Beautiful,Girl,Has,A,Facial,Massage,In,A,Beauty,Clinic.

Kiekvienas nori kuo ilgiau išsaugoti jauną veido odą. Tačiau specialistai atkreipia dėmesį, kad vien tik kokybiškų kosmetikos priemonių nepakanka. Efektyvus ir visiškai natūralus būdas senėjimo procesams lėtinti – veido masažas. Jis stiprina veido raumenis, gerina kraujotaką, stangrina odą, lygina raukšleles. Veiksmingą jauninantį veido masažą galima atlikti ir specialisto kabinete, ir namuose.

 

Kobido masažas

 

Vienas populiariausių jauninančių masažų. 30–40 min. trukmės masažą sudaro kelios tradicinio japoniško masažo anma technikos: lengvas glostymas, maigymas, tempimas, spaudimas, skirtingo intensyvumo stuksenimas. Toks masažas stiprina, tonizuoja ir suteikia gyvybingumo veido raumenims, pakelia kontūrus – veido ovalą, lūpų kampučius, antakius, nukarusią žandų odą, sumažina pagurklį. Rekomenduojama atlikti kartą per savaitę aštuonias savaites iš eilės. Efektas matyti jau pirmo mėnesio. Vėliau atliekami efektą palaikantys masažai, kurių dažnumą parenka masažuotojas. Masažo meistrai nerekomenduoja šios procedūros, jei atliktos botulino injekcijos ir kitos rimtesnės grožio procedūros (mezoterapija, biorevitalizacija, lazerinės procedūros), sergama akne ar kitomis odos ligomis, turima infekcinių susirgimų.

 

Nors kobido masažo specialistai mokosi ne vienus metus, tačiau pasipraktikavus galima neblogai išmasažuoti veidą ir patiems.

 

Kaip atlikti?

 

Masažo judesius sutelkite į labiausiai laiko paženklintas vietas: kaklą, apatinio žandikaulio liniją, skruostus, paakius, išorinius akių kampučius bei kaktą.

 

Mėgstamą augalinį aliejų sušildykite tarp delnų ir švelniai patepkite veidą. Pradėkite masažą: iš pradžių trimis viduriniais pirštais masažuokite tiesiais judesiais (braukiant), o vėliau sukamaisiais. Braukti visuomet į viršų. Nuo raktikaulio abiem rankomis braukite iki kaklo ir atleiskite, vėl pradėkite nuo raktikaulio ir keliaukite iki kaklo. Kartoti 10–15 sykių.

 

Nuo smakro vidurio trimis pirštais veskite linijas iki smilkinių. Atitraukite, sugrįžkite ir kartokite 10–15 sykių. Tą patį veiksmą atlikite nuo lūpų kampučių iki smilkinio, tuomet nuo nosies šnervių iki iškiliausios skruostų vietos, nuo nosies galiuko iki tarpuakio, nuo antakių per kaktą iki plaukų augimo linijos. Paakius masažuokite vesdami pirštais nuo vidinio akies kampučio iki antakių centro, brėždami nepilną apskritimą. Paakių oda itin jautri, todėl svarbu nespausti ir netempti, masažuoti švelniau.

 

Tas pačias vietas, ta pačia kryptimi pereikite švelniai spaudinėdami pirštais. Kitaip tariant, darykite punktyrines linijas. Pabaigai visas zonas švelniai pamasažuokite sukamaisiais judesiais.

 

Pasitelkti masažuoklius

 

Vis dažniau jauninančiam masažui pasitelkiami Gua Sha masažuokliai, pagaminti iš kristalų (rožinio kvarco, Mėnulio akmens ar kt.). Jais atliekamas masažas stimuliuoja kraujotaką, skatina limfos nutekėjimą, oda gausiau aprūpinama deguonimi ir naudingosiomis medžiagomis, šalinami toksinai. Masažuojant stimuliuojami raumenys, stangrėja oda, mažėja matomos raukšlės, gražėja veido kontūrai, oda tampa skaistesnė, pranyksta juodi ratilai po akimis, odoje paspartėja kolageno ir hialurono rūgšties gamyba. Masažuoti galima skirtingų formų masažuokliais, pavyzdžiui, beveik taisyklingos širdelės. Svarbiausia, kad jie būtų plokšti, o briauna – švelniai rantyta arba su keliais atsikišimais.

 

Kaip atlikti?

 

Ant delno užlašinkite kelis lašus veidui skirto aliejuko arba kokybiško šaltai spausto aliejaus. Paskirstykite jį tarp delnų, švelniai patepkite veidą ir kaklo sritį, kad masažuoklis galėtų slysti oda ir nerizikuotumėte jos įbrėžti ar sukelti kraujosruvų. Gua Sha masažuokliu vedžiokite veido, kaklo bei dekoltė sritis, nuo veido centro braukdami išorės link. Tam, kad būtų lengviau įsivaizduoti, vertikalia linija veidą ir kaklą padalinkite į lygias dalis, per nosies centrą, ir masažuokliu braukite nuo vidinės kaktos, nosies ar smakro dalies ausų link. Atkelkite ranką ir vėl pradėkite nuo veido centro.

 

Akmenėlį laikykite kone plokščiai veido atžvilgiu, panašiai, lyg glostytumėte delnu. Tačiau spaudimas turi būti intensyvesnis, lyg teptumėte kremą ar praustumėte veidą. Judesiai turi būti lėti, bet užtikrinti.

 

Jei naudosite atšaldytą masažuoklį, stiprinsite kapiliarų sieneles, pagerinsite raumenų tonusą, limfos ir kraujo mikrocirkuliaciją, neleisite skysčiams kauptis, skaistinsite odą, būsite žvalesni. Šiltame vandenyje palaikytas masažuoklis atpalaiduoja mimikos raumenis, mažina odos dirglumą, lygina smulkias raukšleles, greitina odos regeneraciją, teigiamai veikia pigmentines dėmes.

 

Rezultatai išryškėja tik po reguliaraus bent 3 mėnesių naudojimo. Per savaitę masažuoklį naudoti bent 2–3 kartus.

 

Su voleliu

 

Iš skirtingų kristalų pagaminti voleliai veidui skatina kraujotaką, tonizuoja raumenis ir ramina nervų sistemą. Masažuojant veidą greičiau įsisavinamos medžiagos iš kosmetikos ir gydomųjų priemonių, oda tampa lygesnė ir stangresnė. Masažuojant voleliu, švelnus spaudimas stimuliuoja kraujotaką ir atpalaiduoja raumenis. Skatinamas limfos nutekėjimas, todėl greitėja natūralus odos detoksikacijos procesas. Oda tonizuojama, mažėja paburkimas ir uždegimas. Masažas taip pat malšina stresą, veido ir žandikaulio įtampą. Mažina mimikos raukšles.

 

Kaip atlikti?

 

Masažuojantį volelį naudoti itin patogu, nes jis su specialia rankenėle, todėl nereikia ypatingų įgūdžių norint juo efektyviai masažuoti veido ir kaklo sritį. Kaip ir prieš darant kitus masažus, pirmiausia kruopščiai nuvalyti veidą, kad nešvarumais neužkimštumėte porų. Voleliu masažuoti tam tikromis kryptimis, švelniai ir tolygiai spaudžiant. Kaklą masažuokite nuo raktikaulio smakro link, tada atitraukdami volelį ir vėl pradėdami nuo raktikaulio. Smakrą ir skruostus masažuokite braukdami voleliu ausų link, masažuokite taip pat, tik viena kryptimi. Odą aplink lūpas masažuokite nuo lūpų centro horizontaliomis linijomis, vesdami iki skruostų vidurio. Paakius ir viršutinius vokus – horizontaliai, smilkinių link. Kaktą – vertikaliomis linijomis iki plaukų augimo linijos, tik viena kryptimi. Tokį 10–15 min. trukmės masažą rekomenduojama atlikti kartą per dieną, geriausia vakarinės grožio rutinos metu. Voleliu suaktyvinkite odą, patepkite naktiniu kremu ir eikite ilsėtis – patirsite tikrą grožio miegą.

 

Neįpareigojantis masažas

 

Dažnam atrodo, kad masažas reikalauja specialių žinių, pasiruošimo ar papildomo laiko, tačiau nebūtinai. Masažą galite įtraukti į kasdienę grožio rutiną nesugaišdami daug laiko, tačiau pasiekdami efektyvų rezultatą – vos 10 min. masažuojant veido odą suaktyvinama kraujotaka ir limfos nutekėjimas, greičiau šalinami toksinai, stimuliuojami raumenys, geriau įsisavinamos kosmetikos priemonės, mažinama bendra įtampa, lyginamos smulkios mimikos raukšlės.

 

Kaip atlikti?

 

Masažui išnaudokite kitas kasdienes veido priežiūros procedūras. Valykite makiažą, tepkite serumą ir kremą tomis kryptimis, kaip atliekamas jauninantis veido masažas. Užuot įvairiai trynę odą, tai atlikite viena kryptimi – iš apačios į viršų. Jauninamąsias kosmetikos priemones tepkite taip pat tomis pačiomis kryptimis, šiek tiek stipriau spausdami pirštus. Skirkite tam bent 10 min., kad priemonės gerai įsigertų. Pabaigai atlikite viso veido ir kaklo taškinį masažą, kiekvieną odos milimetrą švelniai spusteldami. Tiesa, spaudinėti reikia ne bet kur, o atkartojant prieš tai vestas linijas: nuo veido centro – ausų link, nuo antakių – plaukų augimo linijos link ir t. t.

 

Jei tokiam masažui rasite laiko ir ryte, ir vakare, jau po mėnesio galėsite džiaugtis skaistesne ir jaunesne oda, pagražėjusiu veido kontūru.

 

Įdomu

 
  •  Masažuojant organizmas išskiria laimės hormonų endorfinų, todėl masažas padeda atsipalaiduoti, mažina stresą, suteikia pasitenkinimą.
  •  Kai kurie masažai, pavyzdžiui, kanadietiškas giliųjų audinių, atliekamas žmogui sėdint ir nenusivilkus drabužių. Jis itin intensyvus ir skirtas tik skausmui probleminėse vietose numalšinti.
  •  Anot JAV mokslininkų, valanda profesionalaus masažo taip atpalaiduoja ir nuraminama, kad pagal poveikį prilyginama 7–8 val. kokybiško miego.
  •  Japonų tyrėjai nustatė, kad seneliai, kurie masažuoja anūkus, rečiau kenčia nuo depresijos.
  •  Anksčiau Korėjoje masažuotojais galėjo tapti tik neregiai arba regėjimo sutrikimą turintys žmonės.
  •  Pirmą kartą žodis „masažas“ pavartotas XV a. Anglijoje.
 

Autorius Laima Samulė