Nėra abejonių, kad susilaukus vaikų, gyvenimas pasikeičia. Ne, jis nesustoja. Ilgainiui gyvenime vėl atsiranda laiko miegui, seksui, pokalbiams su draugais, knygų ne apie vaikų auklėjimą skaitymui, sportui ir kitiems dalykams. Tačiau kai kurie dalykai, tapus tėvais, pasikeičia neišvengiamai. Senus pomėgius keičia nauji. Kad netektų gailėtis, kai kuriuos dalykus rekomenduojama išbandyti (padaryti) dar prieš tai, kai į šį pasaulį ateina mažieji stebuklėliai.

 

vaikai

Išbandyti ekstremalias pramogas, pavyzdžiui, šuolį su parašiutu ar guma, plaukiojimą su rykliais. Kitaip tariant viską, kas yra pakankamai rizikinga. Vaikus auginantys žmonės paprastai nebenori rizikuoti savo sveikata ir gyvybe.

 

Apsilankyti madingiausiuose, geriausiuose restoranuose ir baruose. Be abejo, tą daryti galima ir susilaukus vaikų. Tačiau „naujai iškepti“ tėveliai paprastai skaičiuoja kiekvieną minutę, todėl vykti valandą iki madingiausio restorano, paskui dar tiek pat užtrukti kelyje atgal, jiems – prabanga. Jie labiau vertina jaukias užeigas prie namų, kad galėtų, reikalui esant, greitai grįžti namo, kai vaikus prižiūri auklė.

 

Valandų valandas praleisti vonioje. Prisileisti vonią putų, užsidėti poras valančią kaukę, atlikti kitas grožio procedūras – labai malonus, bet daug laiko atimantis užsiėmimas. Kūdikio susilaukę asmenys neretai stengiasi kuo greičiau atlikti grožio procedūras, bet slapčia svajoja pusvalandį gulėti šiltoje vonioje ir klausytis romantiškos muzikos.

 

Leistis į kelionę automobiliu dviese, su draugais ar net vienam. Mėgautis tyla ir ramybe arba visu garsu klausytis muzikos, kuri turi įspėjimą tėvams apie nepadorų turinį. Sustoti tik tada, kai to norisi ar reikia patiems. Mėgautis laisvės pojūčiu. Net, jei susilaukus vaikų, bus važinėjama su tuo pačiu automobiliu, jis niekada nebebus toks, kai tėvų laisvės niekas nevaržė.

 

Būti spontaniškiems. Kažkas pasiūlė ką nors įdomaus nuveikti čia ir dabar? Daugelis vaikų neturinčių asmenų nedvejodami sutiktų su patraukliu pasiūlymu. Savo planų jiems nereikia derinti su vaikų poreikiais. Galima daryti viską, kas šauna į galvą!

 

Visą dieną praleisti, žiūrint filmus. Žmonės, kurie turi vaikų, tai sau gali leisti tik dvejais atvejais. Pirma, jei serga gripu, bet tuomet filmų žiūrėjimas neteikia malonumo. Antra, serga jų vaikai, bet tuomet jie yra priversti žiūrėti animacinius filmukus, o ne tai, ką iš tikrųjų norėtų matyti patys.

 

Namuose susikurti precizišką aplinką. Šeimoje namai būna pritaikyti, atsižvelgiant į vaikų poreikius. Labai svarbu, kad baldai nebūtų aštriais kampais, būtų neteplūs, tamsesnių, prislopintų spalvų. Vaikų neturintys žmonės gali sau leisti įsigyti modernią baltą kėdę, sofą, kilimą ar kitą interjero detalę ir nebijoti, kad mažieji ją išteps ir iškart sugadins.

 

Mylėtis rytais. Mylėtis, kai miegamojo durys praviros. Mylėtis ne miegamajame. Mylėtis garsiai ir aistringai. Laimei, seksas išlieka ir tada, kai šeimoje auga vaikai. Tačiau kai kurių aistros prieskonių vis dėlto trūksta…

 

Iš vakarėlių išeiti paskutiniems. Vaikų susilaukusios poros yra priverstos iš pasilinksminimo renginių išeiti anksčiau nei tie, kurie vaikų neturi. Tai reiškia, kad jie dažnai nedalyvauja pačiame vakarėlio įkarštyje. Jų nebūna tada, kai būna linksmiausia. Kol vaikai patys taps savarankiški, apie tokius vakarėlius su draugais reikės pamiršti.

 

Dėvėti šilko, kašmyro ar tik tokius drabužius, kuriuos galima valyti tik sausuoju būdu. Vaikai turi beveik magiškų galių ištepti, suplėšyti ir sugadinti, todėl, auginant vaikus, geriau rinktis aprangą, kurią paprasta išvalyti ir kurios nebus labai gaila, jei ji bus nepataisomai sugadinta.

 

Rizikuoti savo karjera. Kai tenka pasirūpinti ne tik savimi, bet ir vaikais, kardinaliai keisti karjerą, siekti paaukštinimo ar kitaip rizikuoti karjera, tampa per daug pavojinga. Neturintiems vaikų žmonėms dažniausiai nereikia  jaudintis dėl pajamų, stabilumo, sauskelnių kainos ar vaikų mokslų. Kada, jei ne dabar, yra geriausias metas siekti savo svajonių ir daryti tai, apie ką svajojama.

 

Skristi pirma lėktuvo klase. Nėra draudžiama skristi pirma lėktuvo klase kartu su kūdikiais ir mažais vaikais, bet daugelis jaunų tėvų to vengia, žinodami, kad kiti keleiviai pirko brangesnius bilietus tikrai ne todėl, kad pasiklausytų vaikų verksmo. Vaikų neturintys asmenys, jei tik gali sau leisti, gali nedvejodami pirkti tokius bilietus ir mėgautis prabanga.

 

Parašyti laišką sau iš ateities, taip pat vaikui, kuris kada nors išvys šį pasaulį. Laiške papasakoti apie save, dabartinius troškimus, įsivaizdavimą, kaip turėtų atrodyti būsima šeima. Po daugelio metų skaitant šį laišką užplūs maloni nostalgija, prisiminimai, kurie džiugins ir tą, kuris rašė tą laišką, ir jo vaikus. Nėra tinkamesnio meto parašyti tokį laišką sau, kuris bus ateityje, nei tada, kai dar nėra vaikų. Paskui bus jau per vėlu.