Sakoma, kad nebūna prasto oro, tik bloga apranga. Būtų galima netgi teigti, kad patogi ir šilta apranga yra viena didžiausių žiemos aktualijų. Pateikiame keletą klasikinių patarimų, kaip nesušalti, kai lauke termometro stulpelis nukrenta gerokai žemiau nulio…

 

Batai turėtų būti dydžiu didesni. Per maži batai ne tik spaudžia, bet ir sutrikdo kraujotaką, dėlto pėdos iškart šąla. Vidpadžiai turėtų būti pagaminti iš natūralių medžiagų: avikailių ar vilnos. Batai turi nepraleisti drėgmės, o vidpadžiai sugerti kojų prakaitą. Batų padai turėtų būti stori ir ne guminiai, nes guma praleidžia šaltį.

 

Kojinės turėtų būti vilnonės, tačiau tokios, kad netrukdytų judėti pėdoms. Apsimovus storas kojines, turi būti įmanoma pakelti kojos pirštus į viršų. Jeigu iš anksto žinote, kad turėsite daug laiko praleisti gryname ore, pasiimti kelias poras avalynės. Taip pat į kojines galite įberti šiek tiek garstyčių miltelių, kurios turi šildomąjį poveikį.

 

Žieminė striukė ar paltas turėtų būti šiltas, iki kelių, geriau, kad būtų su gobtuvu. Idealu, jei žieminis paltas ar striukė susiveržia apačioje dirželiu. Šaltą žiemą su trumpais kailinukais gali būti per šalta.

 

Norint nesušalti drabužius reikėtų rengtis sluoksniais: pavyzdžiui apsirengti šiltą megztinį su aukštu kaklu ir dar užsivynioti šaliką. Ant megztinio galima užsimesti laisvą liemenę, kuri padės sulaikyti šilumą arčiau kūno. Po megztiniu rekomenduotina apsivilti apatinius marškinėlius, kurie sulaikys kūno drėgmę, tai ypač aktualu, jei judėsite aktyviai.

 

Nederėtų pamiršti kepurės, geriausia taip pat pagamintos iš šiltų, natūralių audinių – dviejų sluoksnio vilnos, kailio ar avikailio.