Vėsiais rudens ir žiemos vakarais įsitaisyti lovoje tarp jaukių, purių ir šiltų patalų – vienas didžiausių šaltojo sezono malonumų namuose. Tačiau visa ta jauki ir šilta aplinka lovoje neatsiranda savaime. Pasirodo, jog renkantis patalynę žmonės vis dar daro klaidų. Tad kaip jų išvengti ir tinkamai bei kokybiškai paruošti savo lovos karalystę žiemai? Renkantis patalus svarbu atminti keletą nors ir  elementarių, tačiau išties svarbių taisyklių.

 

unnamed (2)

 

Tinkamas patalynės dydis

 

Tam, kad išsirinktumėte teisingai, privalu tiksliai žinoti savo čiužinio dydį. Antklodė turėtų būti bent keliais centimetrais didesnė, kad ne tik apimtų visą lovos plotą, bet ir šiek tiek išlįstų iš jo kraštų – tai ypač aktualu mėgstantiems miegoti susisukus.

 

Kalbant apie dvigulę antklodę, dydis tampa dar svarbesnis – keli papildomi jos centimetrai sumažins šansus, jog atsibusite nuklotas.

 

Skirtingų antklodžių skaičius

 

Dar prieš pradedant rinktis antklodę svarbu nuspręsti, ar pirksite skirtingas žiemos ir vasaros sezonams, ar planuojate ieškoti praktiškesnio varianto, tinkančio ir kai šilta, ir kai šalta. Pirmuoju variantu žiemai vertėtų ieškoti storesnių ir šiltesnių patalų – jie šaltuoju metų laiku suteiks daugiau komforto. Tačiau jei galimybės įsigyti dviejų antklodžių neturite, pagelbėti gali optimalūs vidutinio storio variantai – dauguma kokybiškų patalų yra prisitaikantys – kai šilta – vėsina, o kai šalta, atvirkščiai – šildo.

 

Nesušalti padės tinkamai pasirinkta patalynės medžiaga

 

Bene svarbiausias gero miego garantas vėsiuoju sezonu – tinkama antklodės medžiaga. Ne visuomet tai, kas gerą poilsio kokybę užtikriną vasarą, tiks ir žiemą. Visgi renkantis patalynę reikėtų gerai apgalvoti kokios norite, kad bereikalingai jos  neprikaupti per daug. Tad kokias medžiagas vertėtų rinktis, norint nesušalti ir namuose išsimiegoti lyg ant ,,debesies’’?

 

Natūralūs patalynės pluoštai

 

Vienas populiariausių šilumai prilyginimų – vilna. Kokybiški patalaiiš šios medžiagos ne tik šildo, bet ir puikiai priglunda prie kūno, nepalikdami galimybės patekti šalčiui. Vilna – natūralus pluoštas, todėl antklodė iš šios medžiagos bus kvėpuojanti, sugerianti drėgmę ir suteikianti šilumos bei jaukumo jausmą.

 

Bene universaliausias pasirinkimas – medvilnė. Antklodė iš šios medžiagos dažnai naudojama ir vasarą ar pavasarį, tačiau ne ką mažiau tinka ir vėsesniems rudens vakarams. Natūralus ir kvėpuojantis  pluoštas prisitaiko prie aplinkos temperatūros, todėl šiltuoju sezonu neleidžia sušilti, o vėsiuoju – sušalti. Tiesa, medvilnė turi ir vieną ypatingą savybę – yra hipoalergiška, todėl puikiai tinka kūdikiams, jautrios odos savininkams ar su alergijomis kovojantiems žmonėms.

 

Bambukinės antklodės dažnai tampa itin natūralumą vertinančių žmonių pasirinkimu. Tai puiki alternatyva vilnoniams ar pūkiniams patalams. Bambukas jiems nenusileidžia šiluma ir minkštumu, tačiau yra ganėtinai lengvas ir hipoalergiškas, nedirgina odos. Beje, tokias antklodes naudoti ne tik malonu, bet ir patogu – bambukiniai audiniai išdžiūsta žymiai greičiau nei kiti, todėl jų skalbimas nesukelia papildomų problemų.

 

unnamed (1)

 

Švelnumo ir prabangos gerbėjams net ir žiemą miegamajame nesudėtinga susikurti tikrus šilko rūmus. Nors šilkinė patalynė dažniau mėgstama vasarą, dėl gebėjimo prisitaikyti prie oro sąlygų ji yra universali ir šaltuoju metų laiku. Šilke, atvirkščiai nei kai kuriuose sintetiniuose pluoštuose, nesikaupia dulkės, nesiveisia nematomos erkutės, todėl miegoti galite ramiai ir saugiai bei neapsakomai jaukiai.

