Seksualinės fantazijos ne mažiau svarbios nei pats seksas. Ypač tuo atveju, kai nepakankamai patenkinami intymūs troškimai. Seksualinis troškimas – tai lyg alkio jausmas, kurį kuo skubiau reikia numalšinti. Kartais partnerio seksualinis apetitas būna mažesnis, todėl aistringesnio partnerio galvoje gimsta pačių keisčiausių fantazijų, kurios padeda pasiekti taip trokštamą orgazmą.

 

Sakoma, kad visi žmonės turi kažkokių seksualinių fantazijų, fetišų, kurie juos užveda lovoje. Vieni tirpsta vien nuo minties, kad partneris juos pririša prie lovos. Kiti nori, kad mylimoji mylėtųsi nenusiavusi aukštakulnių batelių arba išteptų jų kūną saldžia grietinėle. Seksualinių fantazijų būna įvairių.

 

Ne visi žmonės mėgsta savo seksualinėmis fantazijomis pasidalinti su savo gyvenimo partneriais. Dalis jaučia kaltę, gėdą ir nerimą dėlto, kad fantazuoja apie gašlius dalykus. Psichologai tvirtina, kad seksualinės fantazijos glaudžiai siejasi su tolimais vaikystės prisiminimais. Pavyzdžiui, pirmąją erekciją vonios kambaryje patyrusį paauglį ir vėliau stipriausi aistros proveržiai aplanko būnant vandenyje, maudantis. Mergaitė, kurios motina buvo labai valdinga arba, kuri jaučiasi atstumta bendraamžių, ateityje gali norėti dominuoti seksualinių santykių metu.

 

Žmonėms paprastai sunku suvokti, kad seksualinis instinktas prabunda jau vaikystėje. Tiek anksčiau, tiek dabar vaikai verčiami gėdytis besikeičiančio kūno ir seksualių minčių, ir troškimų. Jeigu žmogus vos prasidėjus brendimui priimtų tai, kaip natūralų dalyką, net ir suaugęs nejaustų dažnai bereikšmės sąžinės graužaties dėl seksualinių fantazijų.

 

Kita priežastis, kodėl žmones dažnai aplanko erotinės fantazijos yra kasdien patiriama įtampa, nuolatinis nerimas. Pavyzdžiui, asmuo, kuris kasdien dirba labai atsakingą darbą ir turi devynias galybes pareigų, neretai fantazuoja apie partnerį, kuriam lovoje paklustų visa savo esybe. Žemo ūgio ir neypatingai patraukli moterėlė labai dažnai trokšta lovoje valdyti savo partnerį, fantazuoja apie sadomazochistinius sekso žaisliukus. Žmonės turėtų visada prisiminti, kad visame kame turi būti pusiausvyra. Taigi lovoje mums reikia visiškai priešingų jausmų ir veiksmo negu gyvenime: valdinga viršininkė dažnai bus pasyvesnė sekso metu nei jos rami ir neambicinga draugė.

 

Seksualinės fantazijos – tai mūsų gyvenimo (praeities ar dabarties) atspindys. Labiau įsigilinus, paaiškėja, kad seksualinis elgesys ir troškimai yra labai normalios reakcijos į praeities įvykius ir patirtį.