Šiandien visoje Lietuvoje minima draugo diena! Nesvarbu, kiek jums metų, turėti bent vieną draugą reikia. Draugystė net padeda išlikti sveikesniems ir lengviau iškęsti likimo siųstus išbandymus. Geri socialiniai ryšiai su giminėmis, draugais ir kirais žmonėmis svarbūs kiekvienai gyvai būtybei. Štai dar kelios priežastys, kodėl verta turėti draugų.

 

draugystė

Mokėjimas užmegzti artimą draugystę padeda net suaugus. Bent jau taip teigia Virdžinijos universiteto mokslininkai. Tyrime dalyvavo 171 7 – 8 klasių mokiniai. Tyrėjai stebėjo eksperimento dalyvius nuo 13 iki 27 metų. Kada tiriamiesiems buvo 13 – 17 metų, jie turėjo užpildyti anketas apie geriausius savo draugus. Jiems reikėjo įvertinti savo draugystę, pasitikėjimą ir susvetimėjimo jausmą santykiuose. Taip pat jų buvo klausiama, ar jie kada nors bandė prisitaikyti prie savo draugų. Tiriamųjų sveikatos būklė buvo tikrinama kasmet nuo 25, 26 iki 27 metų. Savanoriams reikėjo atsakyti į klausimus apie bendrą sveikatą, kūno masės indeksą, nerimo ir depresijos lygį. Rezultatai parodė, kad tie asmenys, kurie paauglystėje turėjo gerų draugų ir išsaugojo draugystę iki tol, kol tapo suaugusiais, buvo stipresni ir geresnės sveikatos negu tie, kuriems to padaryti nepavyko.

 

4 priežastys turėti draugų:

 
  • Turintys draugų rečiau serga. Moksliniai tyrimai parodė, kad žmonės, turintys daug socialinių ryšių, yra atsparesni peršalimo infekcijoms negu tie, kurie socialine prasme savo noru arba verčiami aplinkybių yra izoliuoti nuo kitų.
 
  • Turintys draugų geriau miega. Čikagos universiteto tyrėjai teigia, kad kuo žmogus jaučiasi vienišesnis, tuo labiau jis vartoti miegodamas. Vienišius dažniau kamuoja nemiga ir kiti miego sutrikimai.
 
  • Draugai padeda ilgai išsaugoti aštrų protą. Net keletas mokslinių tyrimų parodė, kad stiprūs socialiniai ryšiai gali sumažinti kognityvinių funkcijų blogėjimo su amžiumi riziką.
 
  • Draugai – ilgaamžiškumo paslaptis. 2010 metų tyrimas parodė, kad net 50 % žmonių, turinčių daugiau ir tvirtesnių socialinių ryšių, gyvena ilgiau negu tie, kurių socialiniai ryšiai yra silpnesni. Tai galima palyginti su rūkančių ir nerūkančių asmenų gyvenimo trukme. Nerūkantys asmenys taip pat gyvena ilgiau negu rūkaliai.