 

Dirbtiniai pluoštai 

 

Mėgstantiems lengvumą labiau tiktų sintetinės vilnos, pagamintos iš poliesterio mišinio, patalynė. Ji, kaip ir vilnonė, priglunda prie kūno, garantuoja šilumą, sugeria drėgmę ir netrukdo kūnui kvėpuoti. Tačiau atvirkščiai nei natūralūs, sintetinės vilnos patalai yra žymiai lengvesni ir neapsunkina kūno judesių.

 

Vis dėlto sintetika turi ir keletą minusų – ji dažniau elektrinasi, yra linkusi traukti dulkes ar plaukus, tad gali nepatikti ,,užkietėjusiems’’ pedantams.

 

2020 m. miegamojo tendencijos

 

Mados, stiliaus patarimai bei naujausios tendencijos neaplenkia ir miegamojo kambario. Nors šiais metais, panašiai kaip ir praėjusiais, dominuoja minimalizmas ir paprasti, nesudėtingi sprendimai visgi tiems, kuriems mada yra aktuali, ekspertai rekomenduoja atsigręžti į save – lovą bei miegamąjį puošti taip, kaip gražu patiems.

 
  • Paprastumas. Panašu, kad minimalizmas iš mados išeis dar negreitai. Šiemet jis taip pat dažnas svečias miegamuosiuose. Pradedant nerūpestingu, tačiau elegantišku skandinaviško dizaino stiliumi, o baigiant aiškiomis, tvirtomis linijomis, ramių tonų spalvomis ir skoningu blizgesiu. Subtilūs, bet paprasti lovos papuošimai, pagalvės, pledai ar užklotai padės sukurti jaukaus, bet tuo pačiu ir madingo miegamojo įvaizdį.
 
  • Eklektika. Šių metų tendencijos miegamajame neįpareigoja laikytis griežtų taisyklių. Atvirkščiai – orientuojamasi į individualumą, savitą lovos savininko stilių. Derinių, spalvų ir medžiagų maišymas – tai, kas padeda išreikšti žmogaus asmenybę, jo pomėgius ir polinkius. O miegamasis ir yra būtent ta vieta, kurioje norisi būti savimi ir aplink save matyti tik tai, kas patinka ir yra artima.
 
  • Skirtingos tekstūros ir formos. Medžiagos, kurias matome poilsio kambaryje, dažnai reiškia daugiau nei galima pagalvoti. Būtent tai lovai suteikia charizmos, o kambariui – stilingumo.  Šiemet ypač madinga derinti skirtingų medžiagų aksesuarus. Pavyzdžiui, netaisyklingai numestos šiurkštokos pagalvės gali derėti su šiek tiek pūkuotu, specialiai surauktu užklotu ir panašiai. Derinant medžiagas šiemet vėlgi nevertėtų laikytis aiškių taisyklių – svarbiausia, kad galutinis rezultatas patiktų kambario savininkui.
 

unnamed

 

Kokias spalvas rinktis?

 

Ne mažesnę įtaką miego kokybei daro ir patalynės spalva. Tai ne tik svarbi miegamojo interjero detalė, diktuojanti kambario stilių. Mokslininkai yra nustatę, kad spalvos veikia žmogaus organizmą, daro įtaką nuotaikai. Ne išimtis ir lovos detalių tonai. Siekiant gero kasdienio poilsio, labiausiai tiks pastelinės, neiššaukiančios spalvos arba klasikinė balta. Švelnios žalsvos arba mėlynos spalvos į miegamąjį gali įnešti harmonijos,  ramybės jausmą. Žalia tarsi sugeria neigiamas emocijas,  o mėlyna atpalaiduoja ir padeda lengviau užmigti.

 

Visgi ryškių spalvų mėgėjams tokie tonai padės sukurti atsvarą šaltuoju metų sezonu vis pilkėjančiam dangui ir niūriam orui, suteiks daugiau energijos ir jėgų. Prabangą ir eleganciją dievinantiems geriausiai tiks juoda, o raudona ar rausva vėsiais vakarais padės į miegamąjį įnešti daugiau romantikos ir šilumos. Oranžinė ir geltona tiks pasiilgusiems žaismingumo.