Pasak legendos, ispanų tyrinėtojas Chuanas Ponse de Leonas 1513 metais išvyko į Floridą ieškoti šaltinio, žinomo kaip jaunystės fontanas. Buvo kalbama, kad kas išgers vandens iš fontano, susigrąžins prabėgusią savo jaunystę.

 

Manyta, kad jaunystės fontanas turėtų būti Floridoje, nes vietiniai Karibų gyventojai žinojo daug pasakojimų apie stebuklingų savybių turintį šaltinį kažkur Bahamų šiaurėje. Tačiau ne tik indėnai tikėjo magiškojo fontano egzistavimu. Jo nuo gilios senovės ieškota ir Europoje.

 

Visame pasaulyje sklando galybė legendų (nuo Biblijos, kai Jėzus išgydė vyrą vandeniu iki Viduriniųjų Rytų gyvybės šaltinių) apie gydantį ir jaunystę grąžinantį vandenį. Atradus naująją pasaulį, XVI amžiuje šios paieškos dar labiau suintensyvėjo.

 

Tikėta, kad Ch. de Leonas jaunystės fontaną atrado seniausiame JAV mieste San Augustine, į kurį masiškai pradėjo vykti turistai. Tačiau pagyvenę žmonės, ragavę stebuklingojo, siera atsiduodančio fontano vandens, paaugliais netapo…

 

Nežinoma, ar Chuanas de Leonas iš tikrųjų į Floridą vyko ieškoti jaunystės fontano. Ataskaitos apie jaunystės fontano paieškas pasirodė gerokai vėliau po ispanų tyrinėtojo mirties, todėl manoma, kad jo tyrinėjimus buvo specialiai siekiama pateikti romantiškiau.

 

Istorikai šiandien mano, kad ispanų tyrinėtojas keliavo krantine 225 km į pietus link dabartinio Melburno (JAV).