Sunkiai paaiškinami ir dažnai netgi protu nesuvokiami reiškiniai vyksta nuolatos. Lietūs, kai iš dangaus krinta ne lietaus lašai, bet užsidegimai be jokios kibirkšties, kraujuojančios statulos ir paveikslai… Kas tai? Žmogaus vaizduotė, akių dūmimas, o gal antgamtinio pasaulio reiškiniai?

   

Šviečianti moteris

 

1934-aisiais tikra sensacija tapo italė Ana Monaro. Ši moteris sunkiai sirgo astma, o ligoninės slaugė, naktį aplankiusi pacientę, pastebėjo keistą švytėjimą jos krūtinėje. Apie tai papasakojusi gydytojui slaugė sulaukė tik juoko pliūpsnio, tačiau netrukus jis pats įsitikino, jog tai buvo tiesa. Anai miegant iš jos krūtinės sklido žydra šviesa, kartais išnykstanti ir vėl pasirodanti. Daug gydytojų tyrė šią moterį ir kaskart jai miegant stebėjo mistišką švytėjimą, tačiau tinkamo paaiškinimo tam nerado. Vieni manė, kad taip nutinka dėl radiacijos poveikio, kiti teigė, jog tai šviečiančios bakterijos, o vienas medikas, atlikęs išsamius tyrimus, pareiškė, kad tokius švytėjimus sukelia ponios A. Monaro religingumas ir nuolatinis pasninkavimas… Ana netgi buvo pavadinta „šviečiančia Pirano moterimi“.

 

Verkianti Mergelės Marijos statula

 

1992-aisiais buvo paskelbtas keistas reiškinys – Bangladeše katalikų bažnyčioje esanti Mergelės Marijos statula pravirko kraujo ašaromis. Tūkstančiai vietos gyventojų ir smalsuolių iš įvairių miestų bei šalių rinkosi pažiūrėti šio nepaaiškinamo reiškinio. Pasak dvasininkų, statula pravirko dėl smurto šalyje ir visame pasaulyje. Tačiau mokslininkai čia įžvelgė dvasininkų klastą, norint pareklamuoti bažnyčią ir surinkti kuo daugiau aukų, arba tai įvardijo kaip nesusipratimą: neva stikliniame gaubte, po kuriuo guli statula, galėjo kondensuotis vanduo, ir jo lašeliai nusėsti ant skulptūros, sukurdami ašarų įvaizdį.

 

2004 metais buvo gautas pranešimas, kad viename Vietnamo katalikų centre pravirko gipso skulptūra. Tūkstančiai tikinčiųjų plūdo į šį centrą, norėdami savo akimis pamatyti stebuklą, tačiau netrukus nusivylė. Specialiai sudaryta komisija šiam reiškiniui tirti rentgenu peršvietė skulptūrą ir joje aptiko dvi išgręžtas skylutes, pro kurias buvo varvinamas netikras kraujas bei aliejai… Surasti tikrojo kaltininko nepavyko ir nebuvo išsiaiškinta, kur pateko rinktos aukos bei gauti pinigai už daugybę parduotų skulptūrėlių, simbolizuojančių verkiančią skulptūrą.

 

 

Atsivėrusios Kristaus žaizdos

 

1920-aisiais būdama dvidešimties Teresė Noiman sunkiai susirgo. Mergina apako, ją suparalyžiavo, sveikata kasdien vis blogėjo. Teresė buvo be galo pamaldi, todėl aplinkiniai tikėjo, kad per kančią yra tikrinamas jos tikėjimo tvirtumas. Po penkerių metų nuolatinių maldų mergina atgavo regėjimą, dar po dvejų metų pradėjo vaikščioti. Kai Teresei buvo dvidešimt aštuoneri, įvyko nepaaiškinamas dalykas: kiekvieną penktadienį jos kūne, ypač ant rankų, kojų ir dešiniojo šono, atsiverdavo Kristaus žaizdos. Visą parą mergina išbūdavo transo būsenoje ir patirdavo Kristaus kančias. Teresės būklę tyrė daugybė gydytojų ir psichologų, tačiau jokio logiško paaiškinimo nerado. Pasak jų, ji pati pasidaryti tokių žaizdų tikrai negalėjo. Keista buvo ir tai, jog Teresė gyva būdavo tik mažu kiekiu vandens ir kasdien priimdama šventąją Komuniją.

 

 

Degantis žmogus

 

Ne kartą teko girdėti pasakojimų apie netikėtai užsiliepsnojusius žmones, kuriuos ugnis vos per kelias minutes pavertė pelenais. Dauguma mano, kad tai tėra mitas, tačiau yra teigiančiųjų, kad žmogus iš tiesų gali netikėtai užsidegti, jeigu nuolatos vartoja alkoholį arba daug šoka. Be to, apie ketvirtadalis netikėtų ir nepaaiškinamų užsidegimų baigiasi mirtimi.

 

1951 metais Meri Rizer tapo nepaaiškinamo reiškinio auka. Moteris šiltą vasaros dieną tiesiog užsidegė sėdėdama ant kėdės savo namuose. Ilgai nesulaukusi savo šeimininkės išeinančios iš kambario, tarnaitė pasibeldė į duris. Neišgirdusi jokio atsakymo bandė jas atidaryti, tačiau rankena buvo tokia įkaitusi, kad net nudegino merginai ranką. Pakvietus pagalbininkus durys buvo atidarytos, o vaizdas už jų – šokiruojantis. Viskas, kas liko iš Meri, buvo iki kumščio dydžio susitraukusi jos kaukolė, dalis stuburo ir viena pėda – visa kita virto pelenais. Nuostabą kėlė ne tik toks užsidegimas, bet ir tai, kad aplinkui buvę laikraščiai net neaprūko…

   

Įdomybės

 
  • Užregistruota per 300 atvejų, kuomet žmonėms atsiverdavo stigmos.
  • 1899-aisiais žaibas trenkė į vyrą, stovintį savo namo kieme. Po trisdešimties metų toje pačioje vietoje žaibas mirtinai sužalojo jo sūnų.
  • 2011 metais Kinijoje žaibas du kartus iš eilės trenkė į žmogų ir jis išgyveno.
  • 1957 metais Ana Martin buvo rasta beveik visiškai sudegusi – liko tik jos batai ir dalis liemens. Nustatyta, kad moteris degė maždaug 1000 °C temperatūroje.
  • 1959-aisiais lopšyje buvo rastas visiškai sudegęs kūdikis, tačiau nei lopšys, nei vystyklai ugnies nebuvo paliesti.
  • Čilės gyventoja Olga Rodriges turi porcelianinę Marijos skulptūrėlę, kuri reguliariai verkia ketvirtos grupės žmogaus krauju. Dažniausiai ji pravirksta prie vaikų.
  • Užregistruota daugybė atvejų, kuomet skulptūros arba paveikslai pravirksta krauju arba ašaromis. Visgi dauguma šių atvejų buvo demaskuoti kaip apgavystės.