Sakoma, kad norint turėti dailią figūrą reikia stiprios valios: laikytis mitybos režimo, sportuoti. Tačiau ar žinojote, kad namų interjeras, aplinka taip pat gali padėti numesti svorio. Net nedideli temperatūros ar apšvietimo pokyčiai gali turėti lemiamą įtaką.

 

Šiluma neatsiejama nuo jaukių namų, tačiau ne nuo sveikatos. Ji veikia riebalinius audinius. Žmogaus organizme yra dviejų rūšių riebalai: baltieji (jie kaupiasi, jei vartojama per daug cukraus ir riebaluose keptų produktų) ir rudieji (gerieji riebalai, padedantys sušilti). Šiltuose namuose rudieji riebalai veikia taip pat, kaip baltieji. Vėsioje aplinkoje rudieji riebalai suaktyvėja: padeda sušilti kūnui ir greitina medžiagų apykaitą. Namuose, kuriuose bent dvi valandas palaikoma 17 laipsnių temperatūra, greičiau krenta svoris!

 

Virtuvėje, kurioje apšvietimas neryškus ir šiltas, suvalgoma daugiau, nes tokioje šviesoje maistas atrodo patraukliau. Tikriausiai dėl tos pačios priežasties viešosiose maitinimo restoranuose dažniausiai būna prietema. Kita vertus, labai ryški šviesa pakelia kortizolio lygį, dėl to gali skatinti riebalų kaupimąsi. Šioje namų vietoje labiausiai tiktų 13 vatų lemputė, skleidžianti šiltą ir baltą šviesą. Teigiama, kad tokioje šviesoje suvartojama mažiau maisto.

 

Porcijų dydis tiesiogiai priklauso nuo lėkštės dydžio. Pastaruoju metu labai išpopuliarėjusios didelės lėkštės atrodo stilingai, tačiau paprastai kuo didesnė lėkštė, tuo daugiau maisto prisikraunama. Valgant vos iš 5 cm mažesnės lėkštės, suvartosite maždaug 22 proc. mažiau kalorijų.

 

Sveikas maistas turi būti matomas, akių lygyje. Pavyzdžiui, vos atidarius šaldytuvo dureles akys turi užkliūti už daržovių, vaisių ir uogų. Žmonės, kurie sveiką maistą padeda matomoje vietoje, labiau linkę rinktis sveikus užkandžius. Kaloringus užkandžius, saldumynus geriau paslėpti spintelėje.

 

Virtuvės spalva veikia apetitą. Rausvi ir gelsvi atspalviai sukuria jaukią atmosferą, todėl kelia apetitą ir suvalgoma daugiau. Mėlyna spalva ramina ir slopina apetitą. Jei sienų dažyti tokia spalva nenorite, galite pakeisti lėkštes ir kitus indus į mėlynus.

 

Namų kvapai – dar vienas jaukumo atributas, tačiau kai kurie gali pridėti nepageidaujamų centimetrų prie liemens. Levandos ir santalmedžio kvapai sulėtina organizmo procesus, migdo, o pipirmėčių atvirkščiai – slopina apetitą. Vieno tyrimo duomenimis žmonės, kurie kas dvi valandas uodė pipirmėčių kvapą, per savaitę suvartojo 2700 kalorijų mažiau.