Pasaulyje ne viskas vyksta pagal logikos dėsnius. Regis, nėra jokio paaiškinimo, kodėl viename vakarų Škotijos miestelyje per pastaruosius 50 metų, toje pačioje vietoje, nuo šimtamečio Overtouno tilto nušoko ir užsimušė apie 50 šunų. 2005 metais, per šešerius mėnesius nuo tos pačios vietos nesėkmingai šoko net 5 keturkojai.

 

Visais atvejais mirtinas šuolis įvykdavo senovinio tilto gale, dešinėje pusėje, prie paskutinių turėklų stulpelių. Dar keisčiau, kad visi nelaimingi atsitikimai nutiko saulėtomis, gražiomis dienomis, o visi šunys buvo ilgu snukiu: koliai, labradoro retriveriai ir kt. Pastarasis tiltas neoficialiai pramintas šunų savižudžių vieta.

 

Kartą, 1995 metais Dona Kuper su vyru ir sūnumi bei augintiniu koliu nusprendė pasivaikščioti istorinėmis Miltono miesto apylinkėmis. Visiškai netikėtai šuo peršoko turėklus ir nusileido ant uolų iš maždaug 15 metrų aukščio. Sužeidimai buvo tokie dideli ir skausmingi, kad kolį teko užmigdyti. Netektį buvo labai sunku ištverti poros berniukui, kuris dar ilgą laiką, klausinėjo apie mylimą augintinį.

 

Kitas nutikimas ant Overtouno tilto nebuvo toks tragiškas. Kenetė Meikl ramiai vaikščiojo kartu su antrąja puse ir vaikais, kai staiga jų šuo, labradoro retriveris, šoko nuo tilto. Moteris iškart nulėkė prie vandens ir, laimei, rado šunį, nukritusį samanose, todėl šuo patyrė tik nedidelius sužeidimus.

 

Pragaištingą tiltą 1895 metais liepė pastatyti vietinės parapijos kalvinistų pastorius. Viktorijos laikų tiltas buvo nutiestas 15 metrų virš Overtouno upės. Manoma, kad tiltas gali būti prakeiktas. Sklando gandai, kad 1994 metais vietinis gyventojas nuo tilto numetė savo kūdikį, šaukdamas, kad jis – Antikristas. Paskui jis bandė, bet nesėkmingai, nusižudyti toje pačioje vietoje. Todėl ir atsirado prakeiksmas.

 

Keltų mitologijoje Overtounas – tai labai siaura vieta. Niekur kitur dangus ir žemė nėra taip arti vienas kito. Šunys paranormaliems dalykams yra jautresni nei žmonės, jaučia stipresnes vibracijas, dėl kurių gali pradėti keistai elgtis. Gali būti, kad šunis išgąsdino kažkas iš anapusinio gyvenimo…