šakelėmis (džiovintos gėlės ir jauni pavasariniai augalai), medinėmis dėžėmis. Galima namus puošti velykiniais vainikais, stalo kompozicijomis arba puošti namus augalais vazonuose ir vazose, samonomis. Kuo paprasčiau, tuo geriau – pagrindinis šių dienų namų ar stalo puošybos šūkis. Taip pat svarbu, kad dekoras būtų kuo įvairesnis: t. y. tiktų ne vienam Velykų sekmadieniui, bet ir Kalėdoms, romantiškai vakarienei. Tikrai nereikia apkrauti namus kalnais skirtingų indų ir temine tekstile su kiškučiais, kurių nebus įmanoma panaudoti daugiau ne kartą metuose. Norint elegantiškai papuošti namus, belaukiant gražiausios pavasario šventės, geriau įsigyti kokybiškų ir universalių, neutralių arba pastelinių atspalvių, dekoro elementų. Šventišką nuotaiką namuose galima susikurti tiesiog pamerkus šviežių gėlių, namų ir stalo puošmena taip pat tampa ir valgomi produktai – margučiai, velykiniai pyragai.
Pavasario sezono ir Velykų dekoro pavyzdžiai
Pinti krepšeliai (gali būti naudojami ne tik Velykoms, bet ir kasdieniame gyvenime).
Dekoratyvinės lėkštės su paveikslėliais. Pasistengus galima rasti variantų, tinkančių ne tik Velykoms, bet ir Kalėdoms. Pavyzdžiui, lėkštės gali būti su angeliukais, augalų motyvais, paukščiais ar net zuikiais, bet geriau jei jie būtų nelabai tipiški Velykoms.
Kiaušinių laikikliai ir žvakės. Kai žvakė sudegs iki galo, keramikinė forma gali būti naudojama kaip, pavyzdžiui, saldainių dubenėlis.
Žvakės minimalistinėse žvakidėse. Papuoškite ne tik šventę, bet ir eilinį vakarą. Galima naudoti šeimos kristalą kaip žvakidę. Yra daug meistrų, kurie į jūsų pasirinktą dubenį ar kitą dekoratyvų indą įlies žvakę su mėgstamu kvapu.
Keramikinės ir stiklinės vazos pavienėms gėlėms ar gėlių puokštelėms. Jeigu keramika, tai lengvos autentiškos formos. Jei stiklas, tai mėgintuvėlio arba butelio formos vazos.
Tekstilė – natūralus šviesių ir pieniškų atspalvių linas. Jau vien baltas ant balto siuvinėjimas suteiks staltiesei ar staltiesėlėms šventiškumo.
Rankų darbo indai. Netobuli, baltų ir pieniškų atspalvių indai dantytais kraštais. Forma turėtų būti tokia, tarsi jie būtų pagaminti jūsų pačių rankomis.
Teminis dekoras turi būti valgomas. Pavyzdžiui, galima iškepti trapios tešlos pyragų arba pagaminti šokoladinius zuikių formos sausainius. Užsisakykite saldumynų šokoladinių kiaušinių pavidalu, rezultatas tiek jus, tiek jūsų svečius gali maloniai nustebinti.
Natūraliai marginti kiaušiniai. Atidėkime į šalį įprastus lipdukus ir gamyklinius dažus ir dažykime kiaušinius kuo natūraliau. Naudokite ciberžolę, špinatus, burokėlius, mėlynes, raudonuosius kopūstus (tik būkite atsargūs, nes kiaušiniai šiuo atveju nusidažys mėlyna, o ne raudona spalva). Jei esate įvairių arbatos rūšių mėgėjas, žinokite, kad su arbatžolėmis taip pat galima išgauti gražių ir subtilių spalvų kiaušiniams dažyti. Norėdami sukurti gražų, nepastebimą raštą, galite naudoti lauko gėles arba petražoles. Daugelio nuomone, tokie natūralūs margučiai ir yra patys gražiausi.
Tikimės, kad šie patarimai įkvėps jus sukurti gražią ir šiltą šventinę atmosferą namuose